שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  אהוד אולמרט במיאמי
  הגאלה השנתית של "ידידי צה"ל, קרן רמון, אחינועם ניני, טיול החלומות של "גדולים מהחיים" ועוד במיאמי

   

  הגאלה השנתית של "ידידי צה"ל

  אל האולם המרווח במלון ה"ווסטין דיפלומט" הגיעו מעל אלף אנשי עסקים, תורמים, מנהיגים וחברים כדי להשתתף בגאלה

  השנתית של "ידידי צה"ל FIDF" - סניף מיאמי. הערב התקיים בסימן "ישראל זה FIDF ו - FIDF זה ישראל". ראשי הסניף במיאמי חלקו כבוד לשלושה זוגות - ננסי וצמח יריב, טובה ועוזי זוהר, טובה ומשה ימין - (כותב שורות אלה) ורעייתו, כאות הוקרה על פעילותם ללא לאות ותרומתם לארגון ידידי צה"ל במיאמי. נשיאת הארגון בארה"ב ודרום אמריקה נילי פאליק, היתה נרגשת במיוחד, בהופעתה הפומבית הראשונה מאז נפטר בעלה פימה ז"ל, שהיה אחד מעמודי התווך של האירגון. היא בירכה את מאור, "חייל בודד" ששירת במארינס ועבר להתנדב בצה"ל. בתום דבריו צפו מעל מסך בסרטון הפתעה שהכינו לנילי ובו פונה הנכד לסבתו הנרגשת, מעל המסך ומברך אותה ואת האירגון, על פועלם למען חיילי צהל והחיילים הבודדים שהוא נמנה עליהם.

   

  האלוף שדמי, רונה רמון, ואורחי הכבוד עם החיילים ב"גאלה" השנתית של "ידידי צה"ל FIDF" - סניף מיאמי ()
  האלוף שדמי, רונה רמון, ואורחי הכבוד עם החיילים ב"גאלה" השנתית של "ידידי צה"ל FIDF" - סניף מיאמי

   

  הרב שיף בירך את הנוכחים והעלה את זכרם של הנספים בפעולת הטרור בטולוז. ד"ר שמואל כץ, נשיא "ידידי צה"ל FIDF" - במיאמי רבתי, העלה קווים לזכרו של פימה פאליק ז"ל וסיפר על תרומתו הרבה לארגון. לאחר מכן הזמין לבמה את אורחי הכבוד של הערב והעניק להם אותות הוקרה. יושבות ראש הארוחה דן אן ביילין ומרים צדוק הזמינו את המרצה האורחת רונה רמון לבמה והעניקו לה אות תודה. בנאומה ריגשה רמון, את הנוכחים כאשר סיפרה אודות בעלה האסטרונאוט אילן רמון ז"ל ובנה אסף רמון ז"ל הטייס שנספה בתאונת מטוס. במהלך הערב הוקרנו קטעי וידאו - הראשון על גלעד שליט, השני על הפעולות של ארגון "ידידי צה"ל FIDF" והשלישי כלל ראיונות עם אורחי הכבוד. בסיום הערב ציינו בהנאה ראשי הסניף במיאמי, - עורך הדין דינה בן ארי והאחראי על המגבית דרור צדוק, את הצלחת הערב, כשהכריזו על התרומות שגויסו בשווי של כ-2.3 מיליון דולר. הכספים ינותבו להקמת מרכז תרבות וספורט בבסיס החיילות במחוז שי.

   

   האנשים מאחורי הצלחת ערב ה"גאלה: של "ידידי צה"ל FIDF" - סניף מיאמי ()
  האנשים מאחורי הצלחת ערב ה"גאלה: של "ידידי צה"ל FIDF" - סניף מיאמי

   

   

  קרן רמון

  ביום רביעי אירחו טובה ועוזי זוהר, בביתם הנאה והמרווח את רונה רמון, רעייתו של האסטרונאוט הישראלי אילן רמון ז"ל. בין הנוכחים הייתה קבוצה מצומצמת של תומכי "ידידי צה"ל FIDF" - סניף מיאמי, רונה הסבירה בסיוע מצגת על פעילות "קרן רמון" העוסקת בחינוך ומודעות לציונות. בתום דבריה פתחו האורחים את כיסם והרימו תרומה למען הקרן.

   

  טובה ועוזי זוהר מארחים את רונה רמון בביתם ()
  טובה ועוזי זוהר מארחים את רונה רמון בביתם

   

  אהוד אולמרט במיאמי 

  ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ורעייתו עליזה, שהו במיאמי כארבעה ימים בשבוע שחלף. ביום שלישי, שעות ספורות לאחר נחיתתו, צפה אולמרט במשחק ה-"מיאמי היט" כאורחו של איש העסקים, עו"ד חיים כצמן. למחרת התארח אולמרט בבית הכנסת "בית תורה" במסגרת ארוחת הערב השנתית. אולמרט, נשא דברים בנושאים אקטואליים. הוא פירט את יחסיו הטובים עם הנשיא בוש, ודיבר על יחסי ישראל-ארה"ב בתקופת כהונתו כראש ממשלה. אולמרט התיחס בדבריו ונגע בנושא אירן.

   

  אהוד אולמרט עם ראשי "בית תורה", ב"גאלה" השנתית של בית הכנסת ()
  אהוד אולמרט עם ראשי "בית תורה", ב"גאלה" השנתית של בית הכנסת

   

  ביוש שישי התארח אולמרט בביתם של דניס ועופר תמיר, לארוחת ערב שבת. לאחר הקידוש נשאו המארחים דברים. בני הזוג תמיר, החברים בבית הכנסת "בית תורה", סיפרו על הקשר המיוחד שלהם לבית הכנסת, הקשר המיוחד שלהם לישראל ופעילותם ההתנדבותית המגוונת בקהילה. אולמרט, נטול המניירות, פלירטט עם האורחים באווירה סחבקית, דיבר והצטלם בסבלנות עם כל מי שניגש אליו במהלך שני האירועים.

   

   דניס ועופר תמיר, מארחים בביתם את אהוד אולמרט ורעיתו עליזה ()
  דניס ועופר תמיר, מארחים בביתם את אהוד אולמרט ורעיתו עליזה

   

  חי לייף

  כארבע מאות איש הגיעו בשבוע שחלף לאולם היפה ב"מוזיאון דזר לאומנות ואוספים",שם התקיימה ארוחת הערב השנתית של אירגון "חי לייף" המסייע לילדים חולי סרטן בקהילה. האירגון מסייע בהשתתפותם של הילדים בקייטנות ובתחומים נוספים. אורחי הכבוד היו סוזן וסיד קוסלובסקי, שקיבלו את אות ההוקרה של התקווה והמורשת. לצידם קיבלו פעילים ומתנדבים נוספים אותות הוקרה.

   

  שושי וסול ג'ריקו

   ביום ראשון הגיעו חברים רבים לאולם המסיבות של בניין "מיאמי אחד" הממוקם בדאון טאון עם נוף מרהיב, כאורחיהם של שושי וסול ג'ריקו. הסיבה למסיבה היתה כפולה - מלאות ארבעים שנה לנישואיהם ומלאות שנתיים מאז עברו למיאמי מניו-יורק והתערו בחברה הישראלית. לבני הזוג שני ילדים, דפנה ואופיר, ושני נכדים. החברים נהנו מקייטרינג עשיר וממוזיקה וריקודים עם הזמר-מוזיקאי ג'קי וולש. מזג האויר הנאה, הוציא את האורחים למרפסת שם שזפו את עינהם מהנוף.

   

   שושי וסול ג'ריקו חוגגים ארבעים שנות נישואין ()
  שושי וסול ג'ריקו חוגגים ארבעים שנות נישואין

   

  חנוכת המשרד החדש של Landrich Real Estate

  ביום ראשון שחלף הגיעו עשרות רבות של חברים ובני משפחה לברך את איש העסקים יהודה חלמינסקי, לרגל חנוכת המשרד החדש של Landrich Real Estate, שבראשותה הוא עומד. המשרד לנדל"ן המרווח והנאה מצויד במיטב המכשור הטכנולוגי החדשני עם מסכים גדולים כדי להקל על תפקוד המשרד. יהודה, איש נעים הליכות, עוסק מזה שנים רבות בתחום הנדל"ן, ניהול נכסים והשקעות, ונחשב לרציני, אמין, ויעיל. לצידו עובד צוות מיומן ומסור הנהנה לסייע באדיבות לכל דורש, באמצעות המסכים הגדולים של רשימות הנדל"ן. חברת "לאנדריץ' פרופרטי ניהול" קיימת מזה ארבעים שנה ופועלת בכל דרום פלורידה.

   

   

  טיול החלומות של "גדולים מהחיים"

  מספר מתנדבים נסעו בסוף השבוע שחלף לאורלנדו כדי להצטרף לקבוצת "טיול החלומות" של אירגון "גדולים מהחיים". בין הנוסעים היתה שושנה שכטר שמזה שנים רבות נרתמה לסייע לילדים החולים. בערב היא אירחה אותם בביתה ותרמה להם רבות. קבוצת הילדים שבה לישראל באמצע השבוע כשהם עמוסי חוויות, מאושרים ועם חיוך רחב על פניהם.

   

  ילדי "טיול החלומות" של "גדולים מהחיים" בסיום ביקורם באורלנדו ()
  ילדי "טיול החלומות" של "גדולים מהחיים" בסיום ביקורם באורלנדו

   

  "קמחא דפסחא"

  השבוע החלה הקהילה במבצע "קמחא דפסחא" בו מחלקים אוכל כשר לפסח למשפחות נזקקות ולקשישים. עשות בני נוער ומשפחותיהם הגיעו ביום ראשון למרכז ההתנדבות היהודי בפדרציה כדי לארוז את חבילות השי לחג. בני הזוג הפילנטרופים טניה וישראל לאפצ'וק פתחו את ביתם המפואר במיאמי ביץ' לערב "לדור ודור" לטובת מחלקת השירות לקהילה היהודית של הפדרציה, בה השתתפו מאה ושלושים תורמים פוטנציאליים. בסיום הערב הוגשה למארחים עוגה במלאת חמישים שנה לנישואיהם.

   

  עוגת יום נישואין חמישים לפילנטרופים טניה וישראל לפצ'וק בערב "לדור ודור" ()
  עוגת יום נישואין חמישים לפילנטרופים טניה וישראל לפצ'וק בערב "לדור ודור"

   

  פסטיבל המוזיקה הבינלאומי

  בין עשרות האלפים שנהרו והגיעו אל פסטיבל המוזיקה הבינלאומי במיאמי "אולטרה", הגיעה השחקנית הישראלית המפורסמת מיטל דוהאן, שהפכה לתקליטנית מפורסמת ומפיקת וידאוקליפים. בסוף השבוע היא נצפתה באיזור בארט דיסטריקט בווינוורד. מיטל הביעה את אהבתה הרבה לישראל ושמחה לפגוש ישראלים רבים במיאמי, שלדעתה נהייתה "קולית" מאוד מאז ביקורה האחרון לפני כשבע שנים.

   

  "השדכן"

  ישראלים ויהודים רבים מילאו במוצאי שבת את אולם הקולנוע בסנרייז אינטרקואסטל כדי להנות ממשחקו המעולה של אדיר מילר בסרטו של אבי נשר - "השדכן". הסרט מוקרן במספר בתי קולנוע בו זמנית תחת השם הקולנועי (“The Matchmaker”).

   

  YouNameIt - הודעת SMS קבוצתית עם נגיעה אישית

  החג מתקרב: פסח, ראש השנה, יום העצמאות, סילבסטר, You Name It. ואם בעבר נהגנו להשקיע באגרות ברכה מצוירות עם בול ומיקוד, הרי שבשנים האחרונות עם התקדמות הטכנולוגיה והתמעטות הזמן הפנוי, אנו עדים לתופעה הפוכה. את מקומם של כרטיסי הברכה תופסות במקרה הטוב הודעות ה SMS ההמוניות ויש המגדילים לעשות – או אולי מקטינים לעשות – ופשוט משאירים סטטוס בפייסבוק או ציוץ בטויטר בנוסח "חג שמחחחחח לכולםםםםם". ויאללה לארוחת החג.

  לאלו שעוד לא עברו לאופציה האחרונה ועדיין נמצאים בשלב הודעת SMS הקבוצתית, יש כעת אפשרות לעשותה מעט יותר אישית וידידותית: אפליקציית סמארטפון חדשה מתוצרת כחול לבן, תדאג שכל אחד מנמעני ההודעה יקבל אותה כאישית עבורו.

   

  מולי פלד ורועי סגיב, מפתחי אפליקציות לסמארטפון ()
  מולי פלד ורועי סגיב, מפתחי אפליקציות לסמארטפון

   

  האפליקציה נקראת YouNameIt וגאונותה בפשטותה: בכל מקום בהודעה ניתן לשבץ שדה: שם פרטי להודעות בעלי גוון חברי ושם משפחה להודעות יותר רשמיות. האפליקציה תדאג להחליף את השדה ששיבצנו בשם הנמען כפי שהוא מופיע ברשימת אנשי הקשר בטלפון בעת שליחת ההודעה.זאת, עבור כל אחד מהנמענים שנבחרו להודעה. מכניסים שדה, מקבלים שמות. זהו. והכל, בלחיצת כפתור אחת.

   

  וכך במקום לכתוב משהו כללי ומנוכר כמו "חג שמח! שתהיה לך חופשה נעימה. ממני, אורי". נוכל לכתוב "חג שמח -שם פרטי -! שתהיה לך חופשה נעימה. ממני, אורי" ו - YouNameIt תעשה את כל השאר: הנמען עוז יראה את ההודעה כך "חג שמח עוז! שתהיה לך חופשה נעימה. ממני, אורי", הנמענת ליאת תקבל גם היא הודעה אישית בזו הלשון "חג שמח ליאת! שתהיה לך חופשה נעימה. ממני, אורי" וכן הלאה לכל הנמענים שנבחרו, והכל, בלחיצת כפתור אחת. רק שימו לב לא להתבלבל בנוסח הכתיבה ולפנות בלשון זכר או נקבה כאשר יש נמענים משני המינים... שלא יהיו פדיחות. בכל מקרה, יש מסך לצפיה מקדימה שנועד למנוע טעויות ולאפשר עריכה נוספת עבור נמענים באופן פרטני.

   

  אגב, במקום להקליד בכל פעם את שמכם בסוף ההודעה, ניתן לשבץ באמצעות האפליקציה גם חתימה אישית בלחיצת כפתור. השימוש באפליקציה זו חוסך זמן רב והוא נוח וידידותי ביותר ולא מן הנמנע ש You Name It תהפוך במהרה לתוכנת ה SMS הקבועה שלכם...

   

  על הרעיון חתום מולי פלד, עובד מדינה בתחום המחשוב ועל הביצוע רועי סגיב, שהינו מפתח אפליקציות לסמארטפון. גם שרית, אשתו של רועי, תרמה את חלקה בשלב העיצוב.

   

  האפליקציה זמינה להורדה מחנות האפליקציות של גוגל ללא תשלום, בשלב זה עבור מכשירים בעלי מערכת הפעלה אנדרואיד. עד החג הבא מבטיחים השלושה כי גם מחזיקי האייפון יוכלו ליהנות ממנה.

   

  שליחת הודעה קבוצתית עם נגיעה אישית בשלושה שלבים:

  בוחרים נמענים: כותבים את ההודעה ומשבצים את השדות המבוקשים (שם פרטי, שם משפחה, חתימה):

  צופים בהודעות לאחר שהאפליקציה שיבצה את שמות הנמענים, ושולחים.בהצלחה!

  http://db.tt/aDYoWieO

   

   

  "הקרב על הנפש"

  דן אלמגור הגיע לסינמה פרדיסו בפורט לוטרדייל להקרנת הבכורה של סרטו "הקרב על הנפש", שזכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים היהודי בשיקגו ומתעד את הקרב בתל סאקי בשלושת הימים הראשונים למלחמת יום כיפור. את הערב פתחה סגנית הקונסול הכללי, רויטל מלכה שנשאה דברים ברוח המורשת. מלכה, שהגיעה עם בתה עדי, קצינה קרבית בקבע, אמרה כי גם אחרי ארבעה עשורים אנחנו נאלצים להטיל החלטות הרות גורל על ילדינו.

   

  אחינועם ניני בבני תורה

  יותר מ-700 איש הגיעו לבית הכנסת "בני תורה" שבבוקה ראטון, לשמוע את הזמרת אחינועם ניני ששרה קלאסיקה ישראלית משולבת בסלסולים תימניים אותנטיים שהלהיבו את הקהל. בין הנוכחים: הקונסול הכללי חיים שחם וסגניתו רויטל מלכה.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מיטל דוהאן בביקורה בפסטיבל המוזיקה הבינלאומי במיאמי
  מומלצים