שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  וול סטריט ננעלה בעליות; נאסד"ק הוסיף 0.9%

  דאו ג'ונס עלה ב-0.4% ו-S&P 500 התחזק ב-0.7%. מדד מנהלי הרכש לחודש מרס עלה ל-53.4 נקודות כאשר הצפי היה לקריאה של 53.5 נקודות. במסחר בבורסת הסחורות עלה מחיר הנפט ב-2.2% ל-105.23 דולר לחבית. מחיר הזהב עלה ב-0.5% ל-1,679.7 דולר לאונקייה

  המסחר בבורסת וול סטריט ננעל היום (ב') בעליות שערים, אחרי פרסום מדד מנהלי הרכש למגזר היצרני. 

   

  מדדים

  מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.4% ל-13,264.49 נקודות; מדד נאסד"ק עלה ב-0.91% ל-3,119.7 נקודות ומדד S&P עלה ב-0.74% ל-1,418.9 נקודות.

   

  במסחר בבורסת הסחורות בניו-יורק עלה מחיר הנפט ב-2.2% ל-105.23 דולר לחבית. מחיר הזהב עלה ב-0.5% ל-1,679.7 דולר לאונקייה.

   

  ברקע המסחר

  אירופה ממשיכה לספק דאגות: שיעור האבטלה שנרשם בינואר בגוש האירו הינו הגבוה ביותר מזה 14 שנה כאשר חברות בספרד ובאיטליה ממשיכות לצמצם משרות. בספרד שיעור האבטלה עומד על 23.6% ובכך סובלת המדינה משיעור האבטלה הגבוה מבין החברות בגוש האירו. שיעור האבטלה בחודש פברואר עלה ל-10.8% לעומת 10.7% בינואר.

   

  כלכלת ארה"ב צמחה בקצב שנתי של 3% בשלושת החודשים האחרונים של 2011, זאת בהתאם לתחזיות, ואילו רווחי התאגידים טיפסו בקצב האיטי ביותר זה שלוש שנים - נתון שמעלה את הסיכון לדעיכה בהשקעות ובגיוס העובדים.

   

  על פי נתונים שפרסם היום משרד המסחר של ארה"ב, העלייה בתמ"ג היתה הגדולה זה יותר משנה, לאחר עלייה של 1.8% ברבעון הקודם. הדו"חות הרבעוניים של החברות ירדו ב-0.9% לעומת הרבעון השלישי, ההתקדמות הקטנה ביותר מאז שלושת החודשים האחרונים של 2008.

   

  נשיא ארה"ב, ברק אובמה, הלך צעד נוסף בדרך לבידודה של איראן מהכלכלה העולמית. אובמה מתכוון להודיע בקרוב, באופן רשמי, על סנקציות חדשות שמטרתן למנוע ממדינות העולם לרכוש נפט מאיראן. המהלך הטרי של אובמה יאפשר לארה"ב להטיל סנקציות על בנקים בעולם שימשו כמתווכים בעסקאות בהן מוכרת איראן נפט למדינות בעולם. הצעדים החדשים ייכנסו לתוקפם החל מחודש יוני.

   

  שרי האוצר של גוש האירו הגיעו להסכמה על הכפלת "חומת האש" מ-500 מיליארד אירו כיום - ל-940 מיליארד אירו ב-15 החודשים הקרובים. גרמניה נוטה להתנגד להסכם החדש. על פי ההסכמה שהתגבשה, ניתן יהיה לממש את קרן החילוץ החדשה רק אם במשך 15 החודשים הבאים יהיה צורך לחלץ עוד מדינה בגוש האירו, ולמנגנון היציבות האירופי (ESM) לא יהיה מספיק כסף לכך.

   

  מאקרו 

  הצמיחה בסקטור הייצור בארה"ב צמחה בקצב מהיר יותר במעט במרס, כך לפי מדד ה-ISM. מדד מנהלי הרכש למגזר היצרני עלה ל-53.4% בחודש הקודם מ-52.4% בפברואר. כלכלנים צפו כי המדד יעלה ל-53.5%.

   

  הוצאות הבנייה בארה"ב הציגו ירידה מפתיעה בחודש פברואר ושיקפו ירידה רחבה יותר במדדים בענף, כך לפי נתונים שהתפרסמו היום מטעם משרד המסחר האמריקאי. הירידה מצביעה על כך שיעבור עוד זמן מה עד שיצליח ענף הבנייה בארה"ב להתייצב. הנפילה של 1.1% היא הגדולה מזה שבעה חודשים לאחר שירידה של 0.8% בינואר הייתה גדולה מהמצופה.

   

  מניות במרכז

  גרופון, אתר העסקאות היומיות הגדול באינטרנט, דיווח על "חולשה מהותית" בפיקוח הפיננסי והוסיף כי תוצאות הרבעון הרביעי היה גרועות מכפי שדווחו בתחילה, בשל החזרים גבוהים יותר לסוחרים. בעקבות השינויים, ההכנסה בתקופה ירדה ב-14.3 מיליון דולר ל-492.2 מיליון דולר. לעומת הכנסות של 506.5 מיליון דולר כפי שדווח בחודש שעבר.

   

  חברת מוצרי הטיפוח קוטי הציעה לרכוש את פעילות חברת אבון בעבור 10 מיליארד דולר במזומן, אולם לפי הדיווח החברה סירבה להצעה.

   

  יום לאחר ביקורו של טים קוק, מנכ"ל ענקית הטכנולוגיה אפל, במפעל פוקסקון שבסין קבעה ועדת ביקורת שהזמינה אפל כי שעות העבודה במפעל ארוכות ותנאי העבודה מסוכנים. בתגובה לכך, משכורות העובדים במפעל המשרת את אפל הועלו ושעות העבודה קוצרו.

   

  טבע הודיעה היום על השקת טבליות אירבסרטן, הגרסה הגנרית של סנופי אבנטיס לטיפול בלחץ דם גבוה. מכירות התרופות בארה"ב מוערכות בכ-124 מיליון דולר ו-464 מיליון דולר בהתאמה. טבע קיבלה בלעדיות ל-180 יום לשיווק התרופה בארה"ב.

   

  בתוך כך, ענקית הגנריקה הישראלית השלימה גיוס אג"ח באירופה בהיקף של 1.4 מיליארד אירו. טבע הצליחה לגייס איגרות חוב בשווי של מיליארד אירו בריבית של 2.875% לאפריל 2019 ואיגרות חוב בשווי של 450 מיליון פרנק שוויצרי (כ-375 מיליון אירו) בריבית של 1.5% לאוקטובר 2018.

   

  זרוע ההשקעות של גולדמן סאקס צפויה להשיק קרן השקעות נדל"ן בסך של 3 מיליארד דולר כדי לנצל את המחסור ההולך וגדל של מימון הנדל"ן ברחבי בריטניה ואירופה. מנהלת זרוע ההשקעות בודקת את האפשרות לייצר קרן שתספק הלוואות קטנות והלוואות ביניים למשקיעי נדל"ן שמחפשים תשואה גבוהה אך עם סיכון גבוה בהתאם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים