שתף קטע נבחר

ירה בחבריו לכיתה: 'תעמדו בשורה, אהרוג אתכם'

און גו בן ה-43 הופיע במכללה באוקלנד אחרי שנעדר ארבעה חודשים, דרש מחבריו ללימודים להיצמד לקיר - ופתח באש קטלנית שממנה נהרגו שבעה בני אדם. הוא נתפס כשעה לאחר מכן במרכז קניות סמוך, אך המניע למעשה עדיין לא ברור

הסטודנטים במכללה הנוצרית אויקוס בעיר אוקלנד היו בטוחים שמדובר בבדיחה, אבל חברם לשעבר ללימודי הסיעוד און גו היה רציני לחלוטין: רגע אחרי שאמר להם "תעמדו בשורה, אני הולך להרוג את כולכם", הוא פתח באש רצחנית. לתלמידים לא היה סיכוי, ובמסע הירי שלו נרצחו שבעה בני אדם ונפצעו שלושה.

 

עוד חדשות מהעולם:

קולומביה: שוחררו כל אנשי הביטחון החטופים

ביל מתגעגע לבית הלבן: אשמח אם הילרי תרוץ

 

 

צפו בתיעוד מזירת הירי

 

פול סינג, שאחותו בת ה-19 נפצעה בזרועה מהירי, אמר כי היא סיפרה לו שהיורה הופיע בכיתה לראשונה אחרי ארבעה חודשים, והורה לסטודנטים לעמוד בשורה בצמוד לקיר. כשהוא שלף את האקדח, הם נבהלו והתחילו לברוח, והוא פתח בירי. קודם לכן, ככל הנראה, הוא הספיק לירות בפקידת הקבלה, ולאחר מכן המשיך לירות בכיתה נוספת.

 

"המורה אמרה לנו לרוץ" 

"היא אמרה לי שהבן אדם השתגע ושהיא נורתה", סיפר סינג, "היא התחילה לרוץ, היא בכתה, היא דיממה". תלמידה שהייתה בכיתה אחרת בזמן הירי סיפרה ששמעה בהתחלה חמש או שש יריות. "המורה אמרה לנו לרוץ - והתחלנו לרוץ", שחזרה, "זה היה בסדר, בגלל שאני יודעת שאלוהים שומר עליי. אני לא פוחדת ממנו". 

 

כוחות המשטרה מחוץ למכללה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
כוחות המשטרה מחוץ למכללה(צילום: EPA)

 

היורה נמלט למרכז קניות (מפה : AP, Demian Bulwa, SF CHRONICLE) (מפה : AP, Demian Bulwa, SF CHRONICLE)
היורה נמלט למרכז קניות(מפה : AP, Demian Bulwa, SF CHRONICLE)

 

גו, בן 43, נעצר כשעה לאחר מכן במרכז קניות במרחק חמישה קילומטרים מהמכללה, הפופולרית בקרב בני הקהילה הקוריאנית הקתולית באוקלנד.

מאבטח שחשד בו ניגש אליו, והיורה אמר לו שהוא צריך לדבר עם המשטרה כי ירה באנשים. אשה שערכה קניות במקום אמרה כי הוא היה חסר הבעה. המניע למעשיו עדיין לא ברור, והוא ככל הנראה פעל לבדו.

 

הכומר ג'ונג קים, שייסד את בית הספר לפני כעשר שנים, אמר לעיתון מקומי כי הסטודנט למד סיעוד, אך הוא כבר לא רשום במכללה. הוא לא ידע אם הוא הושעה או נשר. הוא העיד כי שמע כ-30 יריות בהפרש קצר בבניין, ונשאר במשרדו.

 

טאשי ואנג'וק אמר שאשתו, דצ'ן ינגזום בת ה-28, הייתה בכיתה הסמוכה בזמן הירי. היא נעלה מיד את הדלת וכיבתה את האורות. כשהיורה הגיע הוא ניסה לפתוח את הדלת, ירה כמה יריות ואז עזב. "המשטרה אמרה כי היא פעלה בגבורה", התגאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המנהל שמע 30 יריות
צילום: רויטרס
מומלצים