שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הבורסה ננעלה בעליות; אמפל זינקה ב-34%

  המדדים ת"א 25 ות"א 100 טיפסו ב-1% ומדד הנדל"ן זינק ב-1.8%; אמפל נסחרה על רקע ההסדר המתגבש עם סידרה ב'. הדולר נותר ללא שינוי ושערו היציג נקבע על 3.723 שקלים. האירו עלה ב-0.139% ושערו היציג נקבע על 4.968 שקלים

  המסחר בבורסה ננעל היום (ג') בעליות למרות המגמה השלילית בבורסות אירופה ופתיחה מעורבת ים השליליים בוול סטריט.

   

  מדד תל-אביב 25 עלה ב-0.98% ל-1,146.78 נקודות; מדד תל-אביב 100 עלה ב-0.98% ל-1,056.32 נקודות; מדד בלוטק 50 עלה ב-0.96% ל-320.28 נקודות ומדד נדל"ן עלה ב-1.76% ל-298.8 נקודות.

   

  בשוק המט"ח, הדולר נותר ללא שינוי ושערו היציג נקבע על 3.723 שקלים. האירו עלה ב-0.139% ושערו היציג נקבע על 4.968 שקלים.

   

  ברקע המסחר 

  מצביא רענן, מנהל השקעות בכיר במגדל שוקי הון, התייחס בשיחה עם "כלכליסט" למסחר היום ואמר כי "ניתן להבחין כי המשקיעים ממשיכים להתייחס ברקע לנתוני המאקרו באירופה ובארה"ב. סיימנו את עונת הדוחות של החברות ל-2011 ולכן ההשפעה על השוק המקומי תגיע בעיקר מההתפתחויות מחוץ לארץ".

   

  חשבו לזכור שלבורסה המקומית יש עדיין פער מסויים להשלים בהשווקה לשוקי חו"ל ולכן ייתכן שנראה פער חיובי בבורסה של תל אביב. הסקטורים שבשלטו בעונת הדוחות היו בעיקר התקשורת והקמעונאות - ההשפעה של המחאה החברתית עדיין כאן. מבחינת המניות יכול להיות שהעליות החדות שאנחנו רואים באמפל הם בגדר של סגירת פוזיציות מכירה ולא ולא פתיחת פוזיציות חדשות", הוסיף רענן.

   

  לאחר שהרבעון האחרון של 2011 הסתכם בצניחה בגיוסים, לפחות מ-6 מיליארד שקל, מנתוני חברת הדירוג מידרוג עולה כי הרבעון הראשון של 2012 מסמן היפוך מגמה אפשרי. בסיכום שלושת החודשים הראשונים של 2012 גייסו חברות 11.4 מיליארד שקל - זינוק של 93% לעומת הרבעון הקודם, וברמה דומה לרבעון המקביל.

   

  "המדינות באירופה טעו כשלא עירבו את קרן המטבע הבינלאומית בשלב מוקדם יותר של משבר החובות באירופה", כך אמר אתמול נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, במהלך ביקור בפורום כלכלי בסין. "תפקידה של הקרן הוא להופיע בדיוק בנקודה שבה מתחיל המשבר", הוסיף. 

   

  בית ההשקעות הראל פיננסים העריך כי הלחצים לירידות מחירים בשוק הדיור שנרשמו לאחרונה הסתיימו, ואולי אף התחלפו, בלחצים לעליות מחירים. דברים אלו מתבססים על נתון המכירות של דירות חדשות ביוזמה פרטית, שעלו ב-4% בפברואר, ורשמו עלייה של 5% ב-12 החודשים האחרונים. במקביל, בהראל העריכו כי שיעור האינפלציה עשוי להישאר בתחום היעד, 1%-3% במהלך כל 2012. 

   

  מניות במרכז

  אסיפת מחזיקי סדרות א' ו-ג' בחברת אמפל הסתיימה ללא תוצאות. נציג כלל ביטוח שמשמש בנציגות סידרה ב', ואשר נכח באסיפה אישר כי הסדרה מצויה במו"מ מתקדם להסדר עם אמפל לפריסת החוב וכי הצדדים קרובים לסיכום. מניית אמפל זינקה ב-34%.

   

  חברת גוליבר אנרג'י בראשות ראש המוסד לשעבר מאיר דגן תוכל לחפש אורניום בנגב. המפקח על המכרות במשרד האנרגיה והמים, העניק היתר לחפש אורניום ומתכות רדיואקטיביות לחברת גוליבר אנרג'י, שבה משמש מאיר דגן כיו"ר דירקטוריון החברה. כך הודיעה הבוקר חברת גוליבר לבורסה.

   

  חברת הנדל"ן שיכון ובינוי, שבשליטת שרי אריסון מנהלת מו"מ להכנסת שותף לחברת איי.די.או גרופ שבשליטתה. ל"כלכליסט" נודע, כי המו"מ מתקיים מול הראל ולפיו תשקיע חברת הביטוח כ-70 מיליון שקל באיי.די.או - חלק בחוב וחלק גדול יותר תמורת הקצאת מניות. הראל אישרה את הדיווח מאוחר יותר בהודעה לבורסה.

   

  נעם לניר מי שמחזיק בחברת התרגום בבילון, הגדיל אחזקותיו בחברה ורכש 400 אלף מניות בשווי של כ-7 מיליון שקל.

   

  פז נפט דיווחה אתמול על חתימת עסקה לרכישת גז טבעי משותפות "תמר" בהיקף של כ-700 מיליון דולר. השותפות ב"תמר" הן נובל אנרג'י (36%), דלק אנרגיה (31.25% באמצעות חלוקה שווה של דלקי קידוחים ואבנר), ישראמקו (28.75%) ואלון גז (4%).

   

  כלל ביטוח מקבוצת אי.די.בי הודיעה אתמול לבורסה על קבלת פניות ממספר גופים לרכישת אחזקותיה בחברה הבת שבבעלותה המלאה, כלל הולדינגס, המחזיקה בקבוצת גארד (Guard). על כוונת החברה נחשף לראשונה ב"כלכליסט".

   

  חברת הביטוח הפניקס הודיעה אתמול לבורסה כי כי ביצעה רכישה של 175 אלף מניות אקסלנס השקעות בשער של 47.72 שקל למניה.


  פורסם לראשונה 03/04/2012 10:07

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים