שתף קטע נבחר

עסקה עם חייל שתקף מינית בתרגיל: שנה מאסר

בית הדין הצבאי קיבל הסדר טיעון שבמסגרתו הודה רב"ט א' - שהואשם באונס - בעבירות קלות יותר. "מעשיו מכוערים, מבזים ומשפילים". משפטו של חברו עדיין מתנהל

שנת מאסר בפועל נגזרה לאחרונה על חייל מחיל השריון שהורשע במסגרת עסקת טיעון בפרשת אונס חיילת בתרגיל אוגדתי. "מעשי הנאשם מכוערים, מבזים ומשפילים", כתבו השופטים בגזר הדין.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

בית הדין הצבאי בחיפה קיבל את הסדר הטיעון שהשיגו הסנגורים הצבאיים של רב"ט א', עורכי הדין מתן פורשט ומיכאל כרמל, עם התביעה הצבאית: תמורת הודאתו, הוסרה מכתב האישום עבירת האונס החמורה, ובמקומה הוא הורשע בכתב אישום מתוקן בשתי עבירות של מעשה מגונה בנסיבות אינוס מחמירות ובהדחה בחקירה.

 

עוד סוכם על עונש קל יחסית, במסגרתו ירצה החייל שנת מאסר בפועל, הורדה לדרגת טוראי, 18 חודשי מאסר על תנאי ופיצוי לחיילת המתלוננת בסך 2,000 שקלים. משפטו של סמל י', שמעורב אף הוא בפרשה ומואשם שתקף יחד עם א' את החיילת בזמן שישנה באוהל, נמשך. היום התנהל בעניינו דיון הוכחות בבית הדין.

 

המקרה התרחש בספטמבר האחרון, במהלך תרגיל אוגדתי בצפון, כאשר החיילת ישנה באותו אוהל עם הנאשמים. הם הואשמו כי נגעו בחזה שלה בזמן שישנה וכן באיבר מינה, מבלי שהייתה מודעת לכך. רב"ט א' הורשע כי ניסה לשבש

את החקירה, לאחר שאמר למתלוננת שדמיינה את המתרחש, וניסה לשכנע חייל אחר, שהיה עד למקרה, להכחיש את האירועים. 

 

לדברי השופטים, "החומרה היתרה שטמונה במעשים ממין אלו היא ניצול העובדה שהמתלוננת ישנה ולא יכלה להתנגד לניצולה ולפגיעה בפרטיותה ובאוטונומיה שלה כאדם וכאשה". הם ציינו, עם זאת, כי א' לא יזם את האירוע והביע חרטה על מעשיו. "אלו מעשים שפוגעים באופן חמור בערכי היסוד של הצבא ובאמון הציבור בו", סיכמו.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים