שתף קטע נבחר

המשטרה: "לא היה לינץ' בקניון מלחה". צפו

משטרת מחוז ירושלים הוציאה הערב לכלי התקשורת את סרטון האבטחה של קניון מלחה, בו ניתן לחזות במהומה בה מעורבים אוהדי בית"ר אחרי הניצחון על בני יהודה. במשטרה טענו: "שלושה עובדי ניקיון רדפו אחרי האוהדים עם מקלות". צפו בקלטת. איקנדה ופאסוס יעמדו לוועדת משמעת

מאת: יאיר אלטמן, גלעד שוברט, דוד בן שימול

 

משטרת מחוז ירושלים התירה היום (ג') לפרסום סרטון ממצלמות האבטחה של קניון מלחה, מהאירוע בו תקפו לכאורה עשרות אוהדי בית"ר פועלי ניקיון ערבים על רקע לאומני.  

כל הדיווחים מהמהומות במלחה:

 

מחקירת האירוע כולה כי שלושה מעובדי הניקיון רדפו אחר האוהדים כשמקלות בידיהם. בשלב זה התערבו מאבטחי הקניון והפרידו בין הניצים. עד כה נחקרו כמה עשרות מאוהדי בית"ר שהיו מעורבים באירוע, כאשר כעשרים מהם הורחקו מהמגרשים לתקופות שונות. בנוסף, כמה מהם וכמה מעובדי הניקיון שהיו מעורבים גם כן נחקרו באזהרה. החקירה בעניין נמשכת. 

 

אוהדי בית"ר טוענים כי העובדים תקפו ראשונים לפני שהחלו הקריאות הגזעניות, ואילו עוברי אורח טוענים כי אותם עובדים העירו

לאוהדים בעקבות הקריאות הגזעניות.

 

המשטרה עצרה בשבוע שעבר 16 אוהדים של בית"ר (חלקם קטינים) בעקבות ההתפרעות והקריאות הגזעניות. שישה אוהדים הובאו לבית משפט השלום והורחקו לתקופה של שנתיים וחצי, עם חובת התייצבות בתחנת המשטרה בזמן מחצית המשחקים של בית"ר.

 

עשרה אוהדים אחרים שוחררו בהוראת קצין משטרה למעצר בית עד סוף השבוע, ובנוסף הורחקו לשנתיים מהמגרשים. בימים האחרונים נעצרו שלושה אוהדים, ובקרוב צפויים מעצרים נוספים.

 

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה: "בניגוד לנאמר בתקשורת וכן על ידי גורמים בעלי עניין שהצטרפו לדברים אלה, לא נראה בסרט שהתקבל מיחידת האבטחה בקניון כל פוגרום או לינץ'. מחקירת האירוע ומבדיקת הסרט עולה כי לאחר סיום משחק הכדורגל בטדי נכנסו כמה עשרות אוהדי בית"ר לקניון מלחה וכעבור זמן קצר החלו לקרוא קריאות גזעניות לעבר עובדי ניקיון ערבים".

 

עוד נמסר מהמשטרה: "בין הצדדים פרצה קטטה. שלושה מהעובדים הערבים נטלו מקלות והחלו לרדוף אחרי עשרות אוהדי בית"ר שרצו לקומות האחרות

ומהקניון החוצה. בשלב זה התערבו מאבטחי הקניון, אחזו בעובדים הערבים והרחיקו אותם.

"כוחות משטרה, בהם יס"מ ומג"ב, הגיעו לקניון ארבע דקות בלבד מאז הקריאה של מאבטחי הקניון, אלא שהצדדים המעורבים עזבו כבר את המקום. כוחות המשטרה גבו עדויות קצרות ובהמשך השבוע, עם העברת סרט האבטחה, נפתחה חקירה. עד היום נחקרו כמה עשרות אוהדי בית"ר בחשד לקריאות גזעניות ותקיפה. כ-20 מהם הורחקו מהמגרשים. כמו כן נחקרו באזהרה גם הצעירים הערבים המעורבים באירוע.

 

 

"במשטרה מצרים על כך שכלי תקשורת מסוימים הכפישו את התנהלות המשטרה, שאיפשרה לטענתם פוגרום ולינץ' שהתבררו כלא שהיו. יחד עם זאת, לאחר האירוע נעשה תחקיר הופקו ונלמדו לקחים ועל כך אף התבטא המפכ"ל". 

 

איקנדה ופאסוס יעמדו לדין

לאחר שהושעו על ידי המועדון מכל פעילות ובעצם לא נכללים בפעילות המועדון בימים האחרונים כולל אימוני הקבוצה, הוחלט היום בבית"ר ירושלים כי הקשר הניגרי הרמוני איקנדה והחלוץ הברזילאי לאונרדו פאסוס יעמדו ביום חמישי לוועדת משמעת פנימית של המועדון. הסיבה להעמדה לדין היא בגין 'התנהגות בלתי הולמת' כאשר השניים עשויים לסיים דרכם במועדון לאחר מכן

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
אוהדי בית"ר ירושלים
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים