שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מרכבות האש

  דטרויט אינה דטרויט ללא מכונית ספורט מוחצנת של קרייזלר

  קרייזלר בצרות. דיבורים על הפסדים, פיטורים צפויים, שינויים בהיצע הדגמים וכניעה לגרמנים של דיימלר. כל אלה וודאי לא יצרו אווירה שמחה ערב תערוכת דטרויט אצל היצרן הדינמי ביותר בין האמריקנים. איך מעלים את המוראל? פשוט מאוד מביאים לתערוכה מכוניות תצוגה מלהיבות ובזאת קרייזלר מומחית. אם נראה לרגע שהשנה יגנבו ג'נרל מוטורס ופורד את ההצגה בתחום התצוגה, הרי שלקרייזלר היו רעיונות אחרים. וכך הם התייצבו בדטרויט עם הוויליס 2001 של ג'יפ, הסופר-8 המי של דודג' (שהצטרפה לדודג' פאוור-בוקס שהוצג בלוס-אנג'לס), וכמובן הקרייזלר קרוספייר. הקרוספייר היא עוד מכונית ספורט מלהיבה במיטב המסורת של קרייזלר. קשה להאמין שהיא תגיע לפס הייצור בייחוד בגלל המצב בקרייזלר, אבל היצרן הזה כבר הוכיח שאצלו הכל אפשרי. מעבר לכך רומזת המכונית על כיווני עיצוב חדשים מבחינת גריל ובמיוחד אחוריים, כמו גם על יחידת כוח חדשה בהיצע.

  סירת מירוץ

  לקרוספייר גריל גדול ואגרסיבי שמשתלב היטב עם הסמל של קרייזלר וכנפיו. הפרופיל נקי יותר עם קווים קלאסיים. החלק העליון עם האלומיניום הגלוי והמחוספס מהווה פרט יוצא דופן ואולם האחוריים עם מראה ה"סירה", שמזכיר משהו את הקורבט סטינגריי, הנם החלק החשוב והמעניין. המשך השמשה האחורית, שמתרומם מעל הכנפיים הבולטות, ומסתיים בצורה מעוגלת, משקף כיוון עיצובי חדש לדגמים עתידיים. לפי קרייזלר, יש בקרוספייר שילוב בין מראה אמריקני מסורתי לניחוח אירופאי. השילוב של מרכב קצר עם בסיס גלגלים ארוך תורמים מצידם למראה תכליתי ושרירי. לרושם זה תורמים גם הצמיגים השמנמנים 255/40 מלפנים ו-295/35 מאחור עם חישוקים במידות "19 ו-"21 בהתאמה. הקרוספייר בנוי ממרכב סיבי פחמן על שלדת אלומיניום.

  ההקפה המהירה

  בחזית הקרוספייר שוכן מנוע ה-V6 המוכר בנפח 2.7 ליטר ואולם כאן הוא מצויד במגדש על שמסייע להגדלת ההספק ל-275 כ"ס. תיבת ההילוכים ידנית, ההנעה אחורית, המהירות המרבית היא 238 קמ"ש והזינוק ל-60 מי"ש יארך 5.8 ש'.
  כדי שלא תטעו ותחשבו שזו סתם מכונית, מצוידת הקרוס פייר במושבי מירוץ, דוושות מתכווננות ואפילו מקום אינטגרלי לקסדות בתא המטען. חובבי ההגה ישמחו לשמוע על מרכז מידע שיכול לנדב פרטים על תאוצות, זמן הקפת מסלול וכוחות G.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קרייזלר קרוספייר
  כמיטב מסורת קרייזלר
  275 כ"ס, 238 קמ"ש מרביים
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים