שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יורש העצר הירדני ביקר בחשאי בהר הבית
  חוסיין, בנו הבכור של המלך עבדאללה, הגיע להר הבית דרך גשר המוגרבים ולווה על ידי כוחות הביטחון הישראליים. גורם פלסטיני: "הנסיך יגיע בהמשך לביקור בחלק הישראלי של מערת המכפלה"

  הנסיך חוסיין, יורש העצר הירדני ובנו של המלך עבדאללה, ביקר בצהריים (יום ד') בחשאי בהר הבית. הנסיך הירדני בן ה-18 הגיע להר הבית דרך גשר המוגרבים והוא לווה על ידי כוחות הביטחון הישראליים.

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

  נתניהו: "מחויב להתיישבות, הפינוי היה מתואם"

  שרי הימין תוקפים: "ברק מבער את המתיישבים"

  שיטה חדשה: פורצים לבית בעזרת צילום המפתח

   

  גורם פלסטיני רשמי מסר ל-ynet כי יורש העצר הירדני יגיע בהמשך הערב לביקור במערת המכפלה. הגורם ציין כי הביקור נעשה בתיאום והזמנה של ישראל ולפיכך הנסיך הירדני יבקר בחלק הישראלי של מערת המכפלה ולא בחלק המוסלמי שלה.

   

  הביקור של הנסיך חוסיין נערך יממה לאחר שבית המשפט העליון הורה לוועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובנייה לדון מחדש בתוכנית להרחיב את שטח עזרת הנשים בכותל המערבי. במסגרת התוכנית אמורה להתבצע גם החלפת הגשר הזמני המוביל לשער המוגרבים בהר הבית. עד לקיומו של הדיון, הורה הרכב השופטים להימנע מביצוע כל פעולה להרחבת השטח המיועד לתפילה ברחבת הכותל.

   

  ביקור ראשון של יורש העצר הירדני בהר הבית (ארכיון) (צילום: נועם מושקוביץ') (צילום: נועם מושקוביץ')
  ביקור ראשון של יורש העצר הירדני בהר הבית (ארכיון)(צילום: נועם מושקוביץ')

   

  לפני ארבעה חודשים נסגר הגשר השנוי במחלוקת בעקבות צו של מהנדס עיריית ירושלים, שקבע כי יש ליקויי בטיחות במעבר בין הכותל המערבי להר הבית. יומיים לאחר מכן התחדשה התנועה בגשר בלחץ של ירדן ומדינות ערב נוספות.

   

  הנסיך חוסיין הוא בנו הבכור של המלך עבדאללה, דור חמישי לעבדאללה הראשון, מלכה המייסד של ירדן. הנסיך הוכרז כיורש העצר בשנת 2009, אף על פי שנחשב ליורש העצר כבר משנת 2004.

   

  לפי החוקה הירדנית, תואר יורש העצר מוענק לבן הבכור של המלך. עם זאת, יש לו זכות למנות לתפקיד את אחיו. המלך חוסיין החליף את אחיו חסן בבנו עבדאללה ימים ספורים לפני מותו ב-1999. למלך חוסיין ולמלכה ראניה שני בנים ושתי בנות, וחוסיין הבכור הוא כאמור בן 18.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים