שתף קטע נבחר

שוטרים הסתבכו, נאשם בתקיפתם 'החמורה' זוכּה

שני שוטרים מתחנת חדרה העידו כי צעיר תושב העיר תקף אותם וחטף מהם מכל גז ואזיקים. בית המשפט לא קנה את גרסתם והרשיע את הנאשם בעבירות מינוריות בלבד

לפעמים אתה צריך להוכיח שאין לך אחות, לפעמים אתה מנסה להוכיח שאתה חף מפשע ורק לעתים נדירות זה מצליח. צעיר בן 24 מחדרה הואשם בתקיפת שני שוטרים בנסיבות מחמירות, פציעה בנסיבות מחמירות ואיומים, אבל בית משפט השלום בעיר החליט היום (ה') לזכות אותו מרוב סעיפי האישום – והרשיע אותו בנהיגה ללא לוחית רישוי ובהפרעה לשוטר במילוי תפקידו בלבד.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

האישום: הנערים וידאו הריגה בג'ורג' סעדו

כתב אישום נגד הירשזון הבן: "פצצה מתקתקת"

דיון בקריה: "סיני - סוג אחר של התמודדות"

 

בכתב האישום שהוגש נגד הצעיר, נטען כי לאחר שהשוטרים שרון בוחבוט ודניאל בן-חמו הבחינו בו רוכב על אופנוע ללא לוחית רישוי, הוא התנגד למעצר, תקף אותם וחטף מידי אחד מהם מכל גז ואזיקים. הנאשם הכחיש באמצעות פרקליטתו, עו"ד לילך גולן, את המיוחס לו וטען כי לא תקף את השוטרים, אלא רק נופף בידיו בעת שהשוטרים ביקשו לעצור אותו.

 

עדות של מאבטחי רכבת ישראל שחזו בהתרחשות, הניעה את השופט אהוד קפלן לזכות את הנאשם מרוב העבירות. המאבטחים סיפרו בעדותם כי במהלך האירוע שהו במקום שלושה רוכבים ששניים מהם נמלטו. השופט קבע כי העדות מחזקת את גרסת הנאשם, שלפיה רק נכח במקום ולא השתתף בתקיפה. השופט הוסיף כי עדויות השוטרים בנוגע ללבושו של התוקף אינן מתאימות ללבוש הנאשם בעת האירוע.

 

עוד קבע השופט כי במהלך מתן עדותו של השוטר בוחבוט במשפט התגלו סתירות אל מול העדויות שמסר במשטרה. השופט גם הדגיש בהכרעת הדין את הבדלי הגרסאות בין שני השוטרים. "השוטרת בן-חמו טענה שהנאשם צעק במהלך האירוע 'אני מג"בניק' והשוטר בוחבוט טען שרוכב אחר אמר שהוא מג"בניק'. הגרסאות של שני השוטרים מעוררות ספקות".

 

במהלך עדותו במשטרה, טען השוטר בוחבוט שלא מדובר במעצר שווא של הצעיר, אולם התביעה טענה בכתב האישום כי "השוטרים היו סבורים שהנאשם מכיר את התוקפים שנמלטו והמפתח למעצרם מצוי במעצרו של הנאשם". על כך אמר השופט בהכרעת הדין: "משנכזבה תקוותם, נאלצו לדבוק בגרסתם הראשונית, למרות ההפרכות שבה, אחרת יסתבכו הם עצמם במעצר שווא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
מבוכה למשטרה (אילוסטרציה)
צילום: אלכס קולומויסקי
עו"ד לילך גולן
מומלצים