שתף קטע נבחר

כתב אישום נגד הירשזון הבן: "פצצה מתקתקת"

ברק הירשזון, בנו של שר האוצר לשעבר, הואשם כי נהג בשכרות וגרם לתאונה שבה נפצעה חברתו נועם סלומון. מצבה השתפר, אך היא עדיין בסכנת חיים. "אין זו דרכו לציית לחוק", אמרו במשטרה. לצוות ההגנה הצטרפה פרקליטה שהייתה מתובעי אביו. למרות התנגדות המשטרה, הוחלט לשחררו למעצר בית

בזמן שחברתו נועם סלומון ממשיכה להיאבק על חייה בבית החולים, הוגש הבוקר (יום ה') כתב אישום חמור נגד ברק הירשזון שנהג באופנוע שהתהפך בתאונה בצפון תל אביב ביום ראשון. בנו בן ה-28 של שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון מואשם כי נהג בקלות ראש ותחת השפעת אלכוהול, למרות 22 הרשעות קודמות בתחום התעבורה. בסוף הדיון הוחלט לשחררו למעצר בית, חרף טענת המשטרה שמדובר ב"פצצה מתקתקת" ואין לתת בו אמון.

 

עוד בערוץ החדשות:

גלעד שליט למען פולארד: קרא לפרס לפעול

נתניהו על הירי לאילת: נפגע במי שפוגע בנו מסיני

 

"מדובר במשיב אשר אין זו דרכו לציית לחוק, אשר מזלזל בצורה מחפירה בשלום ובביטחון הציבור, נוהג פעם אחר פעם בשכרות", נכתב בבקשת המשטרה להארכת מעצר שהוגשה לבית המשפט לענייני תעבורה בתל אביב.

 

במשטרה ציינו כי בעבר נגזרו על הירשזון 33 חודשי פסילה בפועל ומאסר מותנה, "אך לא די בכך, הלקח לא נלמד והמשיב חזר על סורו – והפעם בגין נהיגה בשכרות, גרם לתאונת דרכים קשה העלולה חלילה להפוך לקטלנית".

 

המשטרה מייחסת להירשזון נהיגה בשכרות תחת השפעת משקאות משכרים, נהיגה בקלות ראש וגרימת חבלה של ממש. היא ביקשה לפסול את רישיונו ולעצור אותו עד תום ההליכים נגדו. לפי כתב האישום, בעת התאונה בדמו נמצאו 79 מיליגרם אלכוהול לכל 100 מיליליטר דם - 29 מיליגרם מעל המותר בחוק.  

 

הירשזון מגיע לביתו אחרי ששוחרר למעצר בית (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הירשזון מגיע לביתו אחרי ששוחרר למעצר בית(צילום: עידו ארז)

 

הירשזון בבית המשפט. "הלקח לא נלמד" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הירשזון בבית המשפט. "הלקח לא נלמד"(צילום: מוטי קמחי)

  

זירת התאונה בצפון תל אביב (צילום: אמיר מורל, דוברות משטרת תל אביב) (צילום: אמיר מורל, דוברות משטרת תל אביב)
זירת התאונה בצפון תל אביב(צילום: אמיר מורל, דוברות משטרת תל אביב)

 

בינתיים, בבית החולים איכילוב אמרו כי חל שיפור במצבה של סלומון. "יש סימנים מעודדים של התעוררות", אמרו בבית החולים, אך הדגישו כי היא עדיין מאושפזת ביחידה לטיפול

נמרץ במצב קשה ונמצאת בסכנת חיים.

 

לפי האישום, הירשזון נהג בקלות ראש, פגע במדרכה ללא שום סיבה וכתוצאה מכך נזרקו הוא וסלומון (24) מהאופנוע. הקסדה שחבשה על ראשה נחצתה לשניים ונגרמו לה חבלת ראש קשה ושברים בעמוד השדרה.

 

בית המשפט שלח את הירשזון למעצר בית בבית אחיו והוציא נגדו צו איסור יציאה מהארץ. הביצוע עוכב על מנת לאפשר למשטרה לערער, אך לבסוף הוחלט לא להתנגד להחלטה.

 

בחקירתו הודה הירשזון כי שתה שתי כוסות בירה לפני שהחל בנסיעה שהסתיימה בפציעת חברתו, והביע צער. הוא מיוצג על-ידי עו"ד עופר חורש, אליו הצטרפה עו"ד רות דוד, שבעברה כיהנה כפרקליטת מחוז תל אביב ובתקופתה הורשע הירשזון האב.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נהג שתוי. הירשזון בבית המשפט, היום
צילום: מוטי קמחי
ברק הירשזון מגיע אחר הצהריים למעצר בית
צילום: עידו ארז
נועם סלומון. "סימני התעוררות"
אחיו של הירשזון בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
צילום: מוטי קמחי
עו"ד רות דוד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים