שתף קטע נבחר

במוצב זרקו את החמץ, החיילים נשארו בלי אוכל

הרבנות הורתה להקדים את הכשרת מוצב הר ברך לפסח, אך בצבא זרקו את החמץ לפני שהגיע אוכל כשר. הלוחמים נדדו למוצבים אחרים כדי לקבל מזון. צה"ל: "רק ארוחה אחת נפגמה"

שבוע אחרי שחיילי מילואים חסמו את דרכה של משאית מזון , בשל מחסור באספקה, שוב טענות על מחסור באוכל: חיילים במוצב הר ברך על גבול מצרים נשארו ללא מזון, לאחר שההכנות לפסח החלו מוקדם מהצפוי. במסגרתן, נזרקו כמויות מזון שנחשב לחמץ, בהן גם מוצרי חלב, לפני שלמקום הגיע אוכל כשר. בצה"ל טוענים בתגובה כי מדובר היה בטעות, שהובילה למחסור בארוחה אחת בלבד.

 

החמץ שהושלך לפח ()
החמץ שהושלך לפח

 

ברבנות הראשית החליטו השנה להקדים את הכשרת בתי העסק לפסח, וגם בצה"ל החלו בכך כבר ביום שלישי. לטענת חיילים במוצב שנמצא במרכז הגבול המערבי עם מצרים, בהוראת הרב הצבאי הושלך לפח כל החמץ, כולל מוצרים יבשים כמו פסטה, תבלינים בקבוקי שמן ועוד, למרות שבדרך כלל ההוראה היא לאחסן את החמץ במקום נפרד. גם השנה רעננו בצה"ל את פקודות החמץ, וחייל שיכניס לבסיס מזון שהוא חמץ צפוי להישפט ולהיענש על כך.

 

עוד בחדשות ynet:

 

לטענת החיילים, ההכשרה המוקדמת גרמה למחסור במזון ולכך שהם נאלצו לנדוד למוצבים אחרים כדי לבקש לחם ונקניקים. גורמים בצבא הסבירו כי השלכת המזון לפח נעשתה בגלל אי הבנה אצל גורמי הדת ביחידה, וכי המזון שהיה חסר הושלם לחיילים. "המרחק ממוצב למוצב בגזרה כה נידחת הוא גם ככה רחוק", הסביר אחד החיילים. "לא הבנו למה לא קיבלנו אספקה כשרה לפני שאמרו לנו לזרוק את החמץ. לא חבל על כל האוכל שנזרק לזבל? לאנשים פה לא היה בעיה להתחיל לאכול מצות מוקדם מהצפוי אבל אפילו את זה לא קיבלנו".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במסגרת הכשרת המטבח לחג הפסח התבקש המוצב לרכז את המזון שאינו כשר במקום אחד, מאחר ובמוצב המדובר אין אפשרות לעשות כך, ביקש איש מילואים לתרום אותו, והבקשה נענתה בחיוב. בדבר הטענה על המחסור במזון, מאחר וחלק מהמזון הכשר שסופק לגדוד נזרק בטעות, נפגמה ארוחה אחת בלבד של חיילי המוצב, אשר סופקה להם מיד עם היוודע הדבר למפקדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים