שתף קטע נבחר

המשקפיים של גוגל ישנו את המציאות?

העתיד נראה ורוד לפי המשקפיים של גוגל, שיעשירו לנו את המציאות בעוד מידע. אלא שמומחים וסרטונים פארודיים על גוגל מציירים תמונה אחרת שבה ניתקע בעמוד

השבוע גוגל חשפה משהו שהיה בקלות יכול להיות מתיחה של אחד באפריל - משקפיים עתידניות שמציגים מציאות מועשרת מול הפנים שלנו.  

 

 
אפשר לקבל תזכורות, לדעת מה מזג האוויר, להתקשר לחברים, לקבל הוראות הכוונה ברחוב ובתוך חנויות ועוד דברים כיד הדמיון החופשית דרך המשקפיים שהם למעשה טלפון חכם שמתחבר לאינטרנט. בסרטון שהציגה גוגל, נראה שבקרוב נוכל לקום בבוקר ולהרגיש כמו רובוקופ או המחסל משליחות קטלנית.
 
 
הפרויקט נחשף כבר לפני חודשיים בניו יורק טיימס, אז דיברו על עניין הפרטיות - המשקפיים של גוגל יוכלו לזהות פנים וגם  לדעת באמצעות GPS מה המיקום של מי שמרכיב אותם בכל רגע נתון. כמו כן, אם שלטי החוצות מפריעים לאנשים בטענה של זיהום המרחב הציבורי, המשקפיים של גוגל פשוט ישימו פרסום חוצות מול העניים שלנו בכל שניה. ככה יראה יום בחייו של מרכיב המשקפיים, כשיהיו בו פרסומות.
 

 

במגזין ווירד ביקשו מגוגל עוד פרטים על המשפקיים החדשים, מעבר לסרטון שפורסם, אך החברה סירבה לפרט. מומחים למציאות מועשרת שצוטטו בכתבה אומרים שלמרות שהסרטון לא מציג אבטיפוס אמיתי, אלא קונספט - איך שימוש במשקפיים כאלה אסור להראות - ושיש עם זה בעיות טכנולוגיות. בין השאר היכולת להציג משהו על מסך שקוף בתאורת פנים ותאורת חוץ היא בעייתית. בלוגר הטכנולוגיה רוברט סקובל הצטלם עם סרגי ברין, אחד ממייסדי גוגל כשהוא מרכיב את המשקפיים. כשסקובל ביקש לנסות אותם, ברין סירב.

 

שני סרטונים קצרים פארודיים נוספים, מראים כיצד שימוש במשקפיים כאלה יראה באמת, כאשר הם מסתירים לך את הדרך, ולא יודעים מבינים בדיוק הוראות קוליות.

  

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המציאות מתשנה לנגד העיניים
מומלצים