שתף קטע נבחר

חשש בצרפת: רוצח נוסף פועל במדינה 'כמו מראח'

ארבעה בני אדם נורו למוות בחודשים האחרונים בפרברי פריז בידי אדם שחבש קסדה ובחלק מהמקרים נמלט על אופנוע. בכלי התקשורת המקומיים לא יכלו שלא להשוות: "הדמיון לשיטתו של מראח מפחיד". המשטרה: טרם גובש פרופיל דתי ופוליטי לחשוד

בצרפת חוששים כי רוצח סדרתי חדש פועל במדינה – והוא אימץ את שיטתו של המחבל מטולוז. שלשום (יום ה') הוא ירה למוות בפריז בקורבנו הרביעי כשלראשו קסדה, בטרם נמלט רכוב על אופנוע – בדומה לאופן פעולתו של מוחמד מראח. עם זאת, במשטרה הבהירו כי טרם גיבשו "פרופיל פוליטי או דתי" של החשוד.

 

המחבל מטולוז - הכותרות האחרונות:

צרפת: מראח נקבר ליד טולוז, 15 איש השתתפו

'מראח צעק לשוטרים לפני שנהרג: אני חף מפשע'

בשכונת העוני של מראח. מפּה יבוא עוד מחבל?

 

לפי הדיווח ב"דיילי מייל" הבריטי, קורבנו הראשון של "הרוצח החקיין" נרצח בירייה לעבר פלג גופו העליון, ושלושת הבאים נורו בראשם. הרציחות בוצעו בפרברי פריז בששת החודשים האחרונים, והמשטרה הודיעה כי בכל פעם הרוצח השתמש באקדח בקוטר 7.64 מ"מ. לפי החשד, לפחות בשניים מהמקרים הרוצח נמלט על אופנוע.

 

צילומי אבטחה של מראח, חבוש קסדה ועל אופנוע, לפני הטבח בטולוז ()
צילומי אבטחה של מראח, חבוש קסדה ועל אופנוע, לפני הטבח בטולוז

 

כלי תקשורת בצרפת הדגישו כי שני המקרים הראשונים קדמו לפעולותיו של מראח, שרצח שלושה חיילים צרפתים לפני הטבח בבית הספר היהודי בטולוז "אוצר התורה", אולם אחד מערוצי הטלוויזיה טען כי "הדמיון בין שיטות הפעולה של שני הרוצחים בולט מדי ומפחיד".

 

במרס הגיע מראח בן ה-23 כשהוא רכוב על אופנוע לבית הספר היהודי ופתח באש. הוא הרג את הרב יונתן סנדלר בן 29) ושני בניו אריה (6) וגבריאל (6) וכן את הילדה מרים מונסנגו (8). כמה ימים קודם לכן, בשתי תקריות שונות, הוא ירה למוות שלושה חיילים בצבא הצרפתי. מראח נורה למוות על ידי כוחות הביטחון הצרפתים שפשטו על ביתו לאחר שהתבצר שם במשך יותר מ-30 שעות.

 

עם זאת, לפי הדיווחים בצרפת, לא נדמה כי הרוצח הנוסף פועל במכוון נגד יהודים או לובשי מדים. קורבנו הראשון היה צעירה שנורתה בסוף נובמבר בזמן שהחנתה את מכוניתה ליד דירתה. כעבור שלושה חודשים נורה למוות שכנהּ של אותה אשה, ובמרס נורה בפרבר אחר של פריז גבר בן 81, שגם הוא נרצח בכניסה לבניין מגוריו.

 

הלווייתו של מוחמד מראח. נקבר בסוף בצרפת ולא באלג'יריה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הלווייתו של מוחמד מראח. נקבר בסוף בצרפת ולא באלג'יריה(צילום: AFP)

 

במקרה שאירע שלשום נרצחה אשה בת 47, שנורתה למוות בפתח ביתה. הרוצח, שחבש לראשו קסדה, הצליח להימלט מהמקום. שכנה של האשה סיפר כי "נשמעו לפחות ארבעה בומים חזקים ואז זעקות נוראיות. אנשים עמדו שם וצעקו /הוא הרג אותה, הוא הרג אותה'".

 

לדבריו, "האיש היה גבוה והוא היה לבן. אחרי הירי, הוא עלה על קטנוע והתרחק משם במהירות". התובעת המחוזית מארי-סוזן לה קיו מסרה גם כי עדי ראייה זיהו אדם שערך תצפיות באזור הבניין בו התרחש הרצח.

 

אף כי הגורמים הרשמיים נמנעים רשמית מהשוואה בין סדרת הרציחות הזו למסע ההרג של מראח, בכלי התקשורת הצרפתיים לא יכלו שלא להדגיש את הדמיון בין המקרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוחמד מראח. חלק מהרציחות קדמו לטבח שביצע
צילום: AFP
מומלצים