שתף קטע נבחר

חברות הדלק: ניאלץ לפטר עוד עובדים

בחברות זועמים על הודעת משרד האנרגיה שהתפרסמה לפני כניסת חג הפסח, שלפיה הומלץ להפחית שנית את מרווחי השיווק שלהן ממכירת בנזין. "מדובר במשחק מכור. לא ברור מה המדינה רוצה לעשות כי התוצאות הכספיות של חברות הדלק בסוף 2011 היו קשות ורצופות הפסדים"

בחברות הדלק הגיבו בזעם על הודעת משרד האנרגיה שהתפרסמה לפני כניסת חג הפסח, שלפיה הומלץ להפחית שנית את מרווחי השיווק שלהן ממכירת בנזין, הפעם בשיעור של כ־3%.

 

 

"מדובר במשחק מכור. לא ברור מה המדינה רוצה לעשות כי התוצאות הכספיות של חברות הדלק בסוף 2011 היו קשות ורצופות הפסדים. נילחם עד הסוף בבג"ץ מול רוע הגזירה. לא יהיה מנוס מפיטורי עובדים וצמצום שירותים בתחנות", אמר אחד מבכירי הענף.

 

על ההחלטה להפחית שוב את מרווח השיווק על בנזין אחראית ועדה בין־משרדית (אנרגיה ואוצר), זאת כחלק מתשובתה לבג"ץ לעתירה שהגישו ארבע חברות הדלק הגדולות (פז, סונול, דלק ישראל ודור אלון). הוועדה המליצה על הורדת מרווח השיווק מ־58.9 אגורות לליטר ל־57.5 אגורות לליטר.

 

עוד ממליצים בוועדה לחתוך בכחצי את עמלת התדלוק בשירות מלא מ־21 אגורות לליטר ל־11.1 אגורות בלבד. גלגול ההנחה לנהגים יקטין את מחיר הבנזין בכ־1.4 אגורות בלבד (בשירות עצמי), זאת כאשר מחיר ליטר בנזין נמצא כיום בשיא כל הזמנים - 7.79 שקלים לליטר בשירות עצמי.

 

מרווח השיווק על בנזין (אוקטן 95) הוא אחד ממקורות הרווח העיקריים של חברות הדלק, ועד אוגוסט הוא היווה כ־10% ממחיר הליטר. בסוף אוגוסט הוחלט להפחיתו בכ־25%.


פורסם לראשונה 07/04/2012 23:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים