שתף קטע נבחר

עומר סולימאן: האחים המוסלמים מאיימים על חיי

סגנו לשעבר של מובארק והמועמד לנשיאות מצרים אמר כי ארגונים איסלאמיים איימו על חייו לנוכח התמודדותו לנשיאות, אך הדבר לא יניא אותו מהחלטתו. דיווח במצרים: סולימאן נפגש עם מובארק לאחרונה בבית החולים

סגן נשיא מצרים לשעבר והמועמד ההפכפך לנשיאות, עומר סולימאן , אמר בראיונות לתקשורת המצרית כי קיבל איומים על חייו מיריביו הדתיים – האחים המוסלמים. רבים במצרים מתחו ביקורת על החלטתו של סולימאן והביעו חשש כי נציג המשטר הישן מנסה לבטל את הישגי המהפכה. היום (יום ב') הם זוכים לחיזוק לחששם, לאחר שכלי תקשורת פרסמו שסולימאן ביקר לאחרונה את הנשיא המודח חוסני מובארק בבית החולים.

 

האחים המוסלמים נגד סולימאן: "יגרום למהפכה"

 

סולימאן מוקף בשומרי ראש (צילום: AP) (צילום: AP)
סולימאן מוקף בשומרי ראש(צילום: AP)

 

"מיד כשהודעתי על מועמדותי, קיבלתי בסלולרי ובאמצעות מקורבים איומים ברצח והודעות בסגנון 'אנחנו ננקום בך' מאנשים המשתייכים לתנועת האחים המוסלמים ולארגונים איסלאמיים אחרים", אמר סולימאן והבהיר:

"אם מישהו חושב שהאיומים האלה יניאו אותי מלהמשיך להתמודד, הוא שוגה באשליות".

 

סולימאן גם שלל בראיונות מכול וכול את הטענות כי הוא הציג את מועמדותו במסגרת הסכם עם המועצה הצבאית העליונה, הגוף השולט במדינה כיום. הוא גם הכחיש כי הוא מתכוון להביא לשחרורו של מובארק, שלצדו שימש במשך תקופה ארוכה.

 

"נשיא מצרים לשעבר וחלק מעוזריו כפופים לרשויות המשפט המצרי, אשר רק הוא יכול להכריע בגורלם. אני מכבד את מערכת המשפט המצרית ולא אתערב בעניינה. השופטים מכובדים ולא יאפשרו לאף אחד, לא משנה מי הוא, להתערב בענייניהם".

 

"מובארק שמע מסולימאן חדשות משמחות"

אולם כלי תקשורת במצרים דיווחו אתמול כי סולימאן ביקר את מעבידו לשעבר בבית החולים לפני ארבעה ימים. גורם רפואי בכיר בבית החולים גילה כי סולימאן נמצא בקשר מתמיד עם מובארק ומתעניין בשלומו. הוא סיפר כי השיחה בין השניים נמשכה כחצי שעה, בנוכחותה של רעייתו של מובארק, סוזן, אך אמר כי אינו יודע דבר על תוכנה.

 

הוא העריך כי השיחה עסקה בבחירות לנשיאות וכי סולימאן התייעץ עם מובארק לגבי כניסתו למירוץ. לדבריו, באותו יום היה מצבו של מובארק יציב והיה נראה כי הוא שמע מסגנו לשעבר חדשות משמחות. עוד מועמד שביקר את הנשיא המודח הוא אחמד שאפיק, ששימש כראש הממשלה האחרון תחתיו.

 

מובארק במשפטו (צילום: AFP PHOTO/EGYPTIAN TV) (צילום: AFP PHOTO/EGYPTIAN TV)
מובארק במשפטו(צילום: AFP PHOTO/EGYPTIAN TV)

 

באשר למצבו הכללי של מובארק, אמר הגורם כי הוא בלתי יציב וכי "הוא צופה תמיד בטלוויזיה ומקפיד לעקוב אחר מהדורות החדשות ותוכניות האקטואליה באופן יום יומי".

 

סולימאן מצדו ניסה להדוף את הטענות כי הוא יחדש את משטר מובארק והבטיח כי יעדי המהפכה הם העומדים לנגד עיניו. "לא ניתן להזיז את מחוגי השעון לאחור והמהפכה השרישה מציאות חדשה שאי אפשר להתעלם ממנה",

אמר סולימאן. "אף אחד, לא משנה מי זה, לא יכול להקים מחדש את המשטר שנפל ונגמר ושהציבור מתנגד לו".

 

"קיבלתי את משרת סגן הנשיא בזמן המהפכה כדי להציל את מה שניתן היה להציל באותו זמן ואמרתי לצעירים המצרים ולאנשים רבים שעמם נפגשתי כי אני תומך בדרישותיהם הלגיטימיות... אלה שאומרים שהצגת מועמדותי היא ניסיון לחדש את המשטר הקודם יודעים שאין משמעות להיותי ראש המודיעין הכללי או סגן נשיא למספר ימים כיוון שהייתי חלק ממערכת שהעם התקומם נגדה. התפקיד שלי היה מוכר לרבים והבעתי את דעתי באופן ברור".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סולימאן. למועצה הצבאית אין קשר להחלטתי לרוץ
צילום: EPA
מובארק. "מצבו לא יציב"
צילום: EPA
מומלצים