שתף קטע נבחר

"חשש מצונאמי של שנאה נגד יהודים באירופה"

בקונגרס היהודי האירופי הגיבו בחריפות לתקיפת הצעיר אהרון אלכסנדר באוקראינה וקראו למנהיגי אירופה "לפעול במהירות" כדי למנוע גל של שנאה נגד יהודי היבשת

הקונגרס היהודי האירופי קרא היום (ב') לשלטונות אוקראינה ללכוד את התוקפים של אהרון אלכסנדר, שהותקף ביום שבת בקייב בצאתו מליל הסדר, במה שהם מכנים פשע שנאה. בקונגרס קראו למדינות אירופה לשתף בניהם פעולה מחשש ל"צונאמי של שנאה כלפי יהודים באירופה".

 

עוד בחדשות ynet:

 

אלכסנדר, תלמיד ישיבה בן 25 הותקף אחרי שיצא מבית כנסת בקייב בתום "ליל הסדר השני", שאותו נוהגים לערוך בחו"ל. הוא נמצא רק לאחר יום שלם של חיפושים, וסובל מפגיעות ראש חמורות. מצבו מוגדר כקריטי. חבריו מספרים כי האירוע צולם במצלמות האבטחה שמותקנות במקום. לדבריהם, מדובר באזור מועד לפורענות.

 

"ללכוד את הנאו-נאצי שביצע את הפשע" (צילום: זק"א קייב) (צילום: זק
"ללכוד את הנאו-נאצי שביצע את הפשע"(צילום: זק"א קייב)

 

היום הגיב לאירוע גם הקונגרס היהודי, שמזהיר כי טיפול לא נכון באירוע עלול להוביל לגל שנאה כלפי יהודים באירופה. "על שלטונות אוקראינה לעשות כל שביכולתם על מנת ללכוד את הנאו-נאצי שביצע את הפשע

כלפי אלכסנדר", אמר נשיא הקונגרס, משה קנטור. "אנחנו בטוחים ששלטונות אוקראינה יפעלו במהירות נגד התוקף, שביצע את פשע השנאה ויעמידו אותו במהרה לדין".

 

עוד הוסיף קנטור: "המקרה הנוכחי, בצירוף ההתקפה של המחבל בטולוז לפני כמה שבועות, גם נגד יהודים, מוכיחים שמנהיגי אירופה צריכים לפעול במהירות כדי לעצור זאת במהרה. הם חייבים לשתף פעולה ומידע באופן רציף, כדי למנוע את מה שיכול להיות כמו צונאמי של שנאה כלפי יהודים באירופה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרון אלכסנדר בבית החולים
צילום: זק"א קייב
מומלצים