שתף קטע נבחר

סוף להדרה: טרנסג'נדריות ישתתפו ב'מיס יוניברס'

בעקבות פרשת סילוקה והחזרתה של הטרנסג'נדרית מהתחרות בקנדה, שינה ארגון תחרויות היופי העולמי את מדיניותו. המתמודדות כבר לא יידרשו "להיוולד כנשים באופן טבעי"

ארגון תחרות מיס יוניברס העולמית שינה את כלליו ויתיר לנשים טרנסג'נדריות להשתתף בכל תחרויותיו ברחבי העולם, החל מ-2013. כך הודיעו היום (יום ג') הארגון והליגה ההומו-לסבית נגד השמצה (GLAAD). ההחלטה התקבלה בעקבות הסערה התקשורתית שחולל סילוקה של ג'נה טלקובה מתחרות מיס יוניברס בקנדה, מפני שלא נולדה כאשה.

 

ידיעות נוספות מהעולם:

שבדיה: לא שוקלים לשלול את הנובל של גראס

פרחים וקונספירציות. שנתיים למות נשיא פולין

מצרים: החוק ל"צינון" עומר סולימאן

 

טלקובה, בת 23, עברה ניתוח לשינוי מין כשהייתה בת 19. היא הוחזרה בשבוע שעבר לתחרות הקנדית בידי איל ההון דונלד טראמפ, הבעלים של ארגון מיס יוניברס.

 

 

הארגון הודיע כי נועץ בליגה ההומו-לסבית נגד השמצה כדי לגבש "שינוי מדיניות שיכלול נשים טרנסג'נדריות בזמן לתחילת עונת התחרויות של סתיו 2013". הליגה אמרה כי בכך יישר הארגון קו עם גופים אחרים כמו האולימפיאדה, ארגון הצופות האמריקניות ותוכנית הטלוויזיה "הטופ מודל הבאה".

 

"יש לנו היסטוריה ארוכה של תמיכה בשוויון לכל הנשים וזה היה משהו שהתייחסנו אליו ברצינות רבה", אמרה נשיאת ארגון מיס יוניברס, פולה שוגרט. גורמים בארגון הבהירו כי הם עדיין מגבשים את הנוסח המדויק שיחליף את הכלל הקובע כי על המתחרות "להיוולד כנשים באופן טבעי".

 

ברחבי העולם נערכות בימים אלה תחרויות יופי ארציות שבסופן תיערך התחרות העולמית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טלקובה. "ידעתי שאני אשה בגיל ארבע"
צילום: EPA
מומלצים