שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  איך הפך ההומו לידידה הטוב של האשה?

  למה אנחנו מחבבות הומואים? זה פשוט: נשים זקוקות לחיזוקים מהסביבה, מהחברים ומבן הזוג. הן זקוקות למישהו שיסתכל להן בעיניים ויגיד "את מהממת!" 20 פעמים ביום. כאן החברים ההומואים נכנסים לתמונה

  ככתבת בערוץ יחסים, אני מקבלת פניות מאנשים המבקשים לחלוק איתי חוויות מניסיונם עם בני המין השני, לטכס עצה, ולהביע הזדהות או תרעומת לגבי דברים שכתבתי. לפני שבועיים קיבלתי הודעה מבחורה שסיפרה לי שהיא מחפשת בחור צעיר, נאה ואינטליגנטי למטרת מפגש מיני בלתי מחייב. כמו כן, יש קריטריון נוסף שבו על הבחור לעמוד: עליו להיות הומו. לא דו מיני, אלא הומו, ולא סתם הומו, אלא אחד שלא חווה התנסות מינית עם אשה בעבר.

   

  עוד בנושא:

  רציתי בעל רגיש ששם לב לפרטים, קיבלתי הומו

  הומו בארון, מחפש אשה לנישואים וילדים  

  רווקה יקרה, האם הצטיידת כבר בחבר הומו?

  גיליתי כיף חדש: בילוי עם ידידים סטרייטים

   

  הרצון לשמש כמנטור לגבר הומו סקרן, וללמד אותו כיצד לקיים יחסי מין עם אשה, מזכיר את הפנטזיה הנשית לקיים יחסי מין עם עלם חמודות צעיר ובתול, או אם תרצו - מיסיס רובינסון פוגשת ומפתה תלמיד במקהלת תיכון Glee. אותה בחורה לא הצליחה למצוא את מבוקשה, אולם היא השאירה אותי עם התהייה - מה יש בהומואים ש"עושה את זה" לנשים?

   

   

  המקרה שהוצג כאן הוא מעט קיצוני, שכן רוב הנשים אינן מנסות להגשים פנטזיה מינית עם הומוסקסואלים, אבל אין ספק שנשים נמשכות לחברתם של גברים הומואים וחלקן אף מעבירות אותם סדרת אודישנים לתפקיד החבר הכי טוב, כי כל גרייס צריכה את הוויל שלה.

   

  Fag Hag

  ישנה תופעה מוכרת, שכינויה באנגלית Fag hag, של נשים שחוג חבריהן כולל בעיקר גברים הומואים. בעבר המונח התייחס לנשים מבוגרות ולא מושכות, שמנסות לחיות מחדש את נעוריהן דרך התחברות עם הומואים מצודדים, אבל היום נפוץ במיוחד לראות בחורות צעירות שבחרו לבלות את מרבית זמנן עם הומואים ולאמץ את מנהגי הקהילה.

   

  גם אני הייתי תקופה ארוכה "פאג האג", כאשר יותר ממחצית חבריי היו הומואים והייתי יוצאת איתם לבלות במסיבות לגברים (ולחברות הכי טובות שלהם) בלבד. לכן, קל לי להבין למה נשים נמשכות להומואים - בין אם לחברתם או למין איתם: קודם כל, הם מהממים! לא צריך נתונים סטטיסטיים, רק זוג עיניים בריאות, כדי לדעת שהומואים פשוט נראים טוב יותר מסטרייטים.

   

  לא כל ההומואים נראים טוב, כמובן, אבל אם ניקח את הסטרייט הממוצע ונעמיד מולו את ההומו הממוצע, מייד ניקח את הסטרייט הממוצע לקוסמטיקאית כדי שתוריד לו את הסוודר מהגב. נורמות המראה החיצוני בקרב הקהילה הן קפדניות ונוקשות, ומי שאינו ניחן בגזרה אתלטית, חזה חלק ומלתחה הורסת, יתקשה למצוא לעצמו בן זוג.

   

  העיסוק במראה החיצוני בקרב הומואים הוא אובססיבי לפחות כמו בקרב נשים, דבר שמבטיח לך כאב ביציות בכל פעם שאת שוזפת בהם את עינייך. אם גבר מטרוסקסואל משתמש בקרם פנים שלך, אז ההומוסקסואל משאיל לך משלו, ואם תהיי ממש נחמדה הוא גם יקח אותך לעשות איתו קניות.

   

   

   

  את מהממת

  נשים זקוקות להרבה חיזוקים - מהסביבה, מהחברים ומבן הזוג. ההערכה העצמית של נשים היא הנמוכה ביותר במקומות של דימוי גוף, והן זקוקות למישהו שיסתכל להן בעיניים ויגיד להן "את מהממת" 20 פעמים ביום. כאן החברים ההומואים נכנסים לתמונה ומרעיפים עליך שפע של אהבת חינם מחבקת. נראה כי הומואים רבים מלאי הערכה לדמות הנשית בשל האסתטיקה שלה, הרכות, או הנטייה לתיאטרליות. חלקם מפגינים זאת באמצעות הערצת דמויות "גדולות מהחיים" כמו שר או מדונה, וחלקם מפגינים זאת באמצעות הערכה כלפי הדמויות הנשיות שסביבן.

   

  זאת אינה מסיבת הומואים כהלכתה אם אינך מקבלת את האמירה "מהמממממממת!!!!" עשר פעמים במהלך ערב אחד. גם היותך היחידה בעלת השדיים (האמיתיים) על הרחבה, גורם לך להרגיש מיוחדת, כאשר חבריך מאפשרים לך להרגיש ולהתנהג כמו הדווה שאת.

   

  להוציא את ההשוואה מהמשוואה

  ישנה קונספציה לפיה נשים אינן מסוגלות לפרגן לנשים אחרות. אני אישית לא שותפה לה ומאמינה שנשים יכולות להביע הערכה בלתי תלויה לאשה אחרת. עם זאת, בניגוד לפרגון האמיתי והטהור שמגיע מכיוון חברך ההומו, לאשה קשה לפרגן מבלי שיכנס למשוואה אלמנט ההשוואה. כל מחמאה על לבושך תסתיים בשאלה "איפה קנית?", ומחמאה על גזרתך תלווה באנחה "איך השמנתי. אני חייבת להיפטר משני קילו עודפים".

   

  אלמנט ההשוואה כ"כ חזק אצל נשים, שאני מופתעת מכך שקיימות נשים רבות שהן לסביות, ותמהה כיצד בנות זוג מסוגלות להעריך זו את זו מבלי לקנא האחת בנתוניה של השנייה. אני משערת שמסיבה זו לעולם לא אהיה לסבית, כמו גם משום שאיני חובבת גדולה של פגישות מחזור.

   

  הערכה נטולת אינטרסים

  קונספציה נוספת היא שלא תיתכן ידידות אפלטונית אמיתית בין גברים לנשים. גם על דעה זו אני חולקת, אבל מודה שידידות מסוג זה היא מורכבת, בעיקר כשלשני הצדדים אין בן זוג. היתרון בבחורים שלא היה לך משהו רומנטי או מיני איתם הוא שממש מעניין אותם כל מה שיש לך להגיד, אבל כשמדובר בידידים סטרייטים, בניגוד להומואים, עליך לעמוד בלי הרף על המשמר ולתהות אם אין כוונות נסתרות מאחורי התנהגותם.

   

  Girls just wanna have fun

  הומואים, בהכללה גסה, הם כייפיים יותר מסטרייטים. אלה שאני מכירה, מסוגלים ליהנות מערב אינטלקטואלי של אופרה ומוזיאון, ומיד לאחר מכן לרקוד ללהיטי טראש של בריטני ספירס כאילו אין מחר. כשאת יוצאת לבלות עם הומואים את משתחררת מהכבדות המאפיינת בילוי עם חברות ("בשביל מה טרחנו לצאת, אין כאן גברים שווים" / "הוא הסתכל עלי?"), וליהנות מערב מהנה וקליל בלי הלחץ להכיר מישהו במהלכו. במסיבות גייז את יכולה להרשות לעצמך להעביר ליל ריקודים ושיכרות פרוע, ובכל זאת בבוקר למצעים שלך יהיה ריח של אפלטוניות.

   

   

  מהסיבות הללו מצאתי את עצמי מבלה יותר ויותר מזמני עם הומואים, ואפילו התרגלתי להרים אחריי את מושב האסלה. במקרה שלי היה מדובר בידידות גרידא, אבל ישנן נשים שעושות את הטעות ומפתחות התאהבות או עניין מיני בחבריהן החד מיניים. כיף איתם והם ממלאים לך פונקציות רגשיות מבלי שתצטרכי לעמוד על המשמר, ואז - במקום שבו את נטולת הגנות ומגננות, את עשויה להתבלבל ולהתאהב באחד.

   

  את נקשרת אליהם כי הם חסרי אינטרסים לגבייך ואיתם אפשר להרגיש רגועה. אבל מכל המחמאות המורעפות עליך יוצא שבאופן אירוני, דווקא זה שלא באמת רוצה אותך גורם לך להרגיש נחשקת במיוחד. הדבר מתיישב עם הנטייה הנשית והאנושית להיכנס לקשר רומנטי עם מי שאינו מושג לחלוטין.

   

  בהתחלה התקשיתי להבין למה בחורה תהיה מעוניינת במי שאינו נמשך אליה לגמרי, ושאינו זמין בשום צורה, אך כנראה שהתשובה נמצאת בגוף השאלה. יש נשים שנמשכות לגברים שמהווים עבורן אתגר, דווקא משום שהם לעולם לא יחפצו בהן באותה המידה. במובן זה, למעשה, משיכה להומו אינה שונה בהרבה ממשיכה לגבר נשוי. 

   

  לכל הכתבות, העדכונים והסקרים - כנסו לעמוד הפייסבוק של ערוץ יחסים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  אהבת חינם ללא תנאים. ידיד הומו
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים