שתף קטע נבחר

שחזור מסע ה"טיטאניק" הגיע לעיר הקברות

האונייה שמשחזרת את דרכה של ספינת הפאר הגיעה לנמל הליפקס שבקנדה. בעיר טמונות רבות מגופות מהנוסעים שטבעו לפני 100 שנה

ספינת ה"בלמורל" שיצאה לשחזר את מסעה של ה"טיטאניק" לרגל יום השנה ה-100 להפלגתה של ספינת הענק, הגיעה היום (יום ה') לחופי קנדה. הספינה תעגון בהליפקס שבנובה סקוטיה, לפני שתפליג שוב למקום שבו טבעה אוניית הפאר. הליפקס היא מקום מנוחתם האחרונה של רבים מנוסעי הטיטאניק שגופותיהם נמצאו. ynet העביר בשידור חי את הגעת הספינה.

 

היסטוריון מצייר את הטיטניק על סיפון הבלמורל  (צילום: AP) (צילום: AP)
היסטוריון מצייר את הטיטניק על סיפון הבלמורל (צילום: AP)

 

נוסעים בבלמורל מחכים בתור להצטלם (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
נוסעים בבלמורל מחכים בתור להצטלם(צילום: רויטרס)

 

טבחי הבלמורל בתצוגת תכלית (צילום: AP) (צילום: AP)
טבחי הבלמורל בתצוגת תכלית(צילום: AP)

 

יוכלו לראות את הקרחון (צילום: AP) (צילום: AP)
יוכלו לראות את הקרחון(צילום: AP)

 

היו אלה ספינות מהליפקס שיצאו לחלץ את הניצולים ולנסות למצוא גופות. את חלקן נאלצו המחלצים לקבור בים, אך רבות נלקחו העירה, שם נערכו טקסי האשכבה והקבורה. הבלמורל צפויה להגיע ביום ראשון למקום שבו פגעה הטיטאניק בקרחון וטבעה, ולערוך שם טקס אזכרה לנספים.

 

גם מסעה של הספינה המודרנית, הנושאת על סיפונה פחות נוסעים מהספינה המקורית, נתקל בקשיים. היא נאלצה לשוב 20 קילומטרים לאחור כדי לאפשר את חילוצו המוטס של נוסע שלקה בהתקף לב. בנוסף, מזג אוויר סוער פקד את המסע כבר בתחילת הדרך, ואילץ את הצוות לסגור את קומת המופעים של הספינה, מחשש לבטיחותם של המופיעים.

 

ה"בלמורל" נושאת על סיפונה 1,309 בני אדם, בהם קרובי משפחה של נוסעי הספינה המקורית והיסטוריונים. מארגני השיט עמלו במשך חמש שנים כדי לשוות למסע את האווירה ששררה על סיפונה של הטיטאניק המפוארת, שיצאה לדרך ב-10 באפריל 1912. נוסעים מ-28 מדינות, ששילמו לפחות 4,100 דולרים כדי להצטרף למסע השחזור, זוכים לאכול את המנות שהוגשו במסעדת הספינה המקורית, ולהאזין להרצאות על הספינה שנחשבה עם בנייתה לבלתי ניתנת לטביעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוסעת על סיפון הבלמורל, בשמלה של קייט וינסלט מהסרט "טיטאניק"
צילום: רויטרס
הבלמורל. נתקלה בקשיים בתחילת הדרך
צילום: EPA
מומלצים