שתף קטע נבחר

השופטת לאולמרט וללדור: אין ניצחון בנוקאאוט

ניסיון גישור אחד בין אהוד אולמרט לפרקליט המדינה כבר כשל. שופטת בית משפט השלום בתל אביב שלחה אותם למגשר אחר, וטענה: יש לכם עיסוקים חשובים יותר

"אין פה ניצחונות בנוקאאוט, התיק הזה חורג מהפרופורציות המגיעות לו, ללקוח שלך יש דברים יותר חשובים לנהל". כך חרצה הבוקר (יום א') שופטת בית משפט השלום בתל אביב, ריבה ניב, בהתייחס לתביעת הדיבה שהגיש ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, נגד פרקליט המדינה משה לדור. השופטת שלחה את הצדדים להליך גישור, וקבעה כי גם לאולמרט "וגם לנתבע (פרקליט המדינה) יש עיסוקים חשובים יותר".

 

עדכונים אחרונים ב-ynet בתביעת אולמרט:

ושוב: לדור מבקש חסינות מתביעת אולמרט

אולמרט תקף את פרקליט המדינה: לדור מתחמק

סערת לדור: "ההליך השיפוטי הפך לקרקס"

 

בחודש פברואר לפני כשנה כינה לדור בראיון לעיתון "הארץ" את אחת ההלוואות שקיבל אולמרט ממיליונר אמריקני כ"שערורייה", ועורר סערה. ראש הממשלה לשעבר, שנגדו מתנהל משפט בבית המשפט המחוזי, דרש ממנו להתנצל לפני שיתבע דיבתו. לדור סירב, ואולמרט מימש את איומו והגיש תביעה בסך 150 אלף שקל בטענה כי זכויותיו נפגעו, וכי לדור הוציא את דיבתו רעה.

 

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להעניק ללדור חסינות מפני התביעה, בנימוק כי הדברים שאמר היו במסגרת תפקידו. אך השופטת ריבה ניב חשבה אחרת ודחתה את הבקשה. לדור ערער על ההחלטה והדבר עדיין תלוי ועומד. הצדדים כבר נשלחו להליך גישור לפני כחודשיים, אך הוא לא צלח עד כה. לפיכך שלחה אותם השופטת ניב להליך שינהל עו"ד אחר: עמוס גבריאלי.

 

לדור. עניין החסינות תלוי ועומד (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
לדור. עניין החסינות תלוי ועומד(צילום: נועם מושקוביץ)
 

הצדדים הסכימו כי אם עוד שלושה חודשים הליך הגישור לא יישא פרי, תכריע השופטת בנוגע להכרה בחסינות של לדור.

 

במהלך הדיון השתמשה השופטת ניב במונח "התקשקשות", ואמרה: "אנו נעים סביב אותה נקודה". עד כה לא הגישה המדינה תצהיר ולא כתב הגנה מטעם לדור. נציגת הפרקליטות אמרה שהיא אינה חוזרת בה מטענת החסינות של לדור.

 

השופטת ניב ציינה: "מדינת ישראל מוצאת לנכון להגן על הנתבע", ואילו עו"ד אלי זהר, בא כוחו של אולמרט, טען כי "נציג המדינה פגע באולמרט ועכשיו המדינה טוענת שהוא פגע בו במסגרת תפקידו".

 

עוד אמרה השופטת ניב, כי "התקשורת מנהלת את ההליכים המשפטיים". עו"ד זהר השיב באמרו: "הראשון שלא צריך לעשות זאת זה לדור", והשופטת הגיבה ואמרה: "אני מסכימה", והוסיפה: "צריך להוציא את האוויר מהסיפור הזה".

  

עו"ד זהר מסר בתגובה לאחר הדיון: "אני מחכה שהליך תביעת הדיבה יסתיים בהתנצלות, שפרקליט המדינה יאמר שלא היה תקין לומר את הדברים האלה. לצערי, עד עכשיו לא ניתן תצהיר ולא ניתן כתב הגנה והדיון מתמקד במתן חסינות לפרקליט המדינה על דברים שלגביהם נטען שהם הפרה של החוק".

 

זהר התייחס לעובדה שלמעשה בהליך הגישור נוכחים רק עורכי הדין, מבלי שהתובע והנתבע מעורבים ישירות: "כלל ברזל בגישור - ששני הצדדים ידברו. גם כאן זה צריך להתנהל כך, זו הדרך היחידה שבה דברים יכולים להסתדר. אני מאמין בגישור ככלי ליישוב סכסוכים, אבל הוא לא מצליח להתנהל דרך צד שלישי - מול עורכי הדין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט ועו"ד זהר
צילום: נועם מושקוביץ
משה לדור
צילום: גיל יוחנן
השופטת ניב
צילום: באדיבות אתר בתי המשפט
מומלצים