שתף קטע נבחר

האם נתפס הרוצח הסדרתי מפריז? חשוד נעצר

ארבעה מעשי רצח שנעשו בחודשים האחרונים בפרברי הבירה הצרפתית תוך שימוש באותו כלי נשק עוררו חשש מעוד מוחמד מראח. כעת נעצר חשוד: חובב כלי נשק שסובל מבעיות נפשיות

משטרת צרפת עצרה אתמול (שבת) חשוד בפרשת הרוצח הסדרתי שהרג כבר ארבעה בני אדם באזור פריז. הרוצח פועל זה כמה חודשים, ומעשיו העלו חשש מפני "מוחמד מראח חדש", אף שמניעיו אינם ברורים לפי שעה ולא נמצא קשר בין קורבנותיו.

 

עוד חדשות מהעולם הגדול :

 

משטרת צרפת ערכה חיפוש בביתו של החשוד, שבכלי התקשורת הצרפתיים דווח כי הוא בן 33, בפרבר הפריזאי אסון. לפי דיווחים בצרפת, העצור הוא חובב כלי נשק ובעל בעיות נפשיות. שמו לא נמסר. עוד דווח כי המשטרה גם מצאה אופנוע שנצפה בזירות הרצח, וכן "ראיות פוטנציאליות נוספות".

 

תחנת הרדיו "Europ 1" דיווחה כי אדם נוסף נעצר במרכז פריז על רקע אירועי אסון. עם זאת, לא ידוע מה הקשר שלו לפרשה.

 

רציחתה מוקדם יותר החודש של אשה על-ידי גבר רכוב על אופנוע עוררה דאגה בצרפת, במיוחד בשל העובדה שהתרחשה כמה ימים בלבד אחרי מותו של מוחמד מראח, המחבל שפעל בהשראת אל-קאעידה ורצח שלושה חיילים בני מיעוטים וארבעה בני אדם, בהם שלושה ילדים, בבית הספר היהודי "אוצר התורה" בטולוז.

 

התובעים בצרפת אמרו בשבוע שעבר כי החמוש שפועל באזור אסון השתמש באותו אקדח חצי-אוטומטי עם קליבר 7.65 מילימטר לשלושה מעשי רצח אחרים באותו האזור בחמשת החודשים שלפני כן. ממשלת צרפת הבטיחה להשקיע את כל המשאבים העומדים לרשותה כדי ללכוד את היורה, ולא פחות ממאה חוקרים הוקצו לחקירת הנושא.

 

הקורבן הראשון של הרוצח הסדרתי - צעירה שנורתה בסוף נובמבר כשהחנתה את מכוניתה ליד דירתה - נרצחה בירייה לעבר פלג גופה העליון, ושלושת הבאים נורו בראשם: כעבור שלושה חודשים נורה למוות שכנה של אותה אשה,

ובמרס נורה גבר בן 81 בכניסה לבניין שבו גר. לפחות בשניים מהמקרים הרוצח נמלט על אופנוע. שני המקרים הראשונים קדמו לפעולותיו של מראח, ושני המקרים האחרונים בוצעו אחרי שמראח יצא למסע ההרג.

 

במקרה הרצח האחרון, שבו נרצחה אשה בת 47 בפתח ביתה, חבש הרוצח קסדה לראשו. שכנהּ של האשה סיפר כי "נשמעו לפחות ארבעה בומים חזקים ואז זעקות נוראיות. אנשים עמדו שם וצעקו 'הוא הרג אותה, הוא הרג אותה'". לדבריו, "האיש היה גבוה ולבן. אחרי הירי, הוא עלה על קטנוע והתרחק משם במהירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטר מציץ מדירתו של המחבל ההרוג מראח
צילום: AFP
מומלצים