שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שאל שוטר סמוי "איך מגיעים לבית לחם" - ונעצר
  פעיל פרו-פלסטיני הגיע מפריז והצליח לעבור את מעגלי האבטחה שמתחת למטוס. כשכבר היה חופשי להיכנס לישראל, הוא פנה דווקא לשוטר והציג בפניו פתק המסביר כיצד עליו להגיע לבית לחם. הוא נעצר במקום ויוחזר לצרפת בקרוב

  אי הבנה או שלומיאליות? אזרח צרפתי שהגיע היום (א') לישראל במסגרת המטס הפרו-פלסטיני הצליח לעבור את מעגלי הביטחון בירידה מהמטוס והיה קרוב להיכנס לארץ, אבל דווקא אז ביצע טעות שהביאה למעצרו.

   

  המטס הפרו-פלסטיני - כתבות אחרונות ב-ynet:

   

  טרם המראתו לישראל מפריז קיבל אותו פעיל פתק ובו הוסבר לו כיצד להגיע לבית לחם. הוא בחר להציג את הנייר דווקא לשוטר בלבוש אזרחי, שעמד מחוץ למעגלי האבטחה שמתחת לכבש המטוס. השוטר מיהר לעצור את האזרח הצרפתי, הוביל אותו למתקן המסורבים והוא אמור לעזוב את ישראל בשעות הקרובות.

   

  צפו בפעילת השמאל מיכל ספיר מתראיינת

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  צפו בשר לביטחון פנים משבח את עבודת השוטרים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  כחלק מההכנות למטס הפרו-פלסטיני ציידו המארגנים את הפעילים בדפי הוראות שהיו אמורים לסייע להם להגיע לשטחי הרשות הפלסטינית.
  מבירור עולה שהפעיל הגיע על טיסה מצרפת שסומנה על ידי המשטרה ונוסעיה נבדקו בקפידה. רק במהלך התשאול של אנשי ההגירה התברר שהאיש היה אמור לעשות את דרכו לבית לחם, אך הציג את הפתק לגורם הלא נכון.

   

  הוא מצטרף ל-47 פעילים אחרים עד כה שכניסתם לישראל סורבה על ידי אנשי רשות ההגירה של משרד האוכלוסין. למרות כניסתו של הבחור הצרפתי, ההערכה היא שכוחות המשטרה של מחוז מרכז, בפיקודו של ניצב בנצי סאו, הצליחו לעצור את רוב הפעילים שביקשו להיכנס לארץ דרך טרמינל 1.

   

  לקראת ההגעה הצפויה של חלק הארי של הטיסות, רוב המסורבים הועברו לכלא גבעון. כמו כן, תשעה אולצו להמריא בחזרה לארצות המוצא שלהם, שלושה ממתינים לטיסה חזרה ושניים נמצאים במתקן מסורבים. בין מסורבי הכניסה - אזרחי צרפת, איטליה, ספרד, קנדה, פורטוגל ושווייץ. בנוסף, עוכבו לחקירה תשעה פעילי שמאל ישראלים שמחו בנתב"ג.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שוטרים מחזירים פעילים למטוסים. הבוקר בנתב"ג
  צילום: אלי סניור
  ניצב בנצי סאו
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים