שתף קטע נבחר

אחרי הסערה: גינטר גראס אושפז בבי"ח בגרמניה

הסופר בן ה-84, חתן פרס נובל, אושפז בעקבות בעיות לב. בשבוע שעבר הכריז עליו שר הפנים ישי "אישיות בלתי רצויה"

האיש שגרם לסערה והפך לפרסונה נון-גראטה בישראל אושפז בבית חולים בגרמניה: הסופר הגרמני גינטר גראס, זוכה פרס נובל לספרות, אושפז היום (ב') בבית חולים בהמבורג בגלל בעיות לב. כך דיווח העיתון הגרמני "בילד", שציטט את דובר בית החולים. לא נמסרו פרטים נוספים.

 

פרשת גראס, כותרות אחרונות

שירה גרמנית: אוהב אתכם ישראל, אבל אל תפציצו

ישראל כבר לא טאבו? "גראס יצא נגד הצביעות"

ישי וליברמן נגד גינטר גראס: אין כניסה לישראל

ישראל מאיימת, לא איראן. קראו את השיר של גראס

 

גראס פרסם לפני כשבועיים שיר שבו תקף את יחסו של המערב כלפי מדיניות הגרעין של ישראל ואת מדיניות ישראל כלפי איראן. "מדוע חיכיתי עד עכשיו, בגיל המתקדם הזה ועם טיפת הדיו האחרונה כדי לומר: כוחה הגרעיני של ישראל מסכן את השלום העולמי, שגם כך שביר?", כתב גראס בן ה-84 וקרא לארצו לא לשתף פעולה ולמכור לישראל צוללת דולפין שביכולתה לשאת נשק גרעיני.

 

מיד עם פרסומו, מיהרו מבקרים בגרמניה ומחוצה לה להאשים את חתן פרס נובל באנטישמיות וביקרו את דעותיו. ראש הממשלה בנימין נתניהו כינה את השיר "מביש". גראס הגיב לכך והסביר בתגובה בראיונות לתקשורת הגרמנית כי כוונתו הייתה לבקר את ממשלת ישראל ואת העומד בראשה, ולא את ישראל כמדינה. "האיש שגורם את הנזק הרב ביותר לישראל כרגע לדעתי הוא נתניהו, והייתי צריך לכתוב את זה בשיר", אמר גראס.

 

שר הפנים אלי ישי הכריז ביום ראשון על גראס "אישיות בלתי רצויה בישראל", כך שלא יוכל להיכנס לארץ אם יחפוץ בכך. גראס אמר כי החלטה זו מזכירה לו החלטות ברוח דומה של משטרי עבר דיקטטוריים. "טון הודעתו של אלי ישי מזכיר לי את הלוגיקה שליוותה את אריך מילקה", אמר גראס, תוך שהוא משווה בין שר הפנים אלי ישי לראש המשטרה החשאית (השטאזי) בגרמניה המזרחית. "ישראל היא מעצמה גרעינית נטולת פיקוח, שרואה עצמה כחסינת ביקורת", תקף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים