שתף קטע נבחר

מי רוצה מקרר ב-1,800 שקל?

משרד האנרגיה והמים מרחיב את פרויקט החלפת המקררים הישנים והבזבזנים במקררים חדשים שחוסכים באנרגיה, ומציע לכלל הציבור 50,000 יחידות. המחיר: בין 1,800 שקל לבין 5,940 - מחיר לצרכן לאחר הסבסוד

משרד האנרגיה והמים החל היום (ג') בפרויקט נוסף להחלפת מקררים ישנים ובזבזניים בחשמל, בכ-50 אלף מקררים חסכוניים ויעילים עבור כלל האוכלוסייה. המשרד יסבסד 30% מעלות המקרר החדש - ועד 1,250 שקל לכל מקרר חדש מבין הדגמים שזכו במכרז. הפרויקט מיועד לכלל האוכלוסיה, ולא רק לאוכלוסיות חלשות.

 

 

מחיר המקררים החדשים נע בין 1,800 שקל לבין 5,940 (מחיר לצרכן לאחר הסבסוד בידי משרד האנרגיה). תקציב הפרויקט עומד על כ-50 מיליון שקל. החיסכון השנתי הצפוי בחשבון החשמל של כל אחד מוערך בכ-600 שקל בשנה.

 

המחיר המסובסד כולל רכישה של המקרר, הובלתו לבית הלקוח, פינוי המקרר הישן לגריטה ומתן אחריות כוללת לשלוש שנים. יש לציין כי המקרר המוחלף חייב להיות תקין ולא מקולקל, בן למעלה משבע שנים ובעל נפח של 300 ליטר לפחות. המבצע יימשך כ-18 חודשים או עד גמר המלאי.

 

רשימת החנויות המשתתפות במבצע מופיעה באתר האינטרנט של המשרד בכתובת: www.energy.gov.il.

 

 

שר האנרגיה והמים, ד"ר עוזי לנדאו, מסר: "אנחנו מרחיבים היום את מבצע החלפת המקררים ומציעים לכלל הציבור להחליף את המקרר הישן במקרר חדש וחסכוני בהנחה משמעותית. מדובר במהלך חסר תקדים במסגרתו הממשלה מסייעת לאזרחיה לחסוך בהוצאות החשמל. גריטתם של המכשירים הישנים בדרך ידידותית לסביבה מבטיחה כי לא יהיה ניתן לעשות בהם שימוש נוסף. הרווח הנקי הוא של כולנו".

 

דגמי המקררים ומחיריהם ()
דגמי המקררים ומחיריהם

 

בעתיד: החלפת מכונות כביסה ודודי שמש

בנוסף לפרויקט זה, פרסם המשרד מכרז נוסף להספקת מקררים חדשים ויעילים אנרגטית וגריטת מקררים ישנים, במסגרתו יסובסדו עוד כ-50 אלף מקררים עבור האוכלוסייה הכללית בישראל. ובמהלך השנה מתוכנן להתפרסם מכרז נוסף של מקררים לאוכלוסיות שונות, שיכלול את החלפתם של עוד כ-20 אלף מקררים. עד סוף השנה צפוי מספר המקררים שיסובסדו על ידי המשרד, לעמוד על כ-140 אלף מקררים.

 

בתוך כך, נמשכים מבצעי סבסוד הנורות החסכוניות ומבצע סבסוד המזגנים. מהמשרד נמשך כי צפויים פרויקטים נוספים בעתיד, ביניהם החלפת מכונות כביסה, דודי חשמל של דודי שמש ועוד. הפרויקטים מתבצעים בהתאם להחלטת הממשלה לצמצם את צריכת החשמל במשק, להגביר את המודעות לחסכון באנרגיה ולעודד החלפת מוצרי חשמל ישנים בעלי דירוג אנרגטי נמוך והוצאתם מהשוק.

 

לפרטים נוספים בנושא הפרויקטים השונים ניתן להתקשר למוקד טלפוני במספר: 2307* (הטלפון הקווי של המוקד הטלפוני 073-2547832). המוקד ייתן מענה בשפות עברית, ערבית, רוסית ואמהרית. בימים א'-ה' 8:00-22:00, וביום ו' 8:00-13:00.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים