שתף קטע נבחר

הסוכנים התגאו בפני הזונות: "עובדים אצל אובמה"

פרטים חדשים על פרשת נערות הליווי שאיתן התרועעו אנשי השירות החשאי של אובמה בקולומביה: הם שתו וויסקי, קיבלו זונות "ברמה הגבוהה ביותר", וחזרו איתן לחדריהם במלון, שם החזיקו בלו"ז המפורט של ביקור נשיא ארה"ב

פרשת הזונות שאיתן התרועעו סוכני השירות החשאי שאמורים היו להכין את ביקורו של ברק אובמה בקולומביה, ממשיכה להסעיר את ארצות הברית. היום (ג') חשפה רשת ABC פרטים נוספים על הפרשה: לדבריה, יומיים לפני בואו של הנשיא האמריקני לוועידת ראשי מדינות אמריקה בעיר הקיט קרטחנה, בילו הסוכנים במועדון הלילה "פלאי קלאב", שתו וויסקי יקר, קיבלו שירותים מהזונות והתרברבו בפניהן: "אנחנו עובדים עבור אובמה".

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

הפרשה התפוצצה בסוף השבוע, כש-11 סוכנים של השירות החשאי, האמונים על אבטחת הנשיא, סולקו בחזרה הביתה לארה"ב בעקבות התנהגות בלתי הולמת. בהמשך התברר כי התרועעו עם זונות. גם תשעה מאנשי צבא ארה"ב היו מעורבים במעשים. הסיווג הביטחוני של הסוכנים בוטל והם הושעו מעבודתם.

 

מעבר לסיכון הביטחוני הפוטנציאלי שנשקף לנשיא ארה"ב, האמריקנים זועמים על האופן המביש שבו ייצגו אותם אנשי כוחות הביטחון בקולומביה. ראש המטות המשולבים של צבא ארה"ב, מרטין דמפסי, אמר בראיון: "אכזבנו את הבוס, כי אף אחד לא מדבר על מה שהיה בכינוס בקולומביה פרט לתקרית". מסעו של הנשיא האמריקני לקולומביה עבר בלי סיקור תקשורתי, שהתמקד כולו בסוכני השירות החשאי והזונות.

 

אובמה עם נשיא קולומביה חואן מנואל סנטוס, משמאל (צילום: AP) (צילום: AP)
אובמה עם נשיא קולומביה חואן מנואל סנטוס, משמאל(צילום: AP)

 

חלק מהזנות בקולומביה חוקית, ולפי הדיווחים בארה"ב במועדון הלילה סיפקו לסוכנים זונות "מהדרגה הגבוהה ביותר" תמורת עד 200 דולר. חלק מהזונות חזרו עם הסוכנים לחדריהם במלון, ולכל סוכן הייתה בחדר רשימה מפורטת עם לוח הזמנים של הנשיא אובמה - רשימה שהיא משאת נפשם של ארגוני הטרור וקרטלי הסמים הפועלים במרכז אמריקה ובדרומה.

 

בארה"ב הדגישו כי התנהגות הסוכנים עלולה הייתה לחשוף אותם לסחיטה. הפרשה נחשפה אחרי שאחת הזונות סירבה

לפנות את החדר שבו העבירה את הלילה ביום חמישי בבוקר בטענה שחייבים לה כסף, ואשה אחת אף התלוננה במשטרה על שחייבים לה תשלום. התלונה הועברה לשגרירות ארה"ב בבוגוטה, והאמריקנים פתחו מיד בחקירה.

 

אתמול התייחס אובמה לראשונה לפרשת הסוכנים והזונות, ואמר: "מה שקרה בקולומביה נחקר על-ידי מנהל השירות החשאי. אני מצפה שהחקירה תהיה יסודית ואני מצפה שהיא תהיה קפדנית". בשיחה עם כתבים אמר אובמה: "אם יתברר שחלק מהטענות שהושמעו בתקשורת נכונות, אני כמובן אכעס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובמה. אמר: "אם זה נכון, אכעס"
צילום: AP
מומלצים