שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אושר: שכונות חדשות ייבנו בעתלית ובשדרות
  הוועדה לדיור לאומי מחוז חיפה אישרה הקמת שכונת מגורים בדרום עתלית. בתוכנית: 370 יחידות דיור, ש-20% מהן יהיו מיועדות לדיור בר-השגה. במקביל אישרה ועדת מחוז דרום תוכנית להקמת שכונה חדשה בשדרות שתכלול 488 דירות

  רוצים לעבור לפריפריה? יש לכם הזדמנות: הוועדה לדיור לאומי מחוז חיפה במשרד הפנים אישרה היום (ג') הקמת שכונת מגורים בדרום עתלית ובשטחי עין כרמל, שחלק מיחידות הדיור שייבנו בה יהיו מיועדות לדיור בר-השגה. במקביל, אישרה היום הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז דרום תוכנית של מינהל מקרקעי ישראל להקמת שכונה חדשה בשדרות.

   

  עוד על בנייה חדשה בערוץ הנדל"ן :

   

  על פי התוכנית של מחוז חיפה, השכונה בדרום עתלית תתפרס על שטח של כ-213 דונם ותכלול 370 יחידות דיור, שיתבססו על אופי של בנייה כפרית במבנים בני 2-4 קומות, בדומה לבנייה בעתלית. מטרת התוכנית היא שינוי ייעוד מקרקע חקלאית לשכונת מגורים, שבה ייבנו יחידות דיור בגודל 75 מ"ר. 20% מהן יותאמו לדיור בר-השגה.

   

  התוכנית פורסמה להפקדה בהתאם לחוק התכנון והבנייה, והוגשה לה התנגדות אחת של ועד שכונת נווה משה בעתלית. הוועדה דנה בהתנגדות והחליטה לקבלה ולאשר את התוכנית.

   

  488 דירות בשדרות

  על פי התוכנית של מחוז דרום, הופקדה בוועדה המחוזית תוכנית ל-488 יחידות דיור בהמשך לשכונת רמת בגין. התוכנית חלה על שטח של כ-470 דונם בדרום מערב העיר ובמסגרתה מתוכננות להיבנות 196 יחידות דיור צמודות קרקע, 146 דירות גן ו-146 דירות גג.

   

  התוכנית יוצרת המשכיות לשכונת רמת בגין ממזרח, ובמסגרת התכנון יוקצו אזורים למבני ציבור משותפים וליצירת שטחי ציבור פתוחים לרווחת השכונות. לדברי מינהל מקרקעי ישראל, התוכנית מגדירה חזית עירונית חדשה למערב העיר ובה פיתוח נופי נרחב לבאים מכביש יד מרדכי-גבים (כביש 34).

   

  מנהל מינהל מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, אמר כי השכונה החדשה תחזק את העיר ותהווה נדבך נוסף בבניין שדרות. כוונתו היא לאישור שתי תוכניות בנייה נוספות עבור 900 יחידות דיור בצפון שדרות. יצוין כי על ביצוע התוכנית אחראית חברת מקיף פיתוח תשתיות ועל התכנון אחראי משרד האדריכלים ברק צפור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים