שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  המסחר בבורסה בת"א ננעל בירידות שערים קלות

  מדד תל-אביב 25 ירד ב-0.3%, תל-אביב 100 נחלש ב-0.1% ומדד הבנקים איבד 1.2%. לאומי ירד ב-0.6%, פועלים השיל 1.3% ודיסקונט איבד 2.4% לאחר ההודעה המשותפת של בנק ישראל והאוצר; סלקום עלתה ב-5.75%

  המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ד') בירידות על רקע המגמה השלילית בבורסות אירופה והחוזים השליליים בוול סטריט. מחזור המסחר הסתכם ב-952 מיליון שקל.

   

  מדד תל-אביב 25 ירד ב-0.27% ל-1,142.8 נקודות; מדד תל-אביב 100 ירד ב-0.08% ל-1,051.52 נקודות ומדד נדל"ן ירד ב-0.54% ל-295.04 נקודות. מנגד, מדד בלוטק 50 עלה ב-0.53% ל-318.8 נקודות.

   

  הדולר עלה היום ב-0.4% ושערו היציג נקבע על 3.769 שקלים. האירו ירד ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 4.9306 שקלים.

   

  ברקע המסחר

  הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, פרופ' עודד שריג, והמפקח על הבנקים בבנק ישראל, דוד זקן, גיבשו מסמך עקרונות משותף למתן היתר לשליטה ולהחזקת אמצעי שליטה בגופים מפוקחים. המסמך נועד להגביר את האחידות במדיניות הפיקוחית הנהוגה ביחס למתן היתרי שליטה במוסדות הפיננסיים השונים – מוסדות בנקאיים ומוסדות ביטוח וחיסכון ארוך טווח.

   

  ועדת הכלכלה התכנסה לדון בדרישת ישראכרט ממתחרותיה, לאומי קארד וכאל, להנפיק כרטיסי ישראכרט כדי שאלה יוכלו לסלוק את כרטיסיה בהתאם לחוק הסליקה. כחלק מהיערכות החברה ליישום חוק הסליקה, שייכנס לתוקפו ב 15 במאי, חתמה אמש חברת ישראכרט על הסכם סליקה ראשון עם חברת לאומי קארד.

   

  "אנו לא עומדים לפני פירוק גוש האירו או משבר בארה"ב אך לא ניתן לדעת מה יהיה בשנה שנתיים הקרובות", כך אמר אתמול נגיד בנק ישראל באוניברסטית בר אילן בכנס שכותרתו: "אי-וודאות בעולם והמדיניות הכלכלית בישראל". "מה שקורה באירופה זה המשך המשבר מ-2007-8. המצב בגוש היורו יותר טוב אבל עדיין לא טוב", הוסיף פישר. לדבריו יש דאגה לגבי ספרד אך להבדיל מפורטוגל ויוון ספרד היא משק גדול. 

   

  אתמול פורסם כי מדד מנהלי הרכש של בנק הפועלים עלה במרס ב-1.8% ל-46.3. רמת המדד עדיין מצביעה על התכווצות בפעילות התעשייתית, אם כי בעוצמה פחותה מאשר בארבעת החודשים הקודמים. מרבית רכיבי המדד רשמו החודש עלייה, אך הם עדיין מתחת ל-50 נקודות, הרמה המבחינה בין התרחבות להתכווצות בפעילות. עלייה בולטת נרשמה החודש ברכיב התעסוקה שעלה ב-6.5 נקודות והגיע לרמה של 48.2 נקודות.

   

  "ניתן להבחין בהרבה חברות כמו בזק וחברות הביו-טכנולוגיה אשר דחפו אמש מעלה את המדדים", אמר ל"כלכליסט" מצביא רענן, מנהל השקעות בכיר במגדל שוקי הון. "אנחנו נכנסים לעידן חדש של חברות שהנפיקו החל מ-2007 ומתחילים לראות מימוש של הבטחות. ענף הביומד הוא ענף עם המון הבטחה ואנחנו מקווים שהבטחות אלו ימשיכו להתממש. אני מקווה שנראה עוד חברות שממשיכות בניסויים ומתחילות לתת רוח גבית לענף הזה שמדשדש כבר תקופה ארוכה", הוסיף.

   

  מניות במרכז

  חברת החשמל מנהלת מגעים עם מודיעין של נוחי דנקנר, ישראמקו ו־ATP האמריקאית במטרה לקבל איתן רישיון לחפש גז בשטחים שלחופי קפריסין. החברה מסתמכת על נקודות יציאה שיש לה בחוזה מול מאגר תמר של יצחק תשובה, שממנו תוכל לצאת אם תהיה הבעלים של מאגר אנרגיה משלה.

   

  בתוך כך שותפויות תמר דיווחו הלילה לבורסה על הסכם שבמסגרתו יותר שימוש במתקני "ים תטיס" תמורת 380 מיליון דולר.

   

  מחזיקי איגרות החוב של חברת בי.ג'י.איי שוב כועסים על בעל השליטה, צביקה בארינבוים, שמבקש למשוך מהחברה דיבידנד של 36 מיליון שקל בדרך של הפחתת הון. אלא שבינתיים כבר החל בארינבוים לנהל מגעים ראשוניים לעסקה משולבת עם אילן בן דב.

   

  חברת הביוטכנולוגיה פרולור דיווחה אתמול על תוצאות חיוביות בניסוי פרה-קליני בתרופה שפיתחה לטיפול בהשמנה וסוכרת מסוג 2.

   

  שלשום בערב פרסם משרד התקשורת הודעה לקונית שאמרה כי "שר התקשורת סיכם את כל הסוגיות הנוגעות ליישום השוק הסיטונאי, כולל מועד ביטול ההפרדה המבנית ומועד ביטול הפיקוח הנוכחי על המחירים". בהמשך הערב פרסמו חלק מאתרי החדשות באינטרנט פרטים נוספים על אודות "הסיכום", והציגו את האירוע כנקודת מפנה. על פי המסתמן, כחלון יאפשר לבזק ול־HOT לבטל את ההפרדה המבנית שהוטלה עליהן לאחר שייושם שוק סיטונאי בתשתיות התקשורת הקוויות שלהן. בנוסף, קיום השוק הסיטונאי יאפשר להקל את הפיקוח על מחירי בזק.

   

  הצלחה לחברת הביו-פרמצבטיקה הישראלית, רדהיל ביופארמה בניסוי קליני מתקדם עם תרופת RHB-102 למניעת בחילות והקאות אצל חולי סרטן, כך דיווחה החברה אתמול בהודעה לבורסה. 

   

  חברת בריינסוויי פרסמה תוצאות חיוביות של הניסוי להערכת הבטיחות היעילות והסבילות של טיפול בגרייה אלקטרומגנטית מוחית עמוקה (deep TMS) על ידי מכשיר החברה (H-Coil) בחולים הסובלים מדיכאון עמוק (מז'ורי).


  פורסם לראשונה 18/04/2012 10:10

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים