שתף קטע נבחר

חייל הנדסה קרבית התמוטט ומת בגיבוש בדרום

עוד אסון בצה"ל: בבסיס בדרום הארץ ניסו במשך שעה וחצי להחיות את החייל, אך בבית החולים נקבע מותו - רק כמה שעות לפני תום הגיבוש. הודעה נמסרה למשפחה, ועדיין לא ברור אם יש קשר לעומס החום הכבד. הוקמה ועדת חקירה בראשות אל"מ

טרגדיה בגיבוש צה"לי: חייל מת הבוקר (יום ד') אחרי שהתמוטט בבסיס ההנדסה הקרבית בדרום הארץ, במהלך גיבוש ליחידה המובחרת של החיל, יהל"ם. החייל קיבל טיפול רפואי ראשוני במקום ופונה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים "יוספטל" באילת, אך שם נקבע מותו. עדיין לא ברור אם יש קשר בין עומס החום הכבד לבין מותו של החייל אך ככל הנראה הוא התמוטט במהלך ריצה, ליד חבריו, שהעניקו לו את הסיוע הראשוני.

 

דובר צה"ל מסר כי הודעה נמסרה למשפחתו. מפקד זרוע היבשה הקים ועדת חקירה בנושא בראשות קצין בדרגת אלוף-משנה. במקביל, החל קצין הרפואה הראשי לתחקר את סיבות מותו של החייל. 

 

עוד בחדשות ynet:

 

הגיבוש עמד להסתיים הערב, לאחר ארבעה ימים מתישים ואינטנסיביים שבמהלכם התמודדו החיילים עם האתגרים שהציבו בפניהם במטרה לסיים את הגיבוש ולהתקבל ליחידה המובחרת. 

 

בגיבושים מסוג זה משתתפים מועמדים בעלי מוטיבציה גבוהה מאוד, ולעיתים חלקם מסתירים ממפקדיהם את הקשיים הפיזיים והעייפות שהם חווים. התחקיר בצבא יבדוק אם המפקדים יישמו את הכללים הקפדניים בנוגע להפעלת החיילים בשטח, וכן ייבחן הרקע הבריאותי של החייל המנוח. 

 

מבית החולים יוספטל נמסר כי החייל הגיע לחדר המיון אחרי שבשטח בוצעה בו החייאה במשך שעה וחצי. "המשכנו בניסיונות ההחייאה אך כעבור זמן לא ארוך נאלצנו לקבוע את מותו", אמרו.

 

בחודש פברואר השנה מת החייל רב"ט דביר מור מקיבוץ עמיעד לאחר שלקה בזיהום במהלך הטירונות.

מור יועד לשרת ביחידה מובחרת בצה"ל ומת באופן פתאומי בעודו מאושפז בבית החולים סורוקה בבאר שבע, כתוצאה מזיהום סוער שהוביל לקריסת מערכות. מור חלה בעודו בבסיס, אך מצבו הידרדר.

 

בשנת 2009 מת החייל כורי ספארק, לאחר שחייידק טורף שבו לקה לא אובחן בזמן. הוא אושפז למשך 25 יום בבית החולים זיו בצפת, ולאחריהם נפטר.

 

בהכנת הידיעה השתתפה אהובה מאמוס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים