שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תיאטרון בית ליסין יושבת בסוף השבוע

  הסיבה: סכסוך העבודה המתמשך בין הנהלת התיאטרון לבין עובדי הצוות הטכני. בהסתדרות טוענים כי הנהלת התיאטרון הודיעה באופן חד צדדי על שיבוש פעילות התיאטרון. הנהלת בית ליסין: העובדים הם שהחליטו לפוצץ את המו"מ

  תיאטרון בית ליסין יושבת בסוף השבוע בעקבות סכסוך העבודה המתמשך בין הנהלת התיאטרון לבין עובדי הצוות הטכני, שהגיע למבוי סתום. בהנהלת התיאטרון מגלגלים את האשמה לפתחו של ועד העובדים וההסתדרות, וטוענים: "עובדי הצוות הטכני החליטו לשבש את פעילות התיאטרון, למרות שבחודשיים האחרונים נמצאים נציגי הוועד המנהל של התיאטרון במשא ומתן אינטנסיבי איתם במטרה למצוא פתרון לדרישתם להסכם קיבוצי מיוחד. המשא ומתן הגיע למבוי סתום בשל דרישות שאינן מקובלות בתחום".

   

  בתיאטרון מדגישים עוד כי תנאיהם ושכרם של עובדי הצוות הטכני הם כמקובל בתיאטראות אחרים, ודרישותיהם הנוספות נאמדות בהיקף כולל של כ-6 מיליון שקל. "בימים אלו נדרש התיאטרון על ידי העירייה להגיש תוכנית הבראה וקיצוצים כדי לייצב את מצבו הכלכלי ואין לו משאבים לגייס סכומי עתק שדורשים הצוותים הטכניים".

   

  הנהלת ועד העובדים הטכניים זכתה לגיבוי מלא של הסתדרות העובדים, שמצדה מגלגלת את האחריות להשבתת התיאטרון לפתחה של הנהלת התיאטרון וטוענת כי התנהלות המו"מ מצד ההנהלה נעשתה שלא בתום לב. גרשון גילמן, יו"ר המרחב בהסתדרות, שניהל את המו"מ מטעם העובדים בבית ליסין, אמר היום ל-ynet: "יש בבית ליסין סכסוך עבודה מתמשך. העובדים העלו שורה של הצעות כדי להביא לסיומו של הסכסוך, והפגישה שנערכה הבוקר מול נציגי ההנהלה ביקשה לפזר את הערב מול נושאים לגיטימיים לחלוטין. הגשנו הצעות קונקרטיות לגיטימיות וההנהלה, שהתחייבה לחזור עם תשובות, העדיפה לרוץ לעיתונות ולהציג את העובדים כמחוללי ההשבתה".

   

  עוד אמר גילמן: "מי שגורם להשבתת התיאטרון היא ההנהלה ולא העובדים. ההנהלה משתמשת בסכסוך לגיטימי על תנאי עבודה ושכר של עובדים כדי להציג אותם באור מגוחך רק כיוון שהיא אינה ערוכה לתת תשובות. על הפסקת הפעילות כהשבתת מגן, החליטה הנהלת התיאטרון באופן חד צדדי ושלא בתום לב והאחריות עליה. ציבור העובדים בתיאטרון בית ליסין פועל בנדיבות ובסבלנות ראויה לציון במשך חודשים. בניגוד למה שטוענת ההנהלה, התנאים שנידונו היום נהוגים בכל שאר התיאטראות במדינת ישראל. מדובר בכיבוד חוקי מגן ואם לזה להנהלת התיאטרון מתנגדת, יש להם בעיה לא רק מול העובדים אלא גם מול ההסתדרות".

   

  במהלך סוף השבוע אמור היה התיאטרון לקיים חמש הצגות שונות בתל אביב וברחבי הארץ. ההצגות שיבוטלו הן "רוח'לה מתחתנת" באולם הבית בתל אביב, "קיר זכוכית" בבית ציוני אמריקה בתל אביב, "שם פרטי" בהיכל התרבות במודיעין, "נדל"ן" בתיאטרון ירושלים, "אמא שלו" בתיאטרון הצפון וכן "מנדרגולה" בקיבוץ צרעה. בתיאטרון אומרים היום: "תיאטרון בית ליסין מתנצל בפני קהל צופיו הנאמן על עוגמת הנפש שנגרמת לו בשל עיצומי הצוות הטכני ומקווה לחזור לפעילות מלאה בקרוב. התיאטרון יעשה כל שביכולתו על מנת למצוא תאריכים חלופיים לקהל הצופים בהצגות המבוטלות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "קיר זכוכית". בין ההצגות שיבוטלו
  צילום: דניאל קמינסקי
  לאתר ההטבות
  מומלצים