שתף קטע נבחר

דליפת הנפט הגדולה: BP תשלם 7.8 מיליארד ד'

תאגיד הנפט הגיע לפשרה, וישלם פיצויים ל-100 אלף נפגעים בגין נזקים כלכליים, נזקי רכוש ופגיעות גוף שנגרמו בשל דליפת הנפט במפרץ מקסיקו ב-2010

BP (בריטיש פטרוליום) דיווחה היום (ד') על הגעה לפשרה בגין נזקים שנגרמו ל-100 אלף בני אדם. מדובר בנזקים כלכליים, נזקי רכוש ונזקים רפואיים בשל דליפת הנפט במפרץ מקסיקו ב-2010

 

 

חברת הנפט הודיעה שהיא מאמינה שהעלויות בגין הפיצויים יסתכמו ב-7.8 מיליארד דולר ואלה ישולמו מקרן נאמנות של 20 מיליארד דולר שהחברה הקצתה זמן קצר לאחר האסון. יום שישי הקרוב הוא יום השנה השני לפיצוץ באסדת המים העמוקים של BP במפרץ מקסיקו שהביאה למותם של 11 עובדים ויצרה את דליפת הנפט הגדולה מעולם. 

 

הוא כבר לא יעוף. דליפת הנפט במפרץ מקסיקו (צילום: AP) (צילום: AP)
הוא כבר לא יעוף. דליפת הנפט במפרץ מקסיקו(צילום: AP)

 

על פי מסמכי התביעה, כ-109 אלף בעלי עניין, בעלי מלונות, אתרי נופש, מסעדות ואחרים זכאים לקבל פיצויים. כ-16 אלף תובעים זכאים לפיצויים בגין נזקים רפואיים שגרמה הדליפה.

  

עורכי הדין מטעם התביעה יהנו משכר של 600 מיליון דולר כדי לכסות עמלות ועלויות שונות בגינה. סכום זה מופרד מהפיצויים שיקבלו קורבנות הדליפה.

 

עד כה רשמה BP הוצאות של 37.2 מיליארד דולר בגין הדליפה. החברה עדיין מתמודדות עם טענות של רשויות ממשלתיות בנוגע לדליפה, ועם השותפות שלה לפרויקט הקידוח כמו טראנסאושיין שהיא בעלת אסדת הקידוח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כתם הנפט במפרץ מקסיקו
צילום: AP
מומלצים