שתף קטע נבחר

משפצים את הבית? זה יעלה לכם יותר

סקר חדש מעלה כי רוב הציבור משוכנע שלא יוציא יותר מ-50 אלף שקל על השיפוץ בבית - אבל שליש ממי שביצעו שיפוצים חרגו מהתקציב והוציאו בפועל פי שניים מהמתוכנן. ומה אתכם?

חושבים על שיפוץ הבית? כדאי לכם להכין תקציב גדול בהרבה מזה שתיכננתם בהתחלה. סקר חדש של בנק מזרחי-טפחות, שנערך לרגל השקת תוכנית מימון ייחודית לשיפוץ הבית, מגלה: שליש ממי שביצעו שיפוץ חרגו מהתקציב המתוכנן.

 

עוד על שיפוצים בערוץ הנדל"ן :

 

על פי הסקר, 20% מהמשפצים אף הוציאו בפועל יותר מפי שניים מהמתוכנן. עוד עולה מהסקר כי מחצית מהציבור אינה מודעת לעובדה שניתן לקבל משכנתא ייעודית לצורך שיפוצים בבית.

 

מהסקר, שערך מכון TNS עבור הבנק, עולה כי רוב הציבור משוכנע שלא יוציא יותר מ‭50-‬ אלף שקל על השיפוץ, ובפועל הוא מוציא הרבה יותר.

 

יותר מ-100 אלף שקל

כ‭65%-‬ מהציבור שמתכננים לבצע שיפוץ בחצי שנה הקרובה, סבורים כי לא יוציאו יותר מ‭50-‬ אלף שקל על התהליך. זאת לעומת כ‭20%-‬ שסבורים שיוציאו יותר מאותו סכום.

 

יותר מ‭33%-‬ מהמשפצים חרגו מהסכום המתוכנן והוציאו לבסוף יותר מ‭50-‬ אלף שקל, כאשר ‭20%‬ מהמשפצים הוציאו אפילו יותר מ‭100-‬ אלף שקל. מנתונים אלה ניתן לראות כי השיפוץ מכביד ברוב המקרים על משק הבית הממוצע.

 

בנק מזרחי-טפחות מציע למי שמעוניין לשפץ את המוצר "שפץ נא" – תוכנית מימון לשיפוץ הבית עם הטבה ייחודית. במקום לקחת הלוואה לתקופה קצרה יחסית עם החזר חודשי גבוה, מאפשרים בטפחות לקבל הלוואה לשיפוץ הבית בהחזר חודשי נמוך.

 

הידיעה פורסמה במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תבדקו טוב-טוב את תקציב השיפוצים שלכם
צילום: Index open
מומלצים