שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בסיכום שבועי: הבורסה בת"א עלתה ב-2%

  לאחר שבוע תנודתי, רשמו מדד ת"א 25 ת"א 100 עליות של כ-2% ושל כ-1.75% בהתאמה. מדד הטכנולוגיה המשיך לככב ועלה בכ-5.45%, מדד הבנקים רשם ירידה של כ-1.7% ומדד הנדל"ן ירד בכ-1.5%. מניית מלנוקס בלטה לטובה כשזינקה בכ-36.5%. מניית הוט ירדה בכ-7%

  שבוע המסחר האחרון בבורסה המקומית המשיך את מגמת התנודתיות מהתקופה האחרונה, ולאחר פתיחה שלילית של השבוע סיימו מדדי המניות המקומיים בעליות שערים נאות, וזאת במקביל להתגברות החשש ממשבר חוב בספרד, פתיחת עונת הדו"חות לרבעון ראשון בארה"ב, פרסום מדד המחירים לצרכן לחודש מרס בישראל ופרסום צמיחת התמ"ג ברבעון הרביעי של 2011.

   

  יום א'

  לאחר שבוע מסחר מקוצר בחול המועד, שהסתיים בירידות שערים בבורסה המקומית, נפתח אף יום המסחר הראשון של השבוע במגמה שלילית עם ירידות של כאחוז במדדים המובילים. במהלך היום התחזקו הירידות והבורסה סגרה את היום בירידות חדות בהובלת מניות הבנקים.

   

   

  ביום ראשון אחר הצהריים, לאחר סגירת המסחר, פורסם מדד המחירים לצרכן לחודש מרס שעלה ב 0.4%, בהתאם לציפיות. מעיון במרכיבי המדד עולה כי המשך העלייה במחירי הדלק והשמנים בשיעור של 3.6% תרמו לעלייה של כ-0.15% למדד כולו, עלייה עונתית של 2.7% במחירי הנופש בארץ ובחו"ל תרמה 0.09% למדד וכן נרשמה עלייה במחירי התחבורה (1.3%) ועלייה קלה במחירי המזון של 0.1%.

   

  מנגד, נרשמה ירידה עונתית בסעיף ההנעלה והלבשה אם כי נמוכה מהצפוי. נציין כי מדד מחירי הדיור עלה בחודש מרס ב-0.4%, כשמדד מחירי שכר הדירה עלה ב-0.2% ומדד שירותי הדיור עלה ב-0.5%.

   

  יום ב'

  יום המסחר השני של השבוע נפתח במגמה חיובית קלה, בניגוד למגמת המסחר השלילית בבורסות אסיה עקב המשך החששות מהמשבר באירופה והורדת תחזית הצמיחה של הבנק המרכזי בדרום קוריאה.

   

  במהלך היום, פורסם נתון סופי לגבי צמיחת התמ"ג במשק המקומי לרבעון הרביעי של 2011. בניגוד לתחזיות המוקדמות להאטה בקצב הצמיחה, צמח המשק ברבעון האחרון של 2011 בכ- 3.4%, בדומה לצמיחה ברבעון השלישי. מניתוח מרכיבי הצמיחה עולה כי הצריכה הפרטית נותרה כמעט ללא שינוי ומרכיב ייצוא הסחורות והשירותים ירד בכ 2%, בעיקר עקב המשבר בגוש האירו.

   

  נציין כי בכל שנת 2011 צמח המשק הישראלי ב-4.8% כשבמחצית השנייה של השנה ניכרה האטה מסוימת בצמיחה. לקראת סיום המסחר, בעקבות פרסום נתון מכירות קמעונאיות בארה"ב שהכה את התחזיות, התחזקו העליות והבורסה המקומית סיימה את היום בעליות נאות במדדים המובילים.

   

   

  יום ג' 

  ביום ג' נפתח המסחר במגמה מעורבת עם נטייה לירידות קלות, בעיקר כתוצאה מהסנטימנט השלילי בבורסות בארה"ב ובאסיה. במהלך היום, בעקבות הנפקת אג"ח מוצלחת של ממשלת ספרד וחוזים עתידיים חיוביים בארה"ב השתנתה המגמה והמדדים עברו לעליות שערים שהלכו והתחזקו ככל שנקפו הדקות. בסיום המסחר סיימה הבורסה המקומית בעליות שערים נאות, בעיקר הודות לעליות חדות במניות התקשורת, ובפרט בחברות הקשורות לחברת בזק.

   

  יום ד'

  בהמשך לעליות בארה"ב ואסיה, נפתח המסחר ביום ד' במגמה חיובית במדדים המובילים. במהלך היום, בעקבות הסנטימנט השלילי מבורסות אירופה וירידות בסקטור הבנקים בעקבות החלטת בנק ישראל להסדרה רגולאטורית של גרעיני השליטה בבנקים, השתנתה המגמה והבורסה המקומית עברה לירידות שערים, כשלקראת סיום המסחר התמתנו הירידות והמדדים סיימו את היום במגמה מעורבת עם נטייה לירידות קלות.

   

  יום ה' 

  יום המסחר האחרון של השבוע נפתח בעליות, על אף הירידות בשוקי אסיה וארה"ב, וזאת עקב עליה חדה במניית מלאנוקס שפרסמה דו"ח חזק שהכה את התחזיות המוקדמות, ואף העניקה תחזיות גבוהות בהרבה מהצפוי לרבעון הבא. בהמשך היום התמתנו העליות, בין היתר לאור נתון תעסוקה מאכזב בארה"ב וירידות שערים בבורסות אירופה עקב המשך החשש מהסתבכותה של ספרד במשבר חוב.

   

  סיכום שבועי

  בסיכומו של שבוע רשמו מדד תל-אביב 25 ומדד תל-אביב 100 עליות של כ-2% ושל כ-1.75% בהתאמה, מדד הטכנולוגיה המשיך לככב ועלה בכ-5.45%, מדד הבנקים רשם ירידה של כ-1.7% ומדד הנדל"ן ירד בכ-1.5%.

   

  מבין המניות בלטה השבוע לטובה מניית מלנוקס שעלתה בכ-36.5%, וזאת, כאמור, לאחר פרסום דו"ח מפתיע והעלאה משמעותית של התחזית לרבעון השני של השנה. מנגד בלטה לשלילה מניית הוט שירדה בכ-7% לאור חשש המשקיעים לשינויים רגולאטורים בתחום התקשורת שירעו את עסקיה בעתיד.

   

  בסקטור אג"ח הממשלתיות, היינו עדים לשבוע של ירידות בחלק הבינוני-ארוך של האפיק השקלי ויציבות בחלקו הקצר, כאשר במקביל העלייה בציפיות האינפלציה בשוק המקומי הובילו לעליות שערים בחלקו הקצר-בינוני של האפיק הצמוד וליציבות בחלקו הארוך

   

  בסקטור אג"ח הקונצרניות היינו עדים חיובי נוסף כאשר מדד התל בונד 20 ומדד התל בונד השקלי רשמו עליות של כ0.6% ושל כ-0.3% בהתאמה, ואילו אג"ח בדרוג נמוך יותר ו/או כאלו ללא דירוג כלל המשיכו במגמה החיובית מתחילת שנה ורשמו אף השבוע עליות נאות..

   

  השבוע לא התבצעו הנפקות.

   

  הכותב הינו עובד באדמונד דה רוטשילד ניהול תיקי השקעות בע"מ ("החברה"), העוסקת בניהול השקעות ובשיווק השקעות. אין באמור משום הצעה, המלצה ו/או שידול לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ני"ע כלשהם. הכותב, החברה ו/או חברות קשורות שלה, ו/או קרנות נאמנות שבניהולן, עובדיהן,נושאי משרה, בעלי שליטה בהם, עשויים להחזיק לרכוש ו/או למכור ני"ע המתוארים בכתבה ו/או שיש להם זיקה אחרת לני"ע, כולם או חלקם, אחרי, במהלך או לפני פרסום הכתבה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים