שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בכיר חמאס לעיתון יהודי: "לא נכבד הסכם שלום"
  בראיון לעיתון יהודי היוצא לאור בארצות-הברית, אמר מוסא אבו-מרזוק כי אין לו דבר נגד יהודי העולם: "אני מבחין בין יהודי שעשה את הבעיות לעמי לבין יהודים שמעולם לא עשו דבר רע"

  ראיון נדיר של בכיר חמאס לעיתון יהודי: סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו מרזוק, אמר לעיתון היהודי "פורווארד" כי יש לעשות עם ישראל הסכם "הודנה" להפסקת אש ארוכה מבלי שהחמאס יכיר בקיומה. הוא הבהיר כי חמאס לא יכבד הסכם שלום שיחתם בין ישראל לבין הרשות הפלסטינית.

   

  עוד כתבות על חמאס ב-ynet

  התרומות לחמאס זורמות: תקציב עזה גדל ב-25%

  הרמטכ"ל: חמאס הוא הכתובת לכל ירי לדרום

  התמונות של חמאס שמכעיסות את יהודי צרפת

   

  בראיון הבלתי שגרתי לעיתון היהודי, היוצא לאור בארצות-הברית, חזר אבו-מרזוק על ההצעה של חמאס להסכם הודנה בתמורה לחזרה לקווי 1967. "אנחנו לא נכיר בישראל כמדינה. זה יהיה כמו היחסים בין לבנון לבין ישראל ובין סוריה לישראל", הוא אמר.

   

  בכיר חמאס הציע גם "למסד יחסים בין שתי המדינות על אדמת פלסטין ההיסטורית כהודנה בין שני הצדדים". הוא אמר כי הדבר "יותר טוב ממלחמה ויותר טוב מהמשך ההתנגדות נגד הכיבוש ויותר טוב מהמשך הכיבוש הישראלי בגדה המערבית ועזה, שגורם לכל הקשיים והבעיות לשני הצדדים".

   

  בראיון ניסה אבו מרזוק להפריד בין היהודים בישראל לבין היהודים
  בארה"ב. "אין לי שום דבר נגד יהדות כדת או נגד יהודים כבני אנוש. הבעיה היא שהישראלים גרשו את משפחתי. הם כבשו את אדמתי והרגו אלפי פלסטינים. אני מבחין בין יהודי שעשה את הבעיות האלה לעמי לבין יהודים כמוך שמעולם לא עשו דבר רע לעמי", הוא אמר למראיין.

   

  אבו-מרזוק גורש מארה"ב באמצע שנות ה-90', לאחר שחמאס הוכנס לרשימת הטרור של מחלקת המדינה. הוא עבר לדמשק והיה מאז סגנו של חאלד משעל, ראש הלשכה המדינית של החמאס.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים