שתף קטע נבחר

יותר מ-100 פצועים בהתנגשות רכבות בהולנד

רכבת אקפרס התנגשה חזיתית ברכבת איטית יותר מאמסטרדם מסיבה שטרם התבררה. כ-50 נפצעו באורח קשה. "הם הוטחו בקירות, במושבים ובנוסעים אחרים"

121 בני אדם נפצעו היום (שבת) בהתנגשות חזיתית בין שתי רכבות נוסעים עמוסות באמסטרדם שבהולנד. על פי המשטרה ההולנדית, כ-50 מהם במצב קשה או קשה מאוד. ה"טלחרף" ההולנדי דיווח כי תנועת הרכבות מאמסטרדם מערבה הופסקה ובכלל זה תנועת הרכבות לשדה התעופה סחיפהול.

 

לא ברור מדוע נסעו על אותה המסילה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
לא ברור מדוע נסעו על אותה המסילה(צילום: EPA)

 

פינוי פצועים. חבלות, שברים ופגיעות בצוואר (צילום: EPA) (צילום: EPA)
פינוי פצועים. חבלות, שברים ופגיעות בצוואר(צילום: EPA)

 

דובר מטעם המשטרה אמר לתקשורת המקומית כי כ-70 נוסעים נפצעו באורח קל ואילו היתר נפגעו "באורח קשה או קשה מאוד". לדבריו, הפצועים סובלים בעיקר משברים ומפגיעות צוואר. אמבולנסים רבים הגיעו לזירת התאונה והרשויות שלחו לשם בוחנים כדי לבדוק את נסיבות האירוע.

 

מהתמונות שפורסמו בתקשורת עולה שהרכבות התנגשו חזיתית אך נותרו על הפסים. אחת מהן היא רכבת דו-קומתית. הנזק לא נראה נרחב, אך דובר המשטרה אד קרזבסקי אמר כי ייתכן שדווקא החלל המרווח באחד הקרונות החריף את הפציעות.

 

"אנחנו מניחים שאנשים הועפו בתוך הקרון מעוצמת הפגיעה. הם הוטחו בקירות,

במושבים ובנוסעים אחרים", אמר קרזבסקי. לא ברור מה גרם לשתי הרכבות לנסוע זו לכיוון זו על אותה מסילה.

 

הרכבות שהתנגשו הן רכבת האקספרס מדן הלדר לניימחן ורכבת מקומית איטית יותר מאמסטרדם לוויטחסט. התאונה גרמה לאי-סדר בתנועת הרכבות במערב אמסטרדם והביאה להפסקת התנועה לשדה התעופה הבינלאומי סחיפהול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים