שתף קטע נבחר

איזה שם דפוק: העיירה פאקינג אטרקציה לתיירים

אחרי שנים של תהילה מפוקפקת החליטו תושבי פאקינג לשנות את שם עיירתם, המהווה אטרקציה לתיירים שמצטלמים בה עירומים, כפי שפורסם ב"24 שעות" של "ידיעות אחרונות"

מדובר כנראה ב"מיזם" האינטרנט הראשון, והוא התרחש הרבה לפני שהפייסבוק השתלט על חיינו. כפר קטנטן בצפון אוסטריה, עם לא יותר ממאה תושבים, זכה לתהילה עולמית והפך מושא ללעג של קומיקאים וגולשים מהעולם כולו, שהעבירו זה לזה תמונות של שלט הכניסה שלו.

 

עוד בערוץ התיירות:

רטוב וחם: מלחמת המים הלאומית של תאילנד

איך מביאים תיירים לארץ? עם תחרות יופי רוסית

אל לוע הר הגעש בצ'ילה: מוכנים להשתתף בסיור?

 

הכפר שכוח האל, שמעטים מאוד באוסטריה ידעו שהוא בכלל קיים לפני שהפך לתופעה ויראלית, חייב את תהילתו המפוקפקת לסיבה אחת: שמו, פאקינג, שזהה בכתיב שלו באנגלית לאותה מילה באנגלית שאנו מקווים שאין לנו צורך לפרש.

 

מאז סובלים תושבי פאקינג משורה של הטרדות. במופעי סטנד אפ לועגים להם, ותיירים מגיעים אליהם במיוחד כדי להצטלם עם שלט הכניסה לעיירה - ולעתים אף מנסים לגנוב אותו. והגרוע מכל: כמעט לא עובר שבוע בלי שחכמולוג מתקשר מארה"ב ובריטניה ושואלים שאלות שמשלבות את המילה פאקינג.


התיירים באים להצטלם. שלט בכניסה לעיר 'פאקינג'

 

"בשבילנו זה רק שם. פאקינג וזהו‭"

"שיחות הטלפון היו הקש ששבר את גב הגמל‭,"‬ הסביר ראש עיריית פאקינג פראנת מינדל, שיזם משאל שיתקיים בקרוב בין תושבי הכפר, במטרה לבדוק כמה מהם מעוניינים לשנות את השם. כרגע מסתמן כי מרבית תושבי הכפר תומכים בחזרה לאלמוניות ויצביעו בעד היוזמה.

 

"מלא תיירים באים לכאן, מצטלמים עם השלט, חלקם אפילו מתפשטים‭,"‬ אומר תושבת המקום הילדה גאלוסלדר. "בשבילנו זה רק שם. פאקינג וזהו‭."‬

 

אולם יש גם לא מעט מתנגדים ליוזמה. בין היתר כמה מבעלי החנויות בכפר הקטן, שניצלו את התהילה המפוקפקת שלו כדי למכור "פאקינג כרטיסיות ברכה" ו"פאקינג בירה". ‬

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חלק מתושבי העיירה מרגישים שנדפקו. פאקינג
מומלצים