שתף קטע נבחר

אסד, אני עדיין איתך

הקונספירציה נכשלה. האריה ימשיך לשאוג. סוריה, המדינה הערבית היחידה שעדיין מתנגדת לתכתיבים האמריקניים והישראליים, תמשיך להוביל את הקו הלאומי, וטוב שכך

לפני כשנה, פרסמתי כאן רשימה תחת הכותרת: אסד, המשך לשאוג. למרות ניסיון רצח האופי של כבודך ושל רעייתך, אסמה, אני אמשיך לתמוך בך ללא סייגים. האריה מדמשק ממשיך לשלוט בסוריה למגינת לבם של הישראלים, האירופים, האמריקנים, וכמובן מנהיגי הריאקציה הערבית, שמבצעים כמו ילדים מתורבתים ומאולפים בכיתה א' את ההנחיות של וושינגטון.

 

החבורה הזאת, שמעולם לא חפצה בהתקדמותה של האומה הערבית, ממשיכה בניסיונותיה הנואלים לדחוף את המדינה הלאומנית הערבייה היחידה למלחמת אזרחים עקובה מדם. אך מה לעשות, המשטר והעם בסוריה יודעים כי פירור לוב, השתלטות על הנפט והוצאת סוריה מהציר המתנגד בתוקף למדיניות האימפריאליסטית של אובמה ושות' - הם המניעים העיקריים לחיבוק הדוב של האויבים האלה לעם הסורי.

 

עוד בערוץ הדעות של ynet:

מחאה חברתית 2? תקשיבו גם לליברלים / ברק הרשקוביץ

נותנים 3,000 שקל לשכור דירה והם מתבכיינים / יורם שורק

 

להלן מספר הערות על המצב, הנשענות על עובדות מוצקות:

1. סוריה, למי שסובל מזיכרון קצר או סלקטיבי, או שניהם ביחד, איננה לוב ולא תוניסיה, כפי שאמר הנשיא עם פרוץ "המהפכה", והוא צדק. הקואליציה שמתקראת "ידידי סוריה" נכשלה כישלון חרוץ במועצת הביטחון של האו"ם, כאשר רוסיה וסין ניצלו את זכות הווטו ומנעו מ"הערבים" ומהצרפתים להעביר הצעת החלטה לבינאום הסכסוך בסוריה. הווטו הכפול של שתי המעצמות הפתיע את העולם, אולם שתיהן מעולם לא כבשו אדמה ערבית, לא גנבו את העושר של מדינות ערב, ולכן זה היה אך טבעי שיעמדו לצד סוריה. אגב, כמה פעמים ניצלה ארה"ב את הווטו למען ישראל?

 

2. אני מודיע בריש גלי שהפסקתי לצפות ב"אל-ג'זירה", שאינה מחמיצה שום הזדמנות לנגח את המשטר הסורי ולהמציא חדשות מפוברקות, שמטרתן ליצור דעת קהל אנטי-סורית. "אל-ג'זירה" משרתת את האג'נדה של מנהיגי קטאר, אבל מותר לנו לשאול בקול רם: מהיכן תחנה כזאת, שנמצאת מרחק יריקה מהבסיס האמריקני הגדול ביותר בעולם, שואבת את הלגיטימציה להלעיט אותנו בסיסמאות ריקות מתוכן על דמוקרטיה וחופש? הרי היא ממומנת על ידי שליט קטאר, דיקטטור שסילק בכוח את אביו מהשלטון, ואצלנו הנוצרים נקבע בעשרת הדברות: כבד את אביך ואת אמך.

 

3. טורקיה של ארדואן מנסה בכל דרך אפשרית לרצות את המערב, על מנת לסלול את דרכה לאיחוד האירופי. ראש הממשלה הפך לאופורטוניסט המפורסם ביותר עלי אדמות, מדיניותו משרתת את ארה"ב, ולא בכדי העניקו לו סוכרייה בלתי טעימה - ניהול המו"מ בין המערב לבין איראן על אדמתו. הוא הבטיח לבקר ברצועת עזה, הכלא הגדול בעולם, אך לא קיים, בשל הלחץ האינטנסיבי מצד הבית הלבן.

 

4. עובדה: ארה"ב לא תתמוך במהפכה ערבית שתוביל לדמוקרטיה. גם צרפת, שרצחה בדם קר מיליון אלג'יראים וחצי בשנות השישים, הולכת בדרכה. ואילו למדינות המפרץ, גרורות של ארה"ב עם משטרים דיקטטוריים, אין שום זכות להביע את דעתן על הנעשה בסוריה, שכן מי שביתו מזכוכית איננו משליך אבנים על אחרים.

 

5. האופוזיציה הסורית, מפוררת, ומנהיג אחד מפלגיה, ד"ר בורהאן גליון, אמר לעיתון אמריקני שכאשר יתפוס את השלטון, יגרש את הארגונים הפלסטיניים מסוריה, ינתק את קשריו עם חיזבאללה ויבטל את הברית האסטרטגית עם איראן. מעבר לדברי ההבל שלו, כיצד יוביל אדם שכזה את העם הסורי לדמוקרטיה לפני שהוא שואל את העם?

 

6. שאלת תם: יותר משנה חלפה מאז פרוץ "המהפכה", האם שמעתם על שגריר סורי שהתפטר? על גנרל סורי שערק?

 

לסיום, מה לעשות, חברים, הקונספירציה נכשלה. האריה ממשיך וימשיך לשאוג. סוריה, המדינה הערבית היחידה שעדיין מאמינה בהתנגדות על כל סוגיה לתכתיבים האמריקניים והישראליים, תמשיך להוביל את הקו הלאומי של האומה הערבית, וטוב שכך. 

 

זוהיר אנדראוס הוא העורך הראשי של העיתון הערבי "מע-אלחדת" היוצא לאור בטמרה

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים