שתף קטע נבחר

"אבו מאזן כועס על פיאד, שלא נפגש עם נתניהו"

על-פי הדיווח, בימים האחרונים אבו-מאזן מסרב לשוחח עם פיאד, כשזה מתקשר אליו. גם לא נקבעת פגישה בין השניים

הנשיא הפלסטיני כועס על ראש הממשלה שלו שלא הגיע לירושלים? גורמים פלסטיניים טוענים כי בין הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, לבין ראש ממשלתו, סלאם פיאד, שורר נתק בעקבות סירובו של האחרון להעביר את האיגרת של ההנהגה הפלסטינית לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בשבוע שעבר. כך דיווח הבוקר (יום ב') העיתון "אל-קודס אל-ערבי", היוצא לאור בלונדון.

 

עוד בחדשות:

מועמדים לנשיאות מצרים: ניתוק הגז - רצון העם

המדינה הסכימה: חנינה לרוצח תמורת מידע על נעדר

עוקף סנקציות: איראן מעבירה אורז לצפון קוריאה

 

הגורמים הפלסטינים אמרו כי בכירים מהשורה הראשונה בתנועת הפתח הסיתו את אבו מאזן נגד פיאד, בטענה שהוא חצה קו אדום, כיוון שהוא לא ביצע את ההחלטה של הנשיא הפלסטיני.

 

פיאד לא הגיע. נתניהו ועריקאת בשבוע שעבר (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ) (צילום: עמוס בן גרשום, לע
פיאד לא הגיע. נתניהו ועריקאת בשבוע שעבר(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

 

על-פי הדיווח, בימים האחרונים אבו-מאזן מסרב לשוחח עם פיאד, כשזה מתקשר אליו. כמו כן, אנשי לשכתו של הנשיא הפלסטיני מסרבים לקבוע תאריך לפגישה בין שני הבכירים, שבה הם אמורים לדון בשינוי הרכב הממשלה הפלסטינית.

 

הנתק בין שני האישים הבכירים הפך לאחת משיחות היום בקרב הפלסטינים. על פי השמועות במסדרונות השלטון ברמאללה, פיאד סבר כי אבו מאזן מבקש להשפיל אותו בכך שהוא שולח אותו להיפגש ולהצטלם עם נתניהו, בדיוק ביום שבו מצוין יום האסיר הפלסטיני. באותו יום גם יותר מ-1,000 אסירים הכלואים בישראל פתחו בשביתת רעב.

 

הסברה הייתה כי אבו מאזן מבקש להקטין את האהדה הרבה שלה זוכה פיאד ברחוב הפלסטיני. בשבוע שעבר פורסם כי ראש הממשלה הפלסטיני אמר בשיחות סגורות כי הוא סירב להעביר את האיגרת לנתניהו, "משום שהוא אינו שליח הדואר של תנועת פתח". עוד דווח שפיאד כעס על כך שהוא לא היה שותף לניסוח האיגרת שאותה הוא אמור היה למסור.

 

זעם גם על עבד רבו

בנוסף לפיאד - גם מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף, יאסר עבד רבו, היה אמור להשתתף במשלחת וביטל את הגעתו. עבד רבו החליט גם הוא שלא להשתתף במשלחת, כיוון

 שחברי הוועד הפועל לא עודכנו על הנוסח הסופי של האיגרת ועל השינויים שהוכנסו בה. סיבה זו וההחלטה של פיאד - גרמו לעבד רבו לבטל את השתתפותו. בעקבות כך הבטיחו בכירים בפתח כי "יום ההתחשבנות על מה שהם עשו - יגיע".

 

היחסים בין אבו מאזן לפיאד ידעו לאורך השנים עליות ומורדות. בסופו של דבר מי שמסרו לנתניהו את האיגרת הם ראש צוות המשא-ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, וראש המודיעין הכללי הפלסטיני, מאג'ד פרג'.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו מאזן. כועס
צילום: רויטרס
פיאד. לא הגיע
צילום: AFP
מומלצים