שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: דני זודקביץ'

  הרביעייה אצל קוטנר: "אנחנו בני 200 כולנו"

  אלון אולארצ'יק, אפרים שמיר, שלמה יידוב ושם-טוב לוי הם הרביעייה - הרכב משותף איתו הם מופיעים כעת, ולקוטנר הם סיפרו על לידתו של הפרויקט. אז מי הגה את הרעיון, מי חלם עליו ומי לא הופתע ממנו? צפו והאזינו להם מבצעים את "עוד ניפגש"

   

  אלון אולארצ'יק, אפרים שמיר, שלמה יידוב ושם-טוב (שמי) לוי אמנם עבדו זה לצד זה בהרכבים ופרויקטים שונים, ומכירים די טוב מהבמות עליהן הופיעו לאורך השנים - אך עד לא מזמן, לא ניגנו הארבעה יחד. בימים אלה הם מופיעים תחת השם "הרביעייה", הרכב אליו מביא כל אחד מהם את הרפרטואר המוזיקלי שלו.

   

  החברים הגיעו לאחרונה לאולפן "מוזיקה היום" בגלי צה"ל וסיפרו ליואב קוטנר על שיתוף הפעולה: "יש פה גיטריסט שהוא אפרים שמיר", מספר שלמה יידוב. "הוא מביא את הגיטרה החשמלת - ושאר השיתוף זה מה שבא באופן טבעי". אולארצ'יק מוסיף על חלוקת העבודה: "אני אהבתי שיר של שלמה אז אמרתי לו, והוא נתן לי לשיר חלק ממנו. מי שאוהב איזה שיר של מישהו אחר, מקבל אישור מבעל הבית של השיר לשיר אותו. שירים של אפרים, למשל, אני לא אוהב אז אני לא שר", הוא מוסיף בצחוק.

   

  על ההחלטה לעבוד יחד מספר שם טוב לוי: "אני שמח שיש לי אפשרות להכיר מקרוב קצת יותר את אפרים ואלון. יידוב ואני מכירים כבר כמה שנים טובות מ'צליל מכוון' ו'קצת אחרת'. את אלון ואפרים אני מכיר מהשירים. אנחנו בני 200 כולנו, את השירים שלהם אני מכיר ואת הפעילות שלהם, אבל אף פעם לא יצא לנו לנגן ולשיר ביחד - וזה באמת כיף". אפרים שמיר ממהר להגיב: "אני הייתי הראשון שהעלה את זה, אבל זה לא תפס". אולארצ'יק: "לפני שהוא חשב על זה אני חלמתי על זה". שם טוב לוי: "ואני לא הופתעתי מזה".

   

  כאן תוכלו לצפות בביצוע של הרביעייה לשיר "עוד ניפגש" שכתב וביצע במקור אריק איינשטיין והלחין שם טוב לוי. אלון אולארצ'יק מנגן על הבס, שלמה יידוב על הגיטרה, אפרים שמיר על הגיטרה החשמלית ושם טוב לוי על הקלידים. לרביעייה הצטרפו גם הנגנים המופיעים איתם על הבמה: אלעד אדר על הקלידים ואמיר ברסלר על התופים. חברי הרביעייה יופיעו ב-3 במאי ב"ברל'ה" בקיבוץ להבות חביבה, וב-11 במאי בבית גבריאל.

   

  צפו בכל הביצועים והרגעים מהאולפן של קוטנר

  התוכנית "מוזיקה היום" משודרת בימי א' ב-15:00 בגלי צה"ל

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עוז מרון
  שלמה יידוב. "בא באופן טבעי"
  צילום: עוז מרון
  צילום: עוז מרון
  שם-טוב לוי. "זה באמת כיף"
  צילום: עוז מרון
  צילום: עוז מרון
  אלון אולארצ'יק. "שירים של אפרים אני לא אוהב"
  צילום: עוז מרון
  צילום: עוז מרון
  אפרים שמיר. "הראשון שהעלה את זה"
  צילום: עוז מרון
  לאתר ההטבות
  מומלצים