שתף קטע נבחר

לימודי עברית לילדים ברצועת עזה - בחסות חמאס

במשרד החינוך של הארגון השולט ברצועה שוקלים לכלול את העברית בין שפות הבחירה שרשאים התלמידים ללמוד בכיתות ח' ו-ט'. ברשות כועסים: "אין בעיה שילמדו עברית, אבל קודם שיתאמו את זה איתנו"

אומרים ששפה מספרת תרבות, שהיא עוזרת להבין את האויב לקראת הקרב הבא - אבל גם להושיט לו יד. לא ברור עדיין מאילו טעמים, אבל אם נסתמך על דיווח היום (ב') בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", ממשלת חמאס עשויה לצרף בשנה הבאה את לימודי השפה העברית לתוכנית הלימודים בבתי הספר ברצועת עזה.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

ד"ר זיאד ת'אבת ממשרד החינוך בעזה אמר כי במשרדו שוקלים כעת להוסיף את העברית כאחת מאפשרויות הבחירה ללימודי שפה זרה בבתי הספר. במשרד עצמו התקיימו כבר פגישות עם מומחים לשפה העברית שבחנו את הנושא.

 

ת'אבת אמר כי ייתכן שבעתיד תהיה גם טורקית אחת משפות הבחירה שיתאפשר לילדי עזה ללמוד. אם אכן תתקבל החלטה להוסיף את לימודי העברית כמקצוע, ילדים ברצועת עזה יוכלו ללמוד עברית בכיתות ח' ו-ט'.

 

המערכת הפדגוגית הפלסטינית מתירה כיום לתלמידים בבתי הספר ללמוד שתי שפות שעל לימודיהן מחליט התלמיד מבין האפשרויות הקיימות, אולם עברית מעולם לא הייתה אחת מהן.

 

ההצעה החדשה גרמה אי נחת במשרד החינוך הפלסטיני ברמאללה, שם לא אהבו לשמוע שעמיתיהם בעזה יחליטו באופן חד צדדי על שינוי התוכנית הפדגוגית. יצוין כי הדיונים בנושא מתנהלים כשברקע הפילוג הפלסטיני בין ארגון פתח ששולט בגדה המערבית לחמאס ששולט ברצועת עזה.

 

סגן שרת החינוך של הרשות הפלסטינית, מוחמד אבו זיד, אמר בתגובה לרעיון ללמד עברית בעזה כי על משרד החינוך של

ממשלת חמאס לדון עם אנשי הרשות ולהגיע איתם להסכמה על תוכנית הלימודים. בשנים האחרונות נותרה תוכנית הלימודים של הרצועה והגדה למרות הפילוג.

 

"צריך שתהיה גישה אחידה בנוגע לסוגיות הפדגוגיות", אמר אבו זיד, והדגיש כי אין התנגדות עקרונית ללימודי עברית בבתי הספר, אך הנושא לא הוצע עד עכשיו.

 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עברית אני מדבר אליך. תלמידים בעזה (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים