שתף קטע נבחר

עזרה ראשונה: חיילים הצילו תינוקת פלסטינית

פלסטינית הגיעה עם בתה למוצב חלמיש ב-3 לפנות בוקר. רופא הגדוד העניק לתינוקת, שסבלה מקשיי נשימה חריפים, טיפול ראשוני שייצב את מצבה. לאחר מכן היא פונתה לבי"ח ברמאללה

חיילי גדוד קדם של פיקוד העורף, שמוצבים ליד חלמיש, הצילו הלילה (ב') את חייה של תינוקת בת עשרה ימים מאחד היישובים הסמוכים, שסבלה מקשיי נשימה חריפים. אמבולנס של הסהר האדום פינה לאחר מכן את התינוקת לבית החולים ברמאללה, במצב טוב יותר.

 

עוד בחדשות ynet:

 

בשלוש לפנות בוקר הגיעה למוצב פלסטינית ובידיה בתה התינוקת, וביקשה עזרה. החייל בכניסה זיהה את מצוקתה של התינוקת והזעיק למקום את הרופא הגדודי, סגן ד"ר מיכאל פינדלר.

 

"התינוקת סבלה מקשיי נשימה חריפים, והקיאה תוך כדי", סיפר הרופא הצבאי. "נתנו לה מיידית טיפול רפואי ראשוני, שכלל טפיחה בין השכמות וסילוק הפרשות. כך הצלחנו לייצב את מצבה ולאושש אותה. במקביל, הזעקנו אמבולנס של הסהר האדום שהגיע לפנות אותה לבית החולים ברמאללה".

 

לדברי ד"ר פינדלר אין מדובר במקרה חד פעמי, והיו מצבים קודמים שבהם הפלסטינים הבינו שעדיף להם בעת מצוקה להגיע לש.ג במוצב. "זה מקרה שלישי בשבועיים האחרונים. הם כבר יודעים שיש לנו פה מרפאה גדודית וגם אמבולנס צבאי", מציין הרופא. "בפעם הקודמת החובשת שהייתה בכוננות במוצב טיפלה בילדה שסבלה מדלקת קרום המוח, ובמקרה השלישי טיפלתי בצעירה חולת צהבת שהגיעה עם דימום מוחי קשה. בשני המקרים הן פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים בישראל".

 

Read this article in English 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיילי הגדוד. לא הפעם הראשונה
צילום: דובר צה"ל
מומלצים