שתף קטע נבחר

העברת תושבי מגרון תעלה עשרות מיליונים

לפי הצעת החלטה שתובא לאישור הממשלה בשבוע הבא, תושבי המאחז יוכלו לעבור לאתר החדש בגבעת היקב עד 15 ביולי - שבועיים לפני הפינוי. עוד אתר יוכשר ליד גבע בנימין

הממשלה תתבקש לאשר בישיבתה הקרובה הקמת אתר מגורים זמני בגבעת היקב לתושבי המאחז הבלתי חוקי מגרון. במסמך שהופץ לשרים נכתב כי יש להקים את האתר באופן שיאפשר את איכלוסו לא יאוחר מ-15 ביולי, שבועיים לפני המועד האחרון לפינוי מאות תושבי מגרון.

 

לצפייה בהצעת ההחלטה

 

הממשלה צפויה להחליט כי על הליכי התכנון להסתיים עד 17 ביוני, על מנת

לאפשר הצבת קרוונים באתר - שיאפשרו את מעבר התושבים ממגרון לאתר החדש בהקדם. עלות הפרויקט למדינה - יותר מארבעה מיליון וחצי שקלים, שיועברו על ידי משרד האוצר לחטיבה להתיישבות בהסתדרות הציונית.

 

בנוסף, יעביר משרד האוצר שבעה מיליון שקלים נוספים כדי לבצע עבודות פיתוח באתר החלופי למאחז מגרון. 13 מיליון שקלים נוספים יועברו לחטיבה להתיישבות על ידי משרד האוצר לרכישת מבנים יבילים - קרוונים - עבור המתיישבים.

 

הקרוונים לא יועברו לידי המתנחלים, אלא יישארו בידי המדינה, והמתנחלים יידרשו לשלם

שכר דירה חודשי עבור הזכות להתגורר בהם. בנוסף, תאשר הממשלה פיתוח עתידי של שטח ממזרח ליישוב גבע בנימין עבור פתרונות מגורים חלופיים למתנחלים. עבור פרויקט זה, יעביר משרד האוצר 28.5 מיליון שקלים.

  

אישור תוכניות אלה הוא חלק מבליץ של ממשלת נתניהו לאישור בנייה ביהודה ושומרון. אמש אישרה ועדת שרים את הסדרת היישובים רחלים, ברוכים וסנסנה, והחליטה לבקש מבג"ץ לדחות את פינוי המתנחלים בגבעת האולפנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העבודות בגבעת היקב כבר החלו
צילום: תמר אסרף
מומלצים