שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פלסטינים על דברי דיסקין: "מאתגר את נתניהו"
  ברמאללה עקבו אחר דבריו של ראש השב"כ לשעבר, שעוררה סערה במערכת הפוליטית. גורם פלסטיני אמר ל-ynet: "חשוב מאוד שאנשים בישראל אומרים את זה, משום שבסוף כולם ישלמו את המחיר על התמרונים, המשחקים הפוליטים ותרגילי יחסי הציבור של נתניהו"

  המתקפה של ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, נגד ראש הממשלה והרמיזה כי בנימין נתניהו אינו באמת רוצה בשלום עם הפלסטינים, משום שהוא יודע כי כל צעד קטן שיעשה מולם יביא לפירוק הקואליציה, התקבלה היום (שבת) בשקט יחסי ברשות הפלסטינית. כלי התקשורת המרכזיים שם כמעט שלא התייחסו לנושא או התעלמו ממנו לחלוטין עד כה, וכך גם קולה של ההנהגה הפלסטינית שלא התייחסה בפומבי לדברים.

   

  האזרח המודאג: דבריו של יובל דיסקין

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  סערת דיסקין - כל הכתבות ב-ynet

  דיסקין: לא סומך על המשיחים מקיסריה ומאקירוב

  'דיסקין ממשיך מסורת של ראשי שב"כ מטומטמים'

  שמחון על דיסקין: בגללו שליט נרקב שנים בשבי

    

  למרות השתיקה, ברמאללה שמעו את כל מה שהיה לדיסקין לומר. "אנחנו צריכים להיות זהירים מאוד בתגובות שלנו בכל הנוגע להצהרות של ישראלים, משום שזו פוליטיקה ישראלית פנימית", אמרו ל-ynet גורמים פלסטינים בכירים. "אולם במובן מסויים הוא צדק בכך שלנתניהו אין שום כוונה לעשות שלום והוא מפספס הזדמנות משמעותית שעלולה לא לחזור".

   

  הגורמים הדגישו כי דבריו של דיסקין אינם חדשים עבור הפלסטינים, שאומרים דברים דומים תקופה ארוכה. "מה שחדש כאן הוא שמי שאומר את זה הוא אישיות ישראלית בכירה, שמגיעה מקהילת המודיעין הישראלית, ולפיכך יש לו ידע נרחב על הנושא", הם אמרו. "זה חשוב מאוד שאנשים בישראל אומרים את זה. זה מאתגר את המדיניות של נתניהו - משום שבסוף כולם ישלמו את המחיר על התמרונים, המשחקים הפוליטיים ותרגילי יחסי הציבור שלו".

    

  הגורמים הפלסטינים הוסיפו כי זו לא הפעם הראשונה שבה אישיות ביטחונית ישראלית בכירה עומדת ומבקרת את ההנהגה הפוליטית. "גם עמי איילון עשה זאת קודם לכן ואז אמרנו כי זה מדהים איך בכירי המודיעין הישראלי אומרים דברים אמיתיים יותר מאשר הפוליטיקאים, אבל זאת בעיקר מהסיבה שהם אינם שותפים למשחקים הפוליטיים והם אינם מסכנים את הקריירה שלהם".

    

  "ההצעה שלנו לא תהיה פתוחה לנצח"

  הגורמים התייחסו לאמירתו של דיסקין על כך שאבו מאזן עתיד לסיים את תפקידו בתוך שנה עד שנתיים, וכל מחליף יהיה גרוע יותר. "ההצעה שלנו לא תהיה פתוחה לנצח, וכעת אנשים מוכנים לתת הזדמנות על בסיס ההערכה למה שמתרחש בשטח - אבל לצערנו, לנתניהו חשובה הקריירה שלו והקואליציה שלו מימין יותר מאשר העתיד האסטרטגי של השלום באזור". הגורמים הדגישו כי יש הזדמנות ייחודית עם יוזמת השלום הערבית, אולם נתניהו מעדיף להרוס את יסודות השלום.

   

  למרות שדבריו של דיסקין מספקים רוח גבית לטענות הפלסטיניות, נראה כי לעת עתה ההנהגה ברמאללה אינה משתמשת בדבריו של ראש השב"כ לשעבר כדי לנגח את נתניהו מול הממשל האמריקני או מול חברי הקוורטט. "אנשים שמכירים את האזור הזה

   יודעים בדיוק מה קורה כאן, ולכן הדברים שאמר דיסקין לא ישנו את הגישה שלהם, משום שהגישה שלהם מונעת מסיבות פוליטיות פנימיות כמו הבחירות הקרבות בארה"ב - ולכן זה ישנה את הגישה ואופן ההתייחסות שלהם לנתניהו. כולם יודעים מי זה נתניהו", אמר אחד הגורמים.

   

  גורם אחר ציין כי "אם הם יראו שיש ישראלי שיש לו את האומץ לבוא ולומר את הדברים, אולי הם לא ישנו את עמדתם אך כולי תקווה כי הם יחשבו קצת אחרת".  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו ודיסקין. "פוליטיקה ישראלית פנימית"
  צילום: מיכל פתאל
  מומלצים