שתף קטע נבחר

הולנד: "איומי איראן נגד ישראל מטרידים אותי"

מועמד הסוציאליסטים לנשיאות צרפת ביקר במוזיאון השואה בפריז כדי לחלוק כבוד ליהודים שגורשו מהמדינה במלחמת העולם ה-2. הביע דאגה מטהרן, אך לא חשף מדיניותו כלפיה

מועמד הסוציאליסטים לנשיאות צרפת נערך לסיבוב השני בבחירות לנשיאות, בו יתמודד מול הנשיא המכהן ניקולא סרקוזי, ועל הדרך הוא קורץ לקול היהודי: פרנסואה הולנד הגיע היום (יום א') לביקור במוזיאון השואה בפריז כדי לחלוק כבוד ליהודים שגורשו מצרפת בתקופת מלחמת העולם השנייה והביע דאגה מאיומי איראן נגד ישראל.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

בעת ביקורו במוזיאון השואה שיבח הולנד את עבודת הצוות במקום ואמר שהיא חשובה ביותר "ליהודים ולאנושות". כ-76 אלף יהודים גורשו מצרפת למחנות ריכוז לאחר שהנאצים כבשו את המדינה. רובם המכריע מעולם לא חזרו לבתיהם.

 

בא לחלוק כבוד ליהודים שגורשו מצרפת במלחמת העולם ה-2. הולנד (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
בא לחלוק כבוד ליהודים שגורשו מצרפת במלחמת העולם ה-2. הולנד(צילום: רויטרס)

 

הולנד אמר שהאיומים האיראניים נגד ישראל "מטרידים אותי", אך לא נתן כל אינדיקציה לגבי המדיניות שינהל מול הרפובליקה האיסלאמית אם ייבחר לנשיא צרפת.

 

בסיבוב הראשון הגיע הולנד למקום הראשון עם 28.6% מהקולות וסרקוזי למקום השני עם 27.2% מהקולות. לפי הסקרים שנערכו לפני הסיבוב הראשון, הולנד צפוי לנצח בסיבוב השני, אולם הקרב בין השניים נמצא בעיצומו. במהלך חמש שנות כהונתו פעל סרקוזי לשפר את יחסי ארצו עם ישראל ונקט קו נוקשה כלפי איראן.

 

אתר חדשות צרפתי המזוהה עם השמאל, Mediapart, דיווח אמש כי משטרו של הרודן הלובי המודח, מועמר קדאפי, הסכים ב-2007 לממן את קמפיין הבחירות של סרקוזי ב-2007, שניצח בסופו של דבר בהתמודדות מול מועמדת הסוציאליסטים סגולן רויאל. האתר פרסם גם מסמך שלטענתו מהווה הוכחה לכך שמשטרו של קדאפי הסכים להעביר 50 מיליון אירו לקמפיין של סרקוזי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עצר במוזיאון השואה בדרך לאליזה. הולנד
צילום: רויטרס
קדאפי הסכים לממן אותו ב-2007? סרקוזי
צילום: AP
מומלצים