שתף קטע נבחר

נתניהו: לא למרוח, בחירות עד 4 בספטמבר

ראש הממשלה נקב בפני מקורביו בשני תאריכים אפשריים לבחירות - 14 באוגוסט או 4 בספטמבר. בכירים בקואליציה האשימו: "נתניהו הוא זה שמוביל להקדמת הבחירות"

"אם כבר בחירות, אז מהר ככל האפשר. לא למרוח את זה" - כך אמר אמש (יום א') ראש הממשלה בנימין נתניהו למקורביו ואף נקב בשני תאריכים אפשריים שבאחד מהם הוא מעוניין לקיים את הבחירות הבאות לכנסת - 14 באוגוסט או 4 בספטמבר.

 

מדברים על בחירות - הכתבות האחרונות:

בכירים בש"ס: אנחנו לא רוצים בחירות בקיץ

שטייניץ: הצלנו את ישראל מאסון, מוכנים לבחירות

"סבירות גבוהה לבחירות באוגוסט-ספטמבר"

החרדים לנתניהו: מה ההבדל בין מגרון לחוק טל?

 

בליכוד ובסביבתו של נתניהו ניסו אתמול ליצור את הרושם שהוא לא מעוניין בבחירות, אלא נגרר אליהן בגלל המחלוקות בין השותפות הקואליציוניות. אולם בכירים בקואליציה מטילים את האחריות על ראש הממשלה וטוענים כי "מי שמוביל את כל התהליך זה בנימין נתניהו".

 

נתניהו ורעייתו אמש בעיר הקרח בירושלים  (צילום: אבי אוחיון, לע"מ) (צילום: אבי אוחיון, לע
נתניהו ורעייתו אמש בעיר הקרח בירושלים (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

 

"נתניהו ואנשיו מדברים על סחיטות קואליציוניות בשעה שאף אחד לא סחט ולא עסק בזה", אמרו הבכירים, "לא היה שום דיאלוג אמיתי סביב חוק טל, ובוודאי שלא סביב התקציב. נתניהו הבין כי הוא לא יוכל לטפל בנושאים האלה בצורה מכובדת ובלי להתקפל, ולכן למרות שהוא טוען שהוא נגרר אליהן - הוא זה שמוביל לבחירות".

 

בכירים במפלגות הקואליציה ציינו כי "אין דרך חזרה. הבחירות יתקיימו תוך כמה חודשים. הסיכוי להגיע להבנות בעניין חוק טל נמוך, וההצהרות של ראש הממשלה כי יחוקק את החוק בכל מקרה מוכיחות שאין לו שום עניין בפתרון". 

 

כמה מבכירי הליכוד המקורבים לראש הממשלה המליצו לו לקיים "בחירות בזק", שיפגעו ביכולת של שאול מופז ויאיר לפיד, או גופים פוליטיים חדשים אחרים להיערך כראוי לבחירות. "אין ספק שנתניהו לא רוצה לאפשר למופז להתרומם", אמרו בכירים בקואליציה, "אם הוא כבר מקדים את הבחירות, אז כדאי לפגוע בסיכויים של מופז ולא לאפשר לו להתארגן ולהתחזק".

 

בקדימה מתנגדים לבחירות לפני החגים 

יו"ר קדימה הביע אמש התנגדות לאפשרות שהבחירות יתקיימו באוגוסט או בספטמבר. "זה לא נראה ריאלי", אמר מופז, "אפשר להתמודד עם כל דבר, אבל זה לא יהיה תאריך מוסכם מבחינתנו". בקדימה ציינו כי הרעיון לקיים את הבחירות לפני החגים "נשמע בלתי הגיוני ובלתי אפשרי".

 

מופז, שהשתתף בכנס ראשי הרשויות של קדימה בבית המפלגה

בפתח תקווה, טען כי המאבק על ראשות הממשלה יתנהל בינו לבין נתניהו. לדבריו, "זו תהיה הדילמה של אזרחי ישראל. קדימה היא האלטרנטיבה השלטונית היחידה לממשלה הנוכחית. בכל המפלגות האחרות, גם בישראל ביתנו וגם בעבודה, אין מועמדים לראשות הממשלה".

 

על רקע המחלוקות הצפויות בקואליציה סביב החלופה לחוק טל ותקציב המדינה, אמר אתמול נתניהו כי "יש הערכה שמתקדמים לעבר בחירות מוקדמות". הוא העריך שהשבוע או בשבוע הבא יתברר אם הבחירות אכן יוקדמו ואמר כי "יש תחרות באופוזיציה, למרות שהם לא ששים לבחירות, להיראות כאילו הם ששים לזה. הממשלה הזאת השיגה הישגים גדולים בגלל הלכידות שלה. אם יהיה ניתן להמשיך - מה טוב. אך אם הלכידות תתפורר ויהיו דרישות תקציביות - אין טעם לפגוע בהישגים".


פורסם לראשונה 29/04/2012 23:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. "אם כבר בחירות, אז מהר"
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים