שתף קטע נבחר

נתניהו באבל: מושב הכנסת ייפתח בלי אי-אמון

עם פתיחת מושב הקיץ, דחו סיעות האופוזיציה את ההצבעות שיזמו במטרה להפיל את הממשלה ואת ההצעות לפיזור הכנסת, מתוך התחשבות באבלו של בנימין נתניהו על מות אביו בן ציון

בעקבות מות אביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיעו הבוקר (יום ב') סיעות הכנסת שאמורות היו להגיש הצעות אי אמון בממשלה, כי הן דוחות את המהלך עד לתום ימי השבעה עם לכתו של פרופסור בן ציון נתניהו בגיל 102. הוא יובא למנוחות ב-17:00, במקביל לישיבת המליאה המתוכננת.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

אחרי בן לאדן: גם קלינטון גויס לקמפיין של אובמה

דרך ארוכה: גלויה שנשלחה ב-1958 הגיעה ליעדה

אולמרט: פתאום דגן ודיסקין הפכו לאויבים?

 

סיעות האופוזיציה הודיעו ליו"ר הכנסת ראובן ריבלין כי גם הן מסירות מסדר היום את הצעת החוק לפיזור הכנסת, שאמורה הייתה להעלות סיעת מרצ במהלך השבוע. סיעת קדימה משכה את הצעת האי-אמון שאמורה הייתה לעלות אחר הצהריים במליאה. כך עשו גם סיעות האיחוד הלאומי, מרצ והעבודה.

 

יו"ר סיעת העבודה ח"כ יצחק הרצוג אמר כי הצעת החוק לפיזור הכנסת של סיעתו תוסר מסדר היום, "בשל אבלו של ראש הממשלה בנימין נתניהו". לדבריו, "סיעת העבודה לא תעלה את החוק לפיזור הכנסת השבוע. הסיעה משתתפת באבלו של ראש הממשלה ומשפחתו על פטירת אבי המשפחה".

 

נתניהו במליאה (צילום ארכיון) (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
נתניהו במליאה (צילום ארכיון)(צילום: גיל יוחנן )
 

יו"ר האופוזיציה ח"כ שאול מופז מסר בעקבות ההודעה על מות אביו של נתניהו: "היו לי הכבוד והזכות ללוות את בן ציון נתניהו בתחנות חייו של בנו יוני ז"ל, לאחר שנפל במבצע אנטבה. הכרתי אדם יקר, עניו וחד מחשבה. בן ציון נתניהו היה איש ספר משכמו ומעלה, ציוני שהאמין בתקומת ישראל ובזכותה להתקיים ואף שילם את המחיר היקר מכול עם נפילת בנו. אני חש צער עמוק על לכתו, משתתף בצער המשפחה ושולח לה תנחומים".

 

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה הודעה: "פרופ' בן ציון נתניהו, אבא של ראש הממשלה, הלך היום לעולמו והוא בן 102. הוא היה היסטוריון חשוב, אינטלקטואל ואידיאולוג ימני. יש לי הערכה רבה לאנשים אידיאולוגיים, גם כשהם בצד השני של המתרס הפוליטי. במברק התנחומים ששלחתי לראש הממשלה, כתבתי לו שאבא יש רק אחד, אבל שבמקרה שלו מדובר באבא יחיד ומיוחד שהותיר חותם עמוק על החברה הישראלית ומורשתה. יהי זכרו ברוך".

 

מלבד הצעות חוק, אמורות היו סיעות האופוזיציה לקיים דיון כבכל יום שני בהצעת האי אמון בנושא "כישלון ממשלת נתניהו בתחומים כלכלי, חברתי ומדיני". ראש הממשלה נוהג להשתתף בהצבעות אלה, אולם בשל מות אביו גילו כאמור סיעות האופוזיציה רגישות ומשכו את ההצעות. 

 

מושב הקיץ של הכנסת ה-18 נפתח היום כשברקע אווירת הבחירות והתחזיות להקדמתן. שורה ארוכה של מוקשים ניצבים לפתחו של ראש הממשלה, שיצטרך לנטרל בעדינות ובתחכום: חוק טל, תקציב המדינה שטומן בחובו קיצוצים עמוקים, פינוי יישובים כגון מגרון וגבעת האולפנה וכן הקרב על ועדת הכלכלה. במקביל הצהירו שותפותיו הקואליציונית של נתניהו כי הן לא מחויבות עוד לקואליציה, ולפיכך נראה שהמרחק לפיזור הכנסת קצר מתמיד.  

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו ואביו בן ציון
צילום: AP
הרצוג. משתתפים באבל
צילום: נועם מושקוביץ
מופז. "הכרתי אדם יקר"
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים