שתף קטע נבחר

חדש: הסמארטפון יחנך אתכם לצרכנות ירוקה

אפליקציה חדשה שהשיק המשרד להגנת הסביבה, מספקת עצות להתנהגות סביבתית וחסכונית לבעלי ה"סמארטפונים". מה בתפריט? ניתוק מכשירים מהחשמלוהאטת מהירות הנסיעה בכביש. ולקינוח: שאלון שמוודא שהפנמתם את העצות

ירוק, חסכוני וחכם: המשרד להגנת הסביבה השיק היום (ב') אפליקציה חדשה לעידוד התנהגות סביבתית, שמדריכה את בעלי ה"סמארטפונים" כיצד לחסוך מאות שקלים בחודש באמצעות צרכנות ירוקה.

 

עוד בצרכנות ירוקה :

 

באפליקציה, ששמה "איכות הסביבה – מתחילים לחשוב ירוק ושהניתנת להורדה חינם, מרוכזים עצות לחיסכון בהוצאות כספיות באמצעות התנהגות ירוקה. דמותו של טל פרידמן מלווה את המשתמשים לאורך האזורים השונים בהם ניתן להתנהג בצורה סביבתית: בבית, בעבודה, בכביש ובטבע. בין העצות הניתנות באפליקציה:

 

  • נסיעה ב-90 קמ"ש במקום ב-110, מצמצמת כ-15% מצריכת הדלק.

 

  • רכישת מוצרים ברשתות השיווק באמצעות רשימת קניות מונעת קנייה מיותרת ואשפה.

 

  • נורה חסכונית צורכת פי 5 פחות חשמל מנורה רגילה ועדיין מפיקה עוצמת אור זהה.

 

  • נסיעה במהירות קבועה והימנעות מהאצות מהירות ובלימות חזקות מקטינה את צריכת הדלק.

 

  • ניתוק מטענים ומכשירים מחשמל בתום השימוש. מכשירים אלה ממשיכים לצרוך חשמל גם אם אינם מחוברים.

 

  • שימוש במים מהברז ולא במים מינרלים.

 

ביישום גם משולב שאלון "בחן את עצמך" המבוסס על המידע שניתן בעצות ובוחן האם המשתמש הפנים את היקפי החיסכון הכספי המתאפשרים באמצעות גישה ירוקה. המשרד השיק את האפליקציה כחלק מקמפיין "מתחילים לחשוב ירוק" העולה מחדש בימים אלה. 

 

"אחרי שנים בהן הורגלנו לפרסומות המעודדות אותנו לצרכנות מיותרת, אנחנו מתייצבים על אותה במה וקוראים לצרכנות נבונה", מסר השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן. "נמשיך לפנות לציבור בכל מקום בו הוא נמצא: בטלוויזיה, באינטרנט ובסמארטפונים כדי להגביר את המודעות לכך שבשינויי התנהגות קטנים כל אחד מאתנו יכול לחסוך מאות שקלים בחודש ולהפחית את הפגיעה בסביבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סמארטפון. יש לו גם צדדים ירוקים
צילום: טל שחר
מומלצים