שתף קטע נבחר

הודו: למעלה מ-100 הרוגים בטביעת מעבורת

רוחות עזות וגשמים כבדים גרמו כנראה להתהפכות המעבורת במדינת אסאם בצפון-מזרח הודו. על סיפונה היו 350 נוסעים

מעבורת עמוסת נוסעים התהפכה וטבעה היום (יום ב') בצפון-מזרח הודו. לפחות 103 בני אדם טבעו למוות וקיים חשש לחייהם של עוד עשרות נוסעים שהיו על סיפון המעבורת שטבעה באזור מבודד, אחרי שנבקעה לשניים. מאמצי ההצלה נמשכים, אך מזג האוויר מקשה עליהם.

 

מפקד המשטרה במדינת אסאם, ג.נ. צ'ודהורי, אמר כי על סיפון המעבורת היו כ-350 נוסעים. כ-150 מהם, שהיו בחלקה העליון, חולצו או שחו בעצמם לחוף מבטחים. פרטי התקרית עדיין לא ברורים ומזג האוויר הקשה במקום מקשה על התקשורת ועל מאמצי החילוץ. גשמים כבדים יורדים במקום ורוחות עזות מנשבות בו, ומקשים על הראות. 

 

לדברי המפקד, התאונה אירעה על הנהר ברהמפוטרה, במחוז דוברי. הברהמפוטרה זורם לכל אורכה של המדינה המוארכת, המפורסמת בשמורות הטבע שלה ובגידולי התה. האתר מרוחק כ-350 קילומטרים מבירת המדינה, גאוהטי וקרוב לכניסת הנהר לבנגלדש. מפקד המשטרה אמר כי יצר קשר עם גורמים במדינה לבקשת עזרה. הוא הוסיף כי הגשם והרוח גרמו ככל הנראה להתהפכות. למקום נשלחו כוחות משטרה וחיילים כדי לסייע במאמצי החילוץ.

 

האזור מתאפיין באיים קטנים ובהתיישבויות ליד הנהר, ועל כן סירות הן אמצעי התחבורה הנפוץ בו. רוב המעבורות עמוסות מדי, ללא התחשבות בהוראות בטיחות. המעבורת נשאה גם שקי אורז רבים ולא היו עליה חגורות הצלה.

 

בחודש שעבר נהרגו עשרות בני אדם בהתהפכות מעבורת בדרום בנגלדש. התאונה התרחשה במחוז מונשיגאני, כ-32 קילומטרים מדרום לבירה דאקה. ככל הנראה, גם עליה היו 200 נוסעים.

 


פורסם לראשונה 30/04/2012 18:25

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טביעת המעבורת בבגלדש
צילום: AFP
מומלצים