שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זוכרים בניו ג'רזי
  ששה נרות לזכר ששת המיליונים, יום הזיכרון, רחל שפירא ועוד בקהילה

  ששה נרות לזכר ששת המיליונים

  כבכל שנה נערך טקס אזכרה ביום השואה לזכר הנספים בג'יי.סי.סי בטנפליי. בכל שנה מדליקים ניצולים שואה ששה נרות לזכר ששת המיליונים. השנה הוזמנו חמישה ניצולים ובני משפחותיהם, ולהדלקת הנר השישי הוזמנו כל הניצולים שנכחו באולם. משנה לשנה הם מתמעטים,

  בקושי מסוגלים ללכת, ומלווים אותם חניכי שבט צופים מצדה. הטקס המרגש החל בנגינת ההימנונים ע"י תזמורת כלי הקשת של ג'יי.סי.סי והמשיך עם נגינה ושירת מקהלות של בית הספר התיכון SAR. בנוסף הוענקו במהלך הטקס שני פרסים לנערים על עבודות אמנות שיצרו בנושא השואה. הדוברת הראשית בטקס הייתה הגברת פאניה גוטספלד-הלר, ניצולת שואה מאוקראינה, שניצלה בזכות משפחה נוצרית שהחביאה אותה במהלך המלחמה. בנאומה ציינה שהיא לא שואלת , "היכן היה אלוהים במלחמה הנוראית הזו, אלא איפה היו בני האדם?" הטקס הסתיים בקריאת קדיש ואל מלא רחמים מפי הרב יצחק גרשוביץ.  

    

  יום הזכרון

  טקס מרשים ליום הזכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה נערך ע"י חניכי שבט מצדה ובניצוחו של עומר זוארץ, שרק הגיע לטנפליי בקיץ האחרון וכבר מוביל טקסים מרכזיים כאן. החניכים הדליקו בכניסה שביל של מנורות סיניות, או נרות בשקיות נייר, קראו בעברית קטעי זיכרון והאחים מתן בראון (על גיטרה חשמלית) והדר בראון (שירה ופסנתר) ליוו את הערב במוזיקה. מיצג מיוחד שהכינו חניכי הצופים כלל סמלים המייצגים את חיילי וחללי מערכות ישראל, ובהם מדים, דרגות, מימיה, מכתב של חייל שמשרת בלבנון למשפחתו הרחוקה ועוד. כל אלו הונחו בחדר חשוך שהואר בנרות.

   

  רחל שפירא

  ערב מרגש נערך עם הפזמונאית והמשוררת בת קיבוץ שפיים, רחל שפירא. שפירא הביאה את הסיפורים מאחורי הקלעים של הקיבוץ, פח האשפה והחיים שמאחורי שיריה המוכרים כ"כ. על השירה ניצחה בחן רב ועם פרשנות משלה הזמרת המוכשרת נוי סוסובר, שזכתה להערכתה של רחל שפירא. נוי זכתה גם להיות הראשונה לשיר יצירה חדשה של שפירא, לה עוד לא ניתן שם. את הערב ליוו מיקי רהב על קרן יער ותומר הדדי על הפסנתר. הקהל שמיאן לעזוב, הביא איתו ספרים מהבית ושפירא חתמה עליהם ברצון והצטלמה עם המעריצים המקומיים. נכס צאן ברזל קוראים לזה אצלנו. 

   

  רחל שפירא (מרכז), נוי סוסובר (מימין), תומר הדרי (מאחור), ומיקי רהב (משמאל) ()
  רחל שפירא (מרכז), נוי סוסובר (מימין), תומר הדרי (מאחור), ומיקי רהב (משמאל)

   

  יום זיכרון בטנפליי

  טקס יום זיכרון נוסף התקיים בג'יי.סי.סי בטנפליי ביום שלישי בערב. כבכל שנה הרכינה הקהילה את ראשה למשמע הצפירה המוקלטת מישראל ושרה את ההימנונים. את דבר ראש הממשלה קרא הקונסול לקשרי ציבור בניו-יורק, מר גיל ליינר. את נר הזיכרון הדליקו אפרים וטל פלג בליווי חניכי הצופים. אביבה פרומר הניחה זר זיכרון ואת היזכור קראו יעקב כהן וגדעון וייסמן. את הערב ליוו שירי יום הזיכרון בשיתוף עם הקהל.

   

  אפרים פלג בהדלקת נר הזכרון ()
  אפרים פלג בהדלקת נר הזכרון

   

   

  סא"ל אורן כהן קורא קדיש ()
  סא"ל אורן כהן קורא קדיש

   

  חברים

  שלמה שרף, מאמן נבחרת ישראל וכיום פרשן כדורגל, ולאה, אשתו, הפתיעו את חברם, שחקן נבחרת ישראל בכדורגל לשעבר, אמנון אהרונסקינד, כשנחתו לחופשה זריזה בניו-יורק. שני החברים נפגשו, יצאו לקניות ובשבת צפו בביתו של אמנון במשחק הקלסיקו מספרד ואחר בילו עם נשותיהם במסעדה סינית בניו-ג'רזי ועוד הספיקו לראות הצגה בברודוויי. לאה ושלמה נפרדו מטלי ואמנון וטסו חזרה לביתם כשבמזודותיהם מתנות רבות לנכדים הגרים בצמוד אליהם בגן חיים. 

   

  שלמה שרף ואמנון אהרונסקינד ()
  שלמה שרף ואמנון אהרונסקינד
   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים