שתף קטע נבחר

ארז אפרתי יפצה את קורבנו ב-1.6 מיליון שקלים

לאחר שהקורבן קיבלה את בקשת השופטת להתפשר וויתרה על תביעתה ל-2.5 מיליון שקל ממאבטח הרמטכ"ל לשעבר, הוחלט על הפיצוי במסגרת ההליך האזרחי. המותקפת: "אני מקווה שפסק הדין יעניק לקורבנות אחרים את הכוח לתבוע נזקים"

בית המשפט המחוזי בתל-אביב פסק היום (יום ג') פיצויים בסך מיליון ו-600 אלף שקלים לי', הצעירה שהותקפה על-ידי ארז אפרתי, מאבטחו לשעבר של הרמטכ"ל. מסכום זה יש להפחית כ-150 אלף שקלים שכבר שולמו למתלוננת כפיצוי במסגרת ההליך הפלילי.

 

י' דרשה בתביעתה פיצויים בסך 2.5 מיליון שקלים, אך הבוקר הודיעה כי היא מסכימה להצעת השופטת להגיע לפשרה בתיק. "החלטתי לסיים את ההליך האזרחי במטרה לנסות ולשקם את עצמי", אמרה, "המעמד בבית המשפט קשה מנשוא עבורי ואני שמחה שלפחות עם זה לא אצטרך להתמודד יותר".

 

אחרי פסיקת בית המשפט אמרה י' כי היא "חשה הקלה עצומה על כך שהמאבק הזה מאחוריי ומאחורי משפחתי שמלווה ותומכת בי יום יום. הסיבה שבגללה החלטתי להגיש את התביעה, היא הרצון שהתוקף ישלם על הנזק הנפשי והגופני שגרם לי ואני מקווה שפסק הדין יגיע לידיעת הכלל ויעניק לקורבנות אחרים את הכוח לתבוע את הנזקים שנגרמו להם".

 

אפרתי הורשע במסגרת הסדר טיעון בניסיון למעשה סדום ובתקיפה ונידון לשמונה שנות מאסר. בנובמבר 2009 יצא ממסיבת הרווקים שלו כשהוא שתוי, ותפס את המתלוננת - שנכנסה למכוניתה סמוך לנמל תל אביב. הוא הוציא אותה מהמכונית, גרר אותה לשיחים ושם היכה אותה, קרע את בגדיה וניסה לבצע בה מעשה סדום.  

 

אפרתי בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אפרתי בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
 

בתחילה הכחיש אפרתי שתקף את הצעירה, וטען כי רק רצה להטיל את מימיו. מאוחר יותר, במהלך המשפט, טען כי אינו אחראי לתקיפה משום שהורעל באלכוהול מזויף - אולם זנח בהמשך גם טענה זו, ובסופו של דבר הודה בביצוע המעשה, אך ערער על העונש שלטענתו היה חמור מדי.

  

לפני מספר חודשים הגישה י', הקורבן, תביעת נזיקין בסכום של יותר מ-2.5 מיליון שקלים בגין הנזקים שנגרמו לה באותו אירוע. לטענתה, היא סובלת מסיוטים ומתקשה לתפקד. בבית המשפט העידה:

"מאז שזה קרה, אני מרגישה שאני כבר לא אותו אדם. זה פשוט הרס לי את החיים". היא סיפרה כי חייה השתנו ללא היכר. היא שיתפה בגילוי לב את בית המשפט על הטראומה שעברה ושממנה היא לא מצליחה להתאושש. "יש לי הרבה התקפים של חרדה, אני מפחדת ללכת בחושך לבד". מדי פעם עצרה את דבריה ופרצה בבכי.

  

לפני עדותה זו הצהיר אפרתי בבית המשפט: "אני רוצה לומר שאני אשם, אני אשם ואני אחראי לנזק שגרמתי לקורבן ולבני משפחתה". בווידוי מפתיע הסביר: "אני מודיע ברגע זה, וסליחה אם אני מפתיע את עורך דיני, אין מחלוקת בהליך המשפטי, מבחינתי אין מחלוקת. אני לא מתכוון לסתור או להמעיט בחומרת הנזק. אני אקבל כל החלטה של בית המשפט, וכל סכום שינקוב, אינני יודע אם יש סכום שיכול לכסות את הנזק הנפשי שגרמתי".

 

עורכת דינה של י', דיקלה טוטיאן, יו"ר מרכז נגה מהקריה האקדמית אונו, אמרה כי "הפיצוי שנפסק ע"י בית המשפט ראוי ומשקף את הנזק העצום שנגרם למתלוננת. חרטה אמיתית מביעים גם במעשים ולא רק באמירות בעלמה. כעת ניתן למבחן המציאות לעשות את שלו ונראה אם ארז אפרתי אכן ישלם למתלוננת את הפיצויים שנפסקו לו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארז אפרתי בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים