שתף קטע נבחר

אייכלר: "מי שמתנה כסף לתינוק בג'וב לא אנושי"

בצל הבחירות המתקרבות, העימות בין החרדים לישראל ביתנו מתלהט. ח"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה תקף במליאה את המתנגדים למתן הטבות לחרדים. "מי שמתנה כסף לתינוק במעון על זה ששני ההורים שלו מיצו את כושר ההשתכרות הוא שפל ואנטי דמוקרט"

על רקע הבחירות ההולכות וקרבות, ההתנגחות הפוליטית בכנסת מתחממת. ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) תקף בצהריים (יום ד') את ישראל ביתנו, ואמר כי "מי שמתנה כסף לתינוק במעון יום על זה ששני ההורים שלו קיבלו ג'וב ומיצו את כושר ההשתכרות הוא אדם שפל, אנטי דמוקרט, נגד השוויון. הוא לא אנושי". 

 

בחירות 2012 - דיווחים נוספים ב-ynet:

 

אייכלר אמר את הדברים בנאום במליאת הכנסת כשהוא פונה לח"כ דוד רותם מישראל ביתנו, והוסיף "הכללים האלה ברוסיה, לא פה. פה זה מדינה דמוקרטית".

 

חבר הכנסת החרדי המשיך להשתלח גם בשר דן מרידור, "שר בממשלה אומר ברדיו שיש יותר מדי ילדים חרדים - אתם יודעים לאיזה שפל הגענו?".

 

בישראל ביתנו התעקשו בעבר להוסיף ליישום המלצות דו"ח טרכטנברג בנושא הדיור את סעיף מיצוי כושר ההשתכרות, המחריג למעשה את רוב החרדים מקבלת ההטבה, ומעניק את ההטבות לאנשים עובדים בלבד. בסופו של דבר אישרה בחודש מרס את פרק הדיור, ללא הסעיף של כושר ההשתכרות. בהמשך, הצליחו החרדים - למרות התנגדות מפלגתו של השר אביגדור ליברמן - להביא לביטול סעיף מבחן התעסוקה בסבסוד מסגרות חינוך ומעונות יום לגילאי 3-9.

 

יותר מדי ילדים חרדים? "לאיזה שפל הגענו" (צילום: ישראל ברדוגו) (צילום: ישראל ברדוגו)
יותר מדי ילדים חרדים? "לאיזה שפל הגענו"(צילום: ישראל ברדוגו)

 

במסגרת נאום על הצעתו לתיקון חוק לשון הרע הוסיף ח"כ אייכלר ותקף גם את מרצ ("שמאלנים שמנותקים מהאמונה שלנו"), וגם את ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "מי שמפרק ממשלות ומוציא את העם לבחירות על דבר שאיש מהם לא יכול להסביר, והם עוד ידברו איתי על משילות ויציבות שלטונית ועל כך שהמפלגות הקטנות גורמות לאי יציבות. מי שגרם לאי יציבות הוא ראש הממשלה ומפלגה מרכזית של 15 מנדטים (ישראל ביתנו - מ.א), ולא המפלגות הקטנות".

 

אינה המחלוקת היחידה בין החרדים לשאר הסיעות לקראת הבחירות. בעוד הליכוד מעוניין לקיים את הבחירות ב-4 בספטמבר, מנהל ח"כ משה גפני מיהדות התורה מגעים עם סיעת קדימה ועם סיעות נוספות כדי לקיים את הבחירות באוקטובר. ח"כ גפני אמר שהוא מקווה שמערכת הבחירות לא תעסוק רק בנושא החרדי ה"פופוליסטי" כהגדרתו, "אבל אם על זה יהיו הבחירות, נתמודד גם עם זה". 

 

אלי ישי: "כולם רוצים לדפוק את שר הפנים"

מוקדם יותר ענה שר הפנים אלי ישי על שאילתא בנושא המסתננים מגבול מצרים והזהיר מפניהם. " לא מדובר בפליטים, מדובר במסתנני עבודה, המדינה היהודית היא בסכנה מבחינה חברתית, זה יכול להגיע גם למיליון מסתננים".

 

ישי התגאה במאבקו בתופעה והוסיף כי "אף אחד הוא לא רחמן יותר ממני.

 עם כל הכבוד, איש לא עדין, רחמן ורגיש יותר ממני בעניין הזה, אבל אני מבין שאם לא יהיה קו אדום זה ילך ויגבר ויהיו פה מיליון מסתננים".

 

"אני שמח היום שכל אותם יפה נפש מבינים היום שאלי ישי צדק, למרות שניסו לצייר את ישי עם קרניים בראש, היום מבינים שהמאבק הוא נכון ואסור לתת לתופעה הזו להתקדם. שום מדינה מתוקנת בעולם לא הייתה מאפשרת את מה שבישראל מאפשרים, למה? כי כולם רוצים להיות נחמדים,כולם רוצים לדפוק את שר הפנים. קל מאוד".

 

בהכנת הידיעה השתתף קובי נחשוני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מרצ - שמאלנים שמנותקים מהאמונה". ח"כ אייכלר
אייכלר ביקש הסבר לבחירות. נתניהו
צילום: חיים צח
"כולם רוצים לדפוק את שר הפנים". ישי
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים